Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse militairen teruggekeerd uit Afghanistan

Nederlandse militairen teruggekeerd uit Afghanistan

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer veertig Nederlandse militairen die op missie zijn in Afghanistan zijn donderdagavond vanwege de coronacrisis tijdelijk teruggekeerd. Ze kwamen aan op vliegbasis Eindhoven.

Nog eens dertig Nederlandse militairen keerden terug omdat hun tijd in Afghanistan erop zat. Alle zeventig militairen zijn vooraf gecontroleerd door medisch personeel. Niemand vertoont ziekteverschijnselen.

De aankomst in Eindhoven was vanwege de coronarichtlijnen anders dan normaal. De militairen werden na aankomst meteen naar de parkeerplaats gebracht waar hun familieleden wachtten en moesten direct vertrekken.

Stilgelegd

De commandant van de NAVO-missie Resolute Support in Afghanistan heeft besloten dat al het personeel dat niet essentieel is voor de missie tijdelijk naar huis kan gaan. De trainingen zijn stilgelegd vanwege het coronavirus.

Zo'n 170 Nederlandse militairen nemen deel aan deze missie. Zij trainen, adviseren en assisteren daar Afghaanse veiligheidsdiensten. Ze zijn gestationeerd in Mazar-e-Sharif en de hoofdstad Kabul.

Ook van andere missies komen militairen tijdelijk terug. Circa veertig militairen die ingezet worden in Irak komen tijdelijk naar huis. De trainingsmissie daar is op verzoek van de lokale autoriteiten stilgelegd. Naar verwachting wordt deze missie op 24 mei hervat.

Meer uit Binnenland

Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

2 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

2 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

2 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

3 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

3 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

3 uur geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

3 uur geleden