Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse kledingmerken negeren oproep arbeiders Bangladesh

Nederlandse kledingmerken negeren oproep arbeiders Bangladesh

AMSTERDAM (ANP) - De textielarbeiders in Bangladesh die deze dagen strijden voor betere levensomstandigheden, ondervinden nauwelijks steun van Nederlandse kledingbedrijven. Een oproep van vakbonden in het land om hun looneisen te steunen, bleef tot dusver nagenoeg onbeantwoord.

Meer dan zestig grote merken die in Bangladesh inkopen, zijn door de vakbonden opgeroepen om de looneisen van de arbeiders te steunen. Merken als C&A, Hema, Zeeman, H&M, M&S, Primark, Zalando, Uniqlo, New Look, Next, Bestseller, Esprit en Aldi laten het tot dusver afweten, zegt een woordvoerder van Schone Kleren Campagne, die vanuit Nederland ijvert voor een rechtvaardige kledingindustrie. "Merken hebben de macht en geld om hogere lonen in hun ketens te betalen, velen van hen doen mooie beloftes omtrent leefbare lonen, maar puntje bij paaltje blijft het doodstil."

Arbeiders in de textielindustrie in Bangladesh voeren sinds enkele weken actie voor hogere minimumlonen. Bij die protesten vielen al verschillende doden. Naar aanleiding van de acties besloot de regering het minimumloon met bijna 60 procent te verhogen, de eerste stijging in vijf jaar. Maar ook het nieuwe minimumloon, omgerekend ongeveer 105 euro per maand, is volgens de arbeiders nog steeds verre van voldoende om boven de armoedegrens uit te komen. De vakbonden in Bangladesh vragen om een minimumloon van minimaal 195 euro per maand.

Meer uit Financieel

Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

1 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

4 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

16 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

17 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

18 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

1 dag geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

1 dag geleden