Nederlandse oud-spits Hasselbaink assistent bij Engels elftal
LONDEN (ANP) - Oud-spits Jimmy Floyd Hasselbaink is de nieuwe assistent van bondscoach Gareth Southgate bij het Engelse voetbalelftal. De 50-jarige Hasselbaink, die in 23 interlands voor het Nederlands elftal negen doelpunten maakte, stond dinsdag op het veld met de Engelse internationals. Hasselbaink en Southgate waren enkele jaren ploeggenoten bij Middlesbrough, waarmee ze in 2006 de finale van het toernooi om de UEFA Cup (nu Europa League) bereikten.
De in Suriname geboren spits voetbalde jaren in Engeland, bij Leeds United, Chelsea, Middlesbrough en Charlton Athletic. Hasselbaink werd twee keer topscorer van de Premier League.
Na zijn actieve carrière werd Hasselbaink trainer. Hij begon in België met Antwerp FC en had vervolgens in Engeland de clubs Burton Albion, Queens Park Rangers en Northampton Town onder zijn hoede. In september vorig jaar kwam een einde aan zijn tweede periode als trainer van Burton Albion, dat uitkomt op het derde niveau (League One).
Engeland start de EK-kwalificatie donderdag in Napels tegen Italië en ontvangt drie dagen later Oekraïne op Wembley in Londen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
5 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
16 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
19 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
21 uur geleden