Nederlandse olympiërs blijven tiende in medailleklassement
TOKIO (ANP) - De Nederlandse olympiërs hebben zich gehandhaafd als de nummer 10 van het medailleklassement. Het verrassende goud van baanwielrenster Shanne Braspennincx op het sprintonderdeel keirin en de prestaties van de atletes Anouk Vetter (zilver) en Emma Oosterwegel (brons) op de zevenkamp waren niet genoeg om Italië of Frankrijk te passeren. Ook deze landen hebben in Tokio zeven gouden medailles veroverd en iets meer zilver dan TeamNL.
Oranje kan naast de zeven olympische titels pronken met negen zilveren plakken en tien bronzen. Met het totaal van 26 medailles, al meer dan het record van Sydney 2000, is Nederland qua aantal ook tiende in die rangschikking.
China staat nog altijd bovenaan de ranglijst met inmiddels 74 medailles: 34 goud, 24 zilver en 16 brons. De Amerikaanse ploeg (29-35-27) blijft tweede door het mindere aantal olympisch kampioenen maar met een imposante verzameling eremetaal, 91 stuks. Gastland Japan (22-10-14) bleef derde, gevolgd door Australië (17-5-19), Rusland (16-22-20) en Groot-Brittannië (16-18-17).
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
15 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
15 uur geleden