Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse militairen blijven zeker tot de zomer in Irak

Nederlandse militairen blijven zeker tot de zomer in Irak

DEN HAAG (ANP) - De bijna driehonderd Nederlandse militairen in Irak blijven daar zeker tot komende zomer. Ook de missie van de compagnie die in Bagdad NAVO-adviseurs voor het Iraakse leger en de veiligheidsdiensten beveiligt, is met een halfjaar verlengd, melden defensieminister Ruben Brekelmans en zijn buitenlandcollega Caspar Veldkamp.

De opdracht van de compagnie van 145 militairen zou eind december aflopen, maar duurt op verzoek van de NAVO voort. De drie Chinook-transporthelikopters die Nederland in Irak heeft gestationeerd en de 120 mannen en vrouwen die daarmee werken zouden al tot de zomer blijven.

De beveiligingscompagnie, de zogeheten Force Protection-eenheid, is sinds begin dit jaar in Irak. Haar werk "wordt door de Iraakse autoriteiten gewaardeerd", zegt Defensie. Ook de NAVO-missie, die onder bevel van een Nederlandse generaal staat, zou blij zijn met de Nederlandse beveiliging.

De NAVO-missie helpt het Iraakse leger en andere veiligheidsdiensten te versterken en te moderniseren om onder meer terreurgroepen als IS te kunnen bevechten.

Meer uit Binnenland

Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

43 minuten geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

46 minuten geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

2 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

4 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

7 uur geleden
Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

13 uur geleden
PvdA'er Heinhuis: bruine kroeg is officieel immaterieel erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.

17 uur geleden