Nederlandse marine onderschept 2200 kilo coke in Caribisch gebied
DEN HAAG (ANP) - Marineschip Zr.Ms. Holland heeft vorige maand, tussen 10 en 13 maart, meer dan 2200 kilo cocaïne in beslag genomen. Dat gebeurde bij vier drugstransporten in het Caribisch gebied. Er zijn tien verdachten aangehouden, heeft Defensie bekendgemaakt.
De drugs werden in alle vier de gevallen vervoerd in snelle motorbootjes. De marine stuurde er een helikopter van de Amerikaanse kustwacht op af die op het marineschip gestationeerd is en twee onderscheppingsboten. De bemanning van twee bootjes gaf zich meteen over. De opvarenden van de andere twee drugsbootjes gaven zich pas gewonnen na enkele waarschuwingsschoten. De drugs zijn overgedragen aan de Amerikaanse kustwacht, net als de verdachten. Zij moeten zich in de Verenigde Staten voor de rechter verantwoorden. De cocaïne is vernietigd.
Zr.Ms. Holland is sinds oktober vorig jaar actief in het Caribisch gebied en werkt er afwisselend samen met de Kustwacht Caribisch Gebied en de Amerikaanse kustwacht. Sindsdien heeft de Zr. Ms. Holland bijna 13.000 kilo drugs onderschept.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Dat laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond weten. Volgens hem is alarmnummer 112 nog wel bereikbaar. Ook kunnen de meldkamers nog hulpdiensten op pad sturen, maar dat kan momenteel niet op de normale manier, zegt hij. "Daar zit de storing en dat vraagt enige afstemming."
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
7 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
10 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
19 uur geleden