Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nederlandse overheid onderschat problematiek die op ons afkomt'

'Nederlandse overheid onderschat problematiek die op ons afkomt'

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse overheid onderschat met haar harde opstelling over Europese steun voor door de coronacrisis getroffen landen de "problematiek die op ons afkomt". Dat heeft oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Nout Wellink gezegd bij BNR. Wellink verwacht dat de gevolgen van de crisis "heel groot" zullen zijn en dus moet de regering zich afvragen: "in welke mate ben je bereid solidair te zijn?" "Want dit is het moment van de waarheid dat op ons af aan het komen is."

Wellink laat weten dat wat hem betreft schenkingen, het grote struikelblok voor Nederland en enkele andere EU-landen die zich verzetten tegen het huidige steunplan, geen probleem zijn. "Men heeft kennelijk niet in de gaten dat de schuldenproblematiek die op ons afkomt weleens heel grote offers van ons zou kunnen vragen als we tot Europa willen blijven behoren en Europa bij elkaar willen blijven houden."

Volgens Wellink heeft Nederland "in die zin niets geleerd van 2012", toen de Griekse schuldencrisis de Europese Unie verdeelde. Als Nederland Europa niet bij elkaar wil houden, ligt de zaak anders, voegt hij daaraan toe.

Meer uit Financieel

Nervositeit op Europese beurzen door hoge olieprijzen houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.

9 minuten geleden
Oud-ledenparlement eist geld voor verzet tegen hervorming FNV

AMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.

20 minuten geleden
FT: EU overweegt Nederlander van Russische sanctielijst te halen

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.

1 uur geleden
WOZ-bureau vraagt te veel voor taxaties, oordelen rechtbanken

HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.

2 uur geleden
IEA: recordvrijgave olie moet druk op energiemarkt verlichten

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.

2 uur geleden
Wall Street opent gemengd, softwarebedrijf Oracle wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.

2 uur geleden
IEA-landen maken 400 miljoen vaten olie vrij uit reserves

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.

3 uur geleden