Nederlandse militairen teruggekeerd uit Afghanistan
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer veertig Nederlandse militairen die op missie zijn in Afghanistan zijn donderdagavond vanwege de coronacrisis tijdelijk teruggekeerd. Ze kwamen aan op vliegbasis Eindhoven.
Nog eens dertig Nederlandse militairen keerden terug omdat hun tijd in Afghanistan erop zat. Alle zeventig militairen zijn vooraf gecontroleerd door medisch personeel. Niemand vertoont ziekteverschijnselen.
De aankomst in Eindhoven was vanwege de coronarichtlijnen anders dan normaal. De militairen werden na aankomst meteen naar de parkeerplaats gebracht waar hun familieleden wachtten en moesten direct vertrekken.
Stilgelegd
De commandant van de NAVO-missie Resolute Support in Afghanistan heeft besloten dat al het personeel dat niet essentieel is voor de missie tijdelijk naar huis kan gaan. De trainingen zijn stilgelegd vanwege het coronavirus.
Zo'n 170 Nederlandse militairen nemen deel aan deze missie. Zij trainen, adviseren en assisteren daar Afghaanse veiligheidsdiensten. Ze zijn gestationeerd in Mazar-e-Sharif en de hoofdstad Kabul.
Ook van andere missies komen militairen tijdelijk terug. Circa veertig militairen die ingezet worden in Irak komen tijdelijk naar huis. De trainingsmissie daar is op verzoek van de lokale autoriteiten stilgelegd. Naar verwachting wordt deze missie op 24 mei hervat.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
3 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
4 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.
4 uur geleden