Nederlandse paarrijders plaatsen zich voor vrije kür op WK
SAITAMA (ANP) - De Nederlandse paarrijders hebben zich op de eerste dag van de wereldkampioenschappen kunstrijden in het Japanse Saitama gekwalificeerd voor de vrije kür. Daria Danilova en Michel Tsiba eindigden op de korte kür als twaalfde met 61,24 punten. Nika Osipova en Dimitry Epstein kwamen met 54,93 punten uit op de achttiende plaats. De beste twintig paren kwalificeerden zich.
Het Japanse duo Riku Miura en Ryuichi Kihara zette voor eigen publiek met 80,72 punten de beste score neer. De vrije kür voor de paarrijders staat donderdag op het programma.
De Nederlandse schaatsbond KNSB maakte dinsdag bekend dat het na dit seizoen afscheid neemt van Aljona Savchenko als bondscoach kunstrijden. De schaatsbond haalde de in Oekraïne geboren Savchenko afgelopen najaar vanuit Duitsland naar Heerenveen. Daar gaf zij leiding aan het NTK, waar zij trainde met zowel individuele kunstrijders als paarrijders.
Op de openingsdag rijdt ook Lindsay van Zundert de korte kür.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
5 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
5 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
7 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
7 uur geleden