
Nederlandse Loterij sleept illegale goksite voor de rechter
RIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij daagt gokbedrijf Lalabet voor de rechter. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving in Het Financieele Dagblad. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij en TOTO, zegt miljoenen euro's omzet mis te lopen door concurrentie van illegale gokaanbieders, waaronder Lalabet.
De Nederlandse Loterij eist dat het in Costa Rica gevestigde Lalabet op zwart gaat in Nederland, naar eigen zeggen om spelers te beschermen. Volgens de Nederlandse Loterij is Lalabet de grootste illegale aanbieder van gokspelen in Nederland.
"Wij vinden dat de achterdeur voor illegale aanbieders stevig dicht moet", licht een woordvoerder van de Nederlandse Loterij toe. Het bedrijf wil daarnaast dat de Kansspelautoriteit (Ksa) meer bevoegdheden krijgt om illegale aanbieders aan te pakken.
Vergunningsplicht
De Ksa heeft het voormalige moederbedrijf van Lalabet vorig jaar nog een last onder dwangsom opgelegd voor het aanbieden van illegale kansspelen op de website Lalabet. Volgens de Nederlandse Loterij is de site daarna niet uit de lucht gegaan in Nederland, maar is Lalabet ondergebracht bij een ander gokconcern.
Het aanbieden van onlinekansspelen in Nederland mag alleen met een vergunning van de Ksa, waarvoor strenge regels en voorschriften gelden. Die moeten spelers onder meer verzekeren van eerlijk spel en hen beschermen tegen gokverslaving. Volgens de Nederlandse Loterij komt ongeveer de helft van het geld in de onlinegokmarkt terecht bij illegale aanbieders.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager gesloten. Beleggers lijken bang dat Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell met de boodschap kan komen dat de rente in de VS binnenkort toch niet omlaag gaat. Daarnaast drukten tegenvallende kwartaalresultaten van winkelconcern Walmart het sentiment.
3 uur geledenPANAMA (ANP/RTR) - De Panamese president José Raúl Mulino heeft felle kritiek geuit op berichten over een mogelijke rechtszaak tegen bananengigant Chiquita. Het concern ontsloeg eerder al zijn lokale dagarbeiders vanwege een staking. Mulino heeft zijn zinnen echter gezet op onderhandelingen over een terugkeer van het bedrijf naar zijn land.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb schrapt jongerenreismerk GOGO. "Na meer dan drie decennia vol legendarische feestvakanties, prachtige bestemmingen en onvergetelijke herinneringen, stopt GOGO na de zomer van 2025 met haar activiteiten", laat de onderneming weten in een persverklaring.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn donderdag gemengd de handel uitgegaan. De financiële markten verwerkten onder meer de formele bekrachtiging van de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie. Beleggers keken daarnaast vooral uit naar het jaarlijkse symposium van de Federal Reserve, dat vanaf donderdag in Jackson Hole wordt gehouden. Dit alles zorgde voor een enigszins terughoudende stemming.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil mogelijk een onderzoek instellen naar Fed-bestuurder Lisa Cook. Een hoge ambtenaar heeft Fed-voorzitter Jerome Powell hierover donderdag per brief geïnformeerd en hem aangemoedigd Cook uit het Fed-bestuur te verwijderen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Europese autofabrikanten als Volkswagen en Renault zijn verheugd over de bevestiging dat de Verenigde Staten hun heffingen op de import van Europese auto's verlagen van 27,5 naar 15 procent. "Deze bevestiging is een positieve stap die meer zekerheid biedt voor onze industrie", laat Sigrid de Vries, directeur-generaal van de Europese autobrancheorganisatie ACEA, weten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de formele bekrachtiging donderdag van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is er in elk geval meer duidelijkheid voor ondernemers, stellen ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland.
8 uur geleden