Nederlandse Loterij sleept illegale goksite voor de rechter
RIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij daagt gokbedrijf Lalabet voor de rechter. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving in Het Financieele Dagblad. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij en TOTO, zegt miljoenen euro's omzet mis te lopen door concurrentie van illegale gokaanbieders, waaronder Lalabet.
De Nederlandse Loterij eist dat het in Costa Rica gevestigde Lalabet op zwart gaat in Nederland, naar eigen zeggen om spelers te beschermen. Volgens de Nederlandse Loterij is Lalabet de grootste illegale aanbieder van gokspelen in Nederland.
"Wij vinden dat de achterdeur voor illegale aanbieders stevig dicht moet", licht een woordvoerder van de Nederlandse Loterij toe. Het bedrijf wil daarnaast dat de Kansspelautoriteit (Ksa) meer bevoegdheden krijgt om illegale aanbieders aan te pakken.
Vergunningsplicht
De Ksa heeft het voormalige moederbedrijf van Lalabet vorig jaar nog een last onder dwangsom opgelegd voor het aanbieden van illegale kansspelen op de website Lalabet. Volgens de Nederlandse Loterij is de site daarna niet uit de lucht gegaan in Nederland, maar is Lalabet ondergebracht bij een ander gokconcern.
Het aanbieden van onlinekansspelen in Nederland mag alleen met een vergunning van de Ksa, waarvoor strenge regels en voorschriften gelden. Die moeten spelers onder meer verzekeren van eerlijk spel en hen beschermen tegen gokverslaving. Volgens de Nederlandse Loterij komt ongeveer de helft van het geld in de onlinegokmarkt terecht bij illegale aanbieders.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden