Nederlandse militairen ongedeerd na mortieraanval vliegveld Irak
DEN HAAG (ANP) - Bij het vliegveld van Erbil in Noord-Irak zijn maandagavond mortiergranaten ingeslagen. De ongeveer 120 Nederlandse militairen die daar sinds enkele weken zitten, zijn ongedeerd op het kamp, meldt Defensie. Ze hebben wel waargenomen dat er inslagen waren, maar er waren geen gevolgen voor de Nederlanders, zegt een woordvoerder.
Bij de aanval raakte wel een Amerikaanse militair gewond, aldus een zegsman van de internationale anti-IS-coalitie op Twitter. Verder kwam een burger om het leven die voor de troepenmacht werkte, en raakten vijf andere burgermedewerkers gewond.
De Nederlanders zijn sinds enkele weken actief met de bewaking van de binnenste ring van het vliegveld. De militairen van de landmacht zijn daarmee verantwoordelijk voor de veiligheid binnen het vliegveld, dat een belangrijk knooppunt is voor de anti-IS-coalitie in het noorden van Irak.
De Koerden bewaken de buitenste ring van de luchthaven en Amerikaanse troepen de middelste ring.
Volgens de woordvoerder zijn er vaker aanslagen met mortiergranaten.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De eerste handhavers van de NS hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is een proef om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
17 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
17 uur geleden