Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse Muziekprijs naar pianist Thomas Beijer

Nederlandse Muziekprijs naar pianist Thomas Beijer

AMSTERDAM/GRONINGEN (ANP) - Pianist Thomas Beijer krijgt de Nederlandse Muziekprijs voor jonge musici, meldt het Fonds Podiumkunsten. Dat kent de belangrijke onderscheiding toe namens het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

Beijer manifesteert zich als componist, arrangeur, improvisator, presentator, tekenaar, animatiefilmer, schrijver, artistiek leider, maar vooral als kamermusicus en solist.

"Als luisteraar hoor je een begaafde en virtuoze pianist, maar Beijer verstaat daarnaast ook de kunst om de gedachtewereld van een componist, een zielsverwant, tot leven te wekken. Hij speelt het werk, maar laat ook het verhaal daarachter horen", zegt de commissie die de laureaat beoordeelde.

Nobeler

Beijer denkt dat muziek en kunst problemen kunnen oplossen, vertelt hij. "Kunst vormt de manier waarop mensen denken, waarop we omgaan met elkaar en onze omgeving. Het maakt ons empathischer en nobeler. Ik geloof daar heilig in."

Eerdere prijswinnaars waren onder anderen pianisten Ronald Brautigam en Hannes Minnaar, trombonist Sebastiaan Kemner, slagwerker Dominique Vleeshouwers, vocalisten Jard van Nes en Christianne Stotijn, harpiste Lavinia Meijer, cellisten Pieter Wispelwey en Quirine Viersen en violisten Janine Jansen en Liza Ferschtman.

De nieuwe winnaar krijgt de prijs op 17 februari in Groningen uit handen van Gunay Uslu, staatssecretaris van Cultuur. De onderscheiding bestaat uit het predikaat en een beeldje gemaakt door kunstenaar Jeroen Henneman.

Meer uit Binnenland

Minderjarige en 18-jarige opgepakt voor brand in Bedum

BEDUM (ANP) - Een minderjarige jongen en een 18-jarige man, beiden uit het Groningse Bedum, zijn donderdag opgepakt in het onderzoek naar de brand in die plaats. Het vuur brak op oudejaarsavond rond 23.00 uur uit in een sporthal. De politie houdt rekening met brandstichting.

15 minuten geleden
Opnieuw meer journalisten lastiggevallen tijdens hun werk

DEN HAAG (ANP) - Voor het derde jaar op rij hebben journalisten vaker melding gedaan van incidenten tijdens het uitvoeren van hun werk. Vorig jaar kwamen 262 meldingen binnen bij PersVeilig, in 2024 waren dat er 249.

1 uur geleden
Slachtoffers schietpartij Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners

AMSTERDAM (ANP) - De slachtoffers van de schietpartij in Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige jongen uit Amsterdam, meldt de politie.

2 uur geleden
Ongelukken door gladheid in hele land

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.

3 uur geleden
22-jarige man tegen pijler van viaduct gebotst en overleden

ROTTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man is overleden nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto tegen een pijler van een viaduct is gebotst op de President Rooseveltweg in Rotterdam-Terbregge. De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeluk.

3 uur geleden
Aantal treinstoringen in 2025 opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.

4 uur geleden
Twee doden door schietpartij in Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.

8 uur geleden