Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse militairen teruggekeerd uit Afghanistan

Nederlandse militairen teruggekeerd uit Afghanistan

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer veertig Nederlandse militairen die op missie zijn in Afghanistan zijn donderdagavond vanwege de coronacrisis tijdelijk teruggekeerd. Ze kwamen aan op vliegbasis Eindhoven.

Nog eens dertig Nederlandse militairen keerden terug omdat hun tijd in Afghanistan erop zat. Alle zeventig militairen zijn vooraf gecontroleerd door medisch personeel. Niemand vertoont ziekteverschijnselen.

De aankomst in Eindhoven was vanwege de coronarichtlijnen anders dan normaal. De militairen werden na aankomst meteen naar de parkeerplaats gebracht waar hun familieleden wachtten en moesten direct vertrekken.

Stilgelegd

De commandant van de NAVO-missie Resolute Support in Afghanistan heeft besloten dat al het personeel dat niet essentieel is voor de missie tijdelijk naar huis kan gaan. De trainingen zijn stilgelegd vanwege het coronavirus.

Zo'n 170 Nederlandse militairen nemen deel aan deze missie. Zij trainen, adviseren en assisteren daar Afghaanse veiligheidsdiensten. Ze zijn gestationeerd in Mazar-e-Sharif en de hoofdstad Kabul.

Ook van andere missies komen militairen tijdelijk terug. Circa veertig militairen die ingezet worden in Irak komen tijdelijk naar huis. De trainingsmissie daar is op verzoek van de lokale autoriteiten stilgelegd. Naar verwachting wordt deze missie op 24 mei hervat.

Meer uit Binnenland

Medewerker overleden na overval op goudwisselkantoor in Beverwijk

BEVERWIJK (ANP) - Een medewerker van een goudwisselkantoor in Beverwijk is overleden door een gewelddadige overval op woensdag, meldt de politie. Een 19-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats is hierna aangehouden.

38 minuten geleden
Jonge asielzoekers mogen komende jaren overwinteren bij Heino

WIJHE (ANP) - Opvangorgaan COA mag in de komende winters waarschijnlijk jonge asielzoekers opvangen op een vakantiepark in de buurt van de plaats Heino in Overijssel. Op het terrein is in de komende vijf jaar tussen oktober en april plek voor maximaal 140 jongeren tussen 15 en 18 jaar oud.

46 minuten geleden
Raad voor de rechtspraak: zorgen over zorgvuldigheid wetgeving

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak maakt zich zorgen over de zorgvuldigheid van het wetgevingsproces. In het jaarverslag over 2025 geeft de raad aan dat "de kwaliteit van het wetgevingsproces onder druk staat". Daardoor zou de uitvoerbaarheid en de kwaliteit van wetten in het gedrang komen.

2 uur geleden
Opnieuw meer meldingen van huiselijk geweld bij Veilig Thuis

DEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.

5 uur geleden
Rechter die duizenden Woo-verzoeken deed, mag geen zaken doen

HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.

12 uur geleden
Opnieuw grijpt mobiele eenheid in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.

14 uur geleden
IND gaat toetsen of asielzoeker naar veilig deel Syriƫ kan

DEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.

15 uur geleden