Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse legerchef Bauer gaat militairen NAVO leiden

Nederlandse legerchef Bauer gaat militairen NAVO leiden

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse legerchef Rob Bauer wordt voorzitter van het militair comité van de NAVO. Hij zwaait daarom vóór de zomer af als Commandant der Strijdkrachten (CDS).

Bauer was door het kabinet voorgedragen. Hij kreeg de voorkeur van de NAVO-bondgenoten boven de Poolse generaal Rajmund Andrzejczak. De 57-jarige luitenant-admiraal, die over een jaar zou vertrekken als CDS, treedt komende zomer voor drie jaar aan.

Als voorzitter van het militair comité wordt Bauer één van de hoogste militairen van het bondgenootschap. Het comité is "de essentiële schakel tussen de politieke besluitvorming en de militaire structuur van de NAVO", zegt Defensie. Hij gaat geen leiding geven aan troepen in het veld. De Nederlander moet de militaire leiders van de dertig lidstaten op één lijn zien te krijgen om vervolgens de politieke leiders van advies te kunnen dienen. Hij is straks de belangrijkste militaire adviseur van secretaris-generaal Jens Stoltenberg en de hoogste vertolker van de opvattingen van de NAVO over alle militaire zaken.

Een enorme eer

Bauer, die de Britse luchtmachtgeneraal Stuart Peach opvolgt, spreekt van "een enorme eer. Ik ga deze uitdaging graag aan op dit belangrijke moment voor de NAVO. Het zijn tijden van politieke machtsverschuivingen en complexe bedreigingen en veiligheidsuitdagingen. Die vragen om een eensgezinde alliantie", aldus de CDS. Hij onderstreept dat de Europese NAVO-leden niet langer zo op de Amerikanen kunnen blijven leunen als ze nu doen en wil "een eerlijke verdeling van de lusten en de lasten".

Defensie denkt dat Bauers stijl van leidinggeven daarbij van pas komt. Die zou "transparant" en "duidelijk" zijn, "met functionele humor en resultaatgericht". En "Bauer beseft ook dat de beste leiders goed luisteren".

De NAVO is de machtigste militaire alliantie ter wereld en kan 3,2 miljoen militairen op de been brengen.

Meer uit Binnenland

Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

8 minuten geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

24 minuten geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

56 minuten geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

1 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

1 uur geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

1 uur geleden
Evacuatievlucht met opvarenden Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.

1 uur geleden