Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse ondernemingen in Oekraïne attent op situatie

Nederlandse ondernemingen in Oekraïne attent op situatie

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven en ondernemers die actief zijn in Oekraïne lijken zich vooralsnog niet al te druk te maken om de verslechterde situatie in het land, maar houden deze wel goed in de gaten. Dat doen bijvoorbeeld grootbank ING en olie- en gasconcern Shell, die op kleine schaal actief zijn in het land. Minister Wopke Hoekstra van Buitenlandse Zaken riep zaterdag Nederlanders in het land op om terug te keren vanwege de spanningen tussen Oekraïne en Rusland, dat troepen aan de grens heeft gestationeerd.

Shell, dat sinds 2006 actief is in Oekraïne, laat desgevraagd weten "vanzelfsprekend de situatie nauwlettend in de gaten te houden" en maatregelen te nemen indien nodig. Shell is uitbater van ongeveer 130 tankstations in Oekraïne en heeft vijf medewerkers in het land. Er werken ongeveer 1500 mensen voor de tankstationtak van het bedrijf in Oekraïne. Het bedrijf wil verder niet ingaan op details over het eventueel terughalen van medewerkers na de oproep van minister Hoekstra.

ING, dat ook actief is in het land, liet al weten "maar heel weinig" niet-Oekraïense medewerkers in Oekraïne te hebben. "De veiligheid en gezondheid van onze mensen heeft onze prioriteit. We ondersteunen de ongeveer 100 collega’s in Oekraïne en houden de situatie nauwgezet in de gaten", liet een woordvoerder van ING eerder weten. Van de Nederlandse grootbanken is ING het actiefst in Oekraïne.

Evefenedex

Ondernemersorganisaties evofenedex en Transport en Logistiek Nederland lieten desgevraagd weten nauwelijks geluiden te horen van leden die in het land rijden. "Aan de handelskant is niks specifieks te melden, wellicht in een later stadium. Ook gelden er soms al sancties waarmee bedrijven gewend zijn te werken", zei een woordvoerster van evofenedex. Zo zijn er bijvoorbeeld visumverboden en bevroren tegoeden voor bepaalde personen, bedrijven of organisaties in Oekraïne. Ook gelden uitgebreide sancties voor het gebied van de Krim. Dat werd door de Russen in 2014 ingelijfd.

De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) waarschuwt op de website ook voor spanningen tussen Rusland en Oekraïne en dat de situatie snel kan veranderen.

Meer uit Financieel

Werkgevers uitzendbranche: slechts kleine groep staakt bij AH

LIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.

1 uur geleden
Heineken: mensen drinken meer alcoholvrij bier op festivals

LEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.

1 uur geleden
AEX eindigt eerste handelsdag van tweede jaarhelft in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is op de eerste handelsdag van de tweede helft van het jaar in het rood geëindigd. Beleggers hadden onder meer oog voor de ontwikkelingen rondom de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners.

2 uur geleden
Minder nieuwe auto's verkocht, benzineauto op zijn retour

BUNNIK (ANP) - Autoverkopers deden in de eerste helft van dit jaar geen goede zaken. De verkoop van nieuwe personenauto's daalde met 5,5 procent tot 182.680 stuks, komt naar voren uit de recentste cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

2 uur geleden
Staking interieurbouwers en meubelmakers definitief van de baan

UTRECHT (ANP) - De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.

3 uur geleden
Tesla zakt op Wall Street na oplaaien ruzie tussen Musk en Trump

NEW YORK (ANP) - Tesla ging dinsdag 7,3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De ruzie tussen Tesla-topman Elon Musk en president Donald Trump lijkt opnieuw op te laaien. Musk en Trump maakten vorige maand al openlijk ruzie, waarbij de techmiljardair afgaf op Trumps nieuwe begrotingswet die het overheidstekort flink doet oplopen.

4 uur geleden
Verfconcern AkzoNobel houdt 'altijd wat' productie in Nederland

MUMBAI/AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel blijft altijd een deel van zijn verf of coatings in Nederland produceren, maar kijkt tegelijkertijd kritisch naar de kosten en flexibiliteit in het thuisland. Dat zegt topman Greg Poux-Guillaume. Dit en vorig jaar kondigde het bedrijf de sluiting van fabrieken in Wapenveld en Groot-Ammers aan.

4 uur geleden