Nederlandse Muziekprijs naar pianist Thomas Beijer
AMSTERDAM/GRONINGEN (ANP) - Pianist Thomas Beijer krijgt de Nederlandse Muziekprijs voor jonge musici, meldt het Fonds Podiumkunsten. Dat kent de belangrijke onderscheiding toe namens het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
Beijer manifesteert zich als componist, arrangeur, improvisator, presentator, tekenaar, animatiefilmer, schrijver, artistiek leider, maar vooral als kamermusicus en solist.
"Als luisteraar hoor je een begaafde en virtuoze pianist, maar Beijer verstaat daarnaast ook de kunst om de gedachtewereld van een componist, een zielsverwant, tot leven te wekken. Hij speelt het werk, maar laat ook het verhaal daarachter horen", zegt de commissie die de laureaat beoordeelde.
Nobeler
Beijer denkt dat muziek en kunst problemen kunnen oplossen, vertelt hij. "Kunst vormt de manier waarop mensen denken, waarop we omgaan met elkaar en onze omgeving. Het maakt ons empathischer en nobeler. Ik geloof daar heilig in."
Eerdere prijswinnaars waren onder anderen pianisten Ronald Brautigam en Hannes Minnaar, trombonist Sebastiaan Kemner, slagwerker Dominique Vleeshouwers, vocalisten Jard van Nes en Christianne Stotijn, harpiste Lavinia Meijer, cellisten Pieter Wispelwey en Quirine Viersen en violisten Janine Jansen en Liza Ferschtman.
De nieuwe winnaar krijgt de prijs op 17 februari in Groningen uit handen van Gunay Uslu, staatssecretaris van Cultuur. De onderscheiding bestaat uit het predikaat en een beeldje gemaakt door kunstenaar Jeroen Henneman.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de Zuid-Hollandse gemeenten huisvest al te lang te weinig statushouders. Van de vijftig gemeenten hebben er 22 al zeker twee jaar niet genoeg asielzoekers met een verblijfsvergunning woonruimte gegeven. De provincie kan dan besluiten om die huisvesting op kosten van een gemeente zelf te regelen, maar Zuid-Holland ziet daar nog steeds van af.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) en de Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) doen onderzoek naar een incident waarbij twee KLM-vliegtuigen elkaar op zaterdagochtend raakten op Schiphol. Dat bevestigen beide organisaties.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De Stichting Gilles de la Tourette, die zich in Nederland inzet om de aandoening meer bekendheid te geven, lanceert eind maart een campagne rond de Nederlandse release van de Britse tragikomedie I Swear. De film, een van de winnaars bij de BAFTA's, gaat over het leven van Tourette-activist John Davidson. Davidson was zondag aanwezig bij de BAFTA-ceremonie en veroorzaakte opschudding toen hij door zijn vocale tics het n-woord riep.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna 70 gemeenten in alle 25 veiligheidsregio's is een proef met noodsteunpunten begonnen. Dat maakte de VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten) dinsdagavond bekend.
8 uur geledenBLESKENSGRAAF (ANP) - De ME heeft in de Zuid-Hollandse plaats Bleskensgraaf ingegrepen bij een demonstratie tegen een asielzoekerscentrum. Het protest liep uit de hand. Demonstranten gooiden glas en stenen naar agenten en staken zwaar vuurwerk af. Een politiewoordvoerder meldt dat niemand is aangehouden en niemand gewond raakte.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
17 uur geleden