Nederlandse oud-spits Hasselbaink assistent bij Engels elftal
LONDEN (ANP) - Oud-spits Jimmy Floyd Hasselbaink is de nieuwe assistent van bondscoach Gareth Southgate bij het Engelse voetbalelftal. De 50-jarige Hasselbaink, die in 23 interlands voor het Nederlands elftal negen doelpunten maakte, stond dinsdag op het veld met de Engelse internationals. Hasselbaink en Southgate waren enkele jaren ploeggenoten bij Middlesbrough, waarmee ze in 2006 de finale van het toernooi om de UEFA Cup (nu Europa League) bereikten.
De in Suriname geboren spits voetbalde jaren in Engeland, bij Leeds United, Chelsea, Middlesbrough en Charlton Athletic. Hasselbaink werd twee keer topscorer van de Premier League.
Na zijn actieve carrière werd Hasselbaink trainer. Hij begon in België met Antwerp FC en had vervolgens in Engeland de clubs Burton Albion, Queens Park Rangers en Northampton Town onder zijn hoede. In september vorig jaar kwam een einde aan zijn tweede periode als trainer van Burton Albion, dat uitkomt op het derde niveau (League One).
Engeland start de EK-kwalificatie donderdag in Napels tegen Italië en ontvangt drie dagen later Oekraïne op Wembley in Londen.
Meer uit Voetbal
ANTWERPEN (ANP) - Marc Overmars stopt per direct als technisch directeur bij de Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC. De oud-international van Oranje en voormalige directeur voetbalzaken van Ajax kampt met gezondheidsproblemen. Dat laat hij weten in een brief op de website van de club.
19 minuten geledenLILLE (ANP) - Ayase Ueda en Troy Parrott, vorig jaar nog de spitsen van Feyenoord en AZ, hebben in de Champions League gescoord in een duel tussen hun nieuwe clubs LOSC Lille en Real Betis. Parrott won met Real Betis met 3-2 in Lille.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft op de eerste speeldag van de Champions League gewonnen van Internazionale. In het Bernabéu werd het 2-1 voor de Madrilenen. Denzel Dumfries stond bij Real in de basis tegen zijn oude club.
11 uur geledenDAMMAM (ANP) - Tijjani Reijnders had dinsdagavond een belangrijk aandeel in een overwinning van zijn nieuwe club Al Qadsiah in de competitie van Saudi-Arabië. De Oranje-international scoorde twee keer in de thuiswedstrijd die met 3-2 gewonnen werd van Al-Ahli.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft Rick Kruys aangesteld als nieuwe trainer. Dat heeft de club uit de eerste divisie dinsdagavond bekendgemaakt. De 41-jarige trainer is de vervanger van Carl Hoefkens, die maandag werd ontslagen. Kruys heeft een contract getekend voor twee jaar.
13 uur geledenBRUGGE (ANP) - Aston Villa, dat afgelopen seizoen de Europa League won, is het Champions League-seizoen begonnen met een overwinning bij Club Brugge. In het Jan Breydelstadion werd het dinsdagavond op de eerste speeldag van het toernooi 3-2 voor de bezoekers uit Engeland.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft een nieuwe nederlaag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. De Nijmegenaren maakten in de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de blessuretijd van de tweede helft gelijk: 2-2. Zaterdag verloor NEC voor eigen publiek met 3-1 van Feyenoord.
13 uur geleden