Nederlandse oud-spits Hasselbaink assistent bij Engels elftal
LONDEN (ANP) - Oud-spits Jimmy Floyd Hasselbaink is de nieuwe assistent van bondscoach Gareth Southgate bij het Engelse voetbalelftal. De 50-jarige Hasselbaink, die in 23 interlands voor het Nederlands elftal negen doelpunten maakte, stond dinsdag op het veld met de Engelse internationals. Hasselbaink en Southgate waren enkele jaren ploeggenoten bij Middlesbrough, waarmee ze in 2006 de finale van het toernooi om de UEFA Cup (nu Europa League) bereikten.
De in Suriname geboren spits voetbalde jaren in Engeland, bij Leeds United, Chelsea, Middlesbrough en Charlton Athletic. Hasselbaink werd twee keer topscorer van de Premier League.
Na zijn actieve carrière werd Hasselbaink trainer. Hij begon in België met Antwerp FC en had vervolgens in Engeland de clubs Burton Albion, Queens Park Rangers en Northampton Town onder zijn hoede. In september vorig jaar kwam een einde aan zijn tweede periode als trainer van Burton Albion, dat uitkomt op het derde niveau (League One).
Engeland start de EK-kwalificatie donderdag in Napels tegen Italië en ontvangt drie dagen later Oekraïne op Wembley in Londen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.
45 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.
52 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Feyenoord merkte in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona dat het zich nog niet kan meten met de beste ploegen van de Champions League. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst leed een kansloze nederlaag in Camp Nou (5-1), waar vooral de thuisploeg soms heel mooie dingen liet zien.
3 uur geleden