Nederlandse Loterij voor tien jaar hoofdsponsor TeamNL
ARNHEM (ANP) - Nederlandse Loterij is de komende tien jaar de hoofdsponsor van TeamNL. Sportkoepel NOC*NSF kiest voor het eerst voor een hoofdsponsor voor de overkoepelende organisatie van de Nederlandse topsport, omdat dit volgens de sportkoepel structureel extra ondersteuning betekent voor de sport in Nederland.
In het GelreDome in Arnhem hebben 28 sportbonden namens TeamNL het akkoord getekend. De partijen doen geen uitlatingen over de hoogte van het sponsorbedrag.
Het tienjarig sponsorcontract staat los van de vaste, wettelijk geregelde jaarlijkse afdracht vanuit de loterijgelden naar de sport in z'n geheel, meldt NOC*NSF. Vorig jaar kreeg de Nederlandse sport hieruit een recordbedrag van ruim 50,4 miljoen euro.
Structurele bijdrage
"Dit is een geweldige bijdrage aan de sport in ons land, juist omdat het gaat om een structurele bijdrage voor de komende tien jaar", zegt André Cats, directeur topsport van NOC*NSF. "Dit vergroot de financiële slagkracht van sportbonden en maakt TeamNL nog hechter, waardoor de inspirerende en verbindende kracht van topsport toeneemt."
NOC*NSF denkt dat de hoofdsponsor van TeamNL een substantiële bijdrage gaat leveren aan het realiseren van de ambitie om Nederland in beweging te krijgen. De ambitie om over tien jaar het sportiefste land ter wereld te zijn, is opgenomen in de Sportagenda 2032.
Hoge doelen
De sportdeelname is door de coronacrisis echter sterk teruggelopen en herstelt nog onvoldoende. Daarom heeft NOC*NSF hoge doelen gesteld: Nederland staat met TeamNL in de top 10 van topsportlanden, 14 miljoen mensen beleven wekelijks plezier aan sport en 12 miljoen mensen sporten en bewegen drie keer per week.
Volgens algemeen directeur Marc van den Tweel van de sportkoepel komt de financiële bijdrage van Nederlandse Loterij ten goede aan de hele samenleving. "Met een partner als Nederlandse Loterij, die al zo lang een directe verbinding heeft met de sport in ons land, kunnen we resultaten boeken die een zichtbaar effect gaan hebben op de samenleving. We stellen een duidelijke ambitie die de topsport verbindt met de gehele sector, waarbij de topsport een belangrijke inspiratiebron is."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj heeft een positief gevoel over de uitkomst van een hoorzitting over zijn olympische deelname bij het internationale sporttribunaal CAS. Het IOC diskwalificeerde Jeraskevitsj donderdag vanwege de helm die hij droeg met daarop in de oorlog met Rusland omgekomen Oekraïense sporters.
12 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Arianna Fontana heeft donderdag met haar zilveren medaille op de 500 meter Ireen Wüst geëvenaard op de lijst van winterolympiërs met de meeste medailles. Achter Xandra Velzeboer haalde de Italiaanse haar dertiende medaille op haar zesde Winterspelen. Wel won Wüst vaker goud.
51 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft na zes dagen twee medailles minder dan bij de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Shorttrackers Xandra Velzeboer en Jens van 't Wout zorgden donderdag met hun zeges op respectievelijk de 500 en 1000 meter ervoor dat TeamNL een flinke inhaalslag maakte.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
13 uur geleden