Nederlandse olympiërs blijven tiende in medailleklassement
TOKIO (ANP) - De Nederlandse olympiërs hebben zich gehandhaafd als de nummer 10 van het medailleklassement. Het verrassende goud van baanwielrenster Shanne Braspennincx op het sprintonderdeel keirin en de prestaties van de atletes Anouk Vetter (zilver) en Emma Oosterwegel (brons) op de zevenkamp waren niet genoeg om Italië of Frankrijk te passeren. Ook deze landen hebben in Tokio zeven gouden medailles veroverd en iets meer zilver dan TeamNL.
Oranje kan naast de zeven olympische titels pronken met negen zilveren plakken en tien bronzen. Met het totaal van 26 medailles, al meer dan het record van Sydney 2000, is Nederland qua aantal ook tiende in die rangschikking.
China staat nog altijd bovenaan de ranglijst met inmiddels 74 medailles: 34 goud, 24 zilver en 16 brons. De Amerikaanse ploeg (29-35-27) blijft tweede door het mindere aantal olympisch kampioenen maar met een imposante verzameling eremetaal, 91 stuks. Gastland Japan (22-10-14) bleef derde, gevolgd door Australië (17-5-19), Rusland (16-22-20) en Groot-Brittannië (16-18-17).
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen de winnaar van de partij tussen de Australiër Alex De Minaur en de Zwitser Stan Wawrinka.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.
4 uur geleden