Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse Loterij voor tien jaar hoofdsponsor TeamNL

Nederlandse Loterij voor tien jaar hoofdsponsor TeamNL

ARNHEM (ANP) - Nederlandse Loterij is de komende tien jaar de hoofdsponsor van TeamNL. Sportkoepel NOC*NSF kiest voor het eerst voor een hoofdsponsor voor de overkoepelende organisatie van de Nederlandse topsport, omdat dit volgens de sportkoepel structureel extra ondersteuning betekent voor de sport in Nederland.

In het GelreDome in Arnhem hebben 28 sportbonden namens TeamNL het akkoord getekend. De partijen doen geen uitlatingen over de hoogte van het sponsorbedrag.

Het tienjarig sponsorcontract staat los van de vaste, wettelijk geregelde jaarlijkse afdracht vanuit de loterijgelden naar de sport in z'n geheel, meldt NOC*NSF. Vorig jaar kreeg de Nederlandse sport hieruit een recordbedrag van ruim 50,4 miljoen euro.

Structurele bijdrage

"Dit is een geweldige bijdrage aan de sport in ons land, juist omdat het gaat om een structurele bijdrage voor de komende tien jaar", zegt André Cats, directeur topsport van NOC*NSF. "Dit vergroot de financiële slagkracht van sportbonden en maakt TeamNL nog hechter, waardoor de inspirerende en verbindende kracht van topsport toeneemt."

NOC*NSF denkt dat de hoofdsponsor van TeamNL een substantiële bijdrage gaat leveren aan het realiseren van de ambitie om Nederland in beweging te krijgen. De ambitie om over tien jaar het sportiefste land ter wereld te zijn, is opgenomen in de Sportagenda 2032.

Hoge doelen

De sportdeelname is door de coronacrisis echter sterk teruggelopen en herstelt nog onvoldoende. Daarom heeft NOC*NSF hoge doelen gesteld: Nederland staat met TeamNL in de top 10 van topsportlanden, 14 miljoen mensen beleven wekelijks plezier aan sport en 12 miljoen mensen sporten en bewegen drie keer per week.

Volgens algemeen directeur Marc van den Tweel van de sportkoepel komt de financiële bijdrage van Nederlandse Loterij ten goede aan de hele samenleving. "Met een partner als Nederlandse Loterij, die al zo lang een directe verbinding heeft met de sport in ons land, kunnen we resultaten boeken die een zichtbaar effect gaan hebben op de samenleving. We stellen een duidelijke ambitie die de topsport verbindt met de gehele sector, waarbij de topsport een belangrijke inspiratiebron is."

Meer uit Sport

Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

41 minuten geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

1 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

1 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

2 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

2 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

4 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen pakt ook goud op teamcombinatie

BORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.

5 uur geleden