Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse militairen blijven zeker tot de zomer in Irak

Nederlandse militairen blijven zeker tot de zomer in Irak

DEN HAAG (ANP) - De bijna driehonderd Nederlandse militairen in Irak blijven daar zeker tot komende zomer. Ook de missie van de compagnie die in Bagdad NAVO-adviseurs voor het Iraakse leger en de veiligheidsdiensten beveiligt, is met een halfjaar verlengd, melden defensieminister Ruben Brekelmans en zijn buitenlandcollega Caspar Veldkamp.

De opdracht van de compagnie van 145 militairen zou eind december aflopen, maar duurt op verzoek van de NAVO voort. De drie Chinook-transporthelikopters die Nederland in Irak heeft gestationeerd en de 120 mannen en vrouwen die daarmee werken zouden al tot de zomer blijven.

De beveiligingscompagnie, de zogeheten Force Protection-eenheid, is sinds begin dit jaar in Irak. Haar werk "wordt door de Iraakse autoriteiten gewaardeerd", zegt Defensie. Ook de NAVO-missie, die onder bevel van een Nederlandse generaal staat, zou blij zijn met de Nederlandse beveiliging.

De NAVO-missie helpt het Iraakse leger en andere veiligheidsdiensten te versterken en te moderniseren om onder meer terreurgroepen als IS te kunnen bevechten.

Meer uit Binnenland

Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

35 minuten geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

37 minuten geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Meisje (15) overlijdt tijdens halve marathon in Leiden

LEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.

1 uur geleden
Rotterdam bereidt zich voor op komst van cruiseschip Hondius

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.

2 uur geleden
Deelnemer Leiden Marathon overleden

LEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.

2 uur geleden
26 aanhoudingen bij uit de hand gelopen asielprotest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.

2 uur geleden