Nederlandse militair omgekomen bij oefening in Duitsland
DEN HAAG (ANP) - Een 28-jarige officier van de landmacht is dinsdagmiddag om het leven gekomen tijdens een oefening op het militaire terrein Hohenfels in Zuid-Duitsland. Dat meldt het ministerie van Defensie. De marechaussee onderzoekt de gebeurtenis.
De eerste luitenant van de 43 Gemechaniseerde Brigade uit Havelte raakte ernstig gewond tijdens een oefening met een CV90-infanteriegevechtsvoertuig. Er is nog geprobeerd hem te reanimeren, maar hij overleed later aan zijn verwondingen in het ziekenhuis.
Een 24-jarige militair van dezelfde Brigade raakte lichtgewond. Die kon zijn familie zelf informeren over het gebeuren, aldus Defensie.
De Nederlandse eenheid bereidde zich in Beieren voor op uitzending naar Litouwen. Er zijn al sinds 2017 Nederlandse militairen in Litouwen ter afschrikking van de Russische dreiging.
Naast het onderzoek door de marechaussee is ook de Inspectie Veiligheid Defensie een oriënterend onderzoek gestart. Op grond daarvan wordt bepaald of een volledig onderzoek nodig is. De inspectie werkt onafhankelijk en onderzoekt ernstige voorvallen bij Defensie, om van te leren en om herhaling te voorkomen.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.
5 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.
9 uur geleden