
Nederlandse mariniers gewond bij parachutesprong in België
BRUSSEL (ANP) - Twee Nederlandse mariniers zijn donderdag gewond geraakt tijdens hun parachutesprong in België. Eén militair raakte gewond geraakt toen hij met zijn parachute verstrengeld raakte met die van een collega, meldt Defensie. De gewonde militair is naar het ziekenhuis gebracht; de ander was niet gewond. Een andere marinier liep lichte verwondingen toen hij verkeerd terechtkwam bij zijn landing. Defensie wil niks kwijt over de verwondingen, maar stelt dat de betrokkenen goed aanspreekbaar zijn.
De incidenten gebeurden tijdens een oefening boven een militair terrein in Diest, vlak bij Leuven, waar het Nederlandse leger oefent. De militairen waren gedropt uit een Hercules-transporttoestel van de luchtmacht. De gebeurtenissen worden onderzocht.
Eerder donderdag bevestigde het Openbaar Ministerie in Leuven een ongeval met één gewonde militair en dat daarbij geen sprake leek van opzet. De Belgische justitie is extra alert bij ongelukken met een parachute na een spraakmakende rechtszaak in 2009, die bekend is geworden als de 'parachutemoord'. Toen werd een parachute bewust onklaar gemaakt.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Achttien bewoners van een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, zijn ongedeerd na een verwoestende brand in het pand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.
2 uur geledenBREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.
16 uur geledenWEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.
19 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.
20 uur geleden