Nederlandse kledingmerken negeren oproep arbeiders Bangladesh
AMSTERDAM (ANP) - De textielarbeiders in Bangladesh die deze dagen strijden voor betere levensomstandigheden, ondervinden nauwelijks steun van Nederlandse kledingbedrijven. Een oproep van vakbonden in het land om hun looneisen te steunen, bleef tot dusver nagenoeg onbeantwoord.
Meer dan zestig grote merken die in Bangladesh inkopen, zijn door de vakbonden opgeroepen om de looneisen van de arbeiders te steunen. Merken als C&A, Hema, Zeeman, H&M, M&S, Primark, Zalando, Uniqlo, New Look, Next, Bestseller, Esprit en Aldi laten het tot dusver afweten, zegt een woordvoerder van Schone Kleren Campagne, die vanuit Nederland ijvert voor een rechtvaardige kledingindustrie. "Merken hebben de macht en geld om hogere lonen in hun ketens te betalen, velen van hen doen mooie beloftes omtrent leefbare lonen, maar puntje bij paaltje blijft het doodstil."
Arbeiders in de textielindustrie in Bangladesh voeren sinds enkele weken actie voor hogere minimumlonen. Bij die protesten vielen al verschillende doden. Naar aanleiding van de acties besloot de regering het minimumloon met bijna 60 procent te verhogen, de eerste stijging in vijf jaar. Maar ook het nieuwe minimumloon, omgerekend ongeveer 105 euro per maand, is volgens de arbeiders nog steeds verre van voldoende om boven de armoedegrens uit te komen. De vakbonden in Bangladesh vragen om een minimumloon van minimaal 195 euro per maand.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
2 uur geledenEKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
4 uur geleden