Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse klanten volgen problemen Atos op de voet

Nederlandse klanten volgen problemen Atos op de voet

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse klanten van Atos volgen de financiële ontwikkelingen bij de Franse IT-dienstverlener nauwlettend. Atos heeft zowel Nederlandse overheidsinstellingen als particuliere bedrijven als klant.

De Rabobank wil alleen in algemene bewoordingen iets zeggen over de problemen bij Atos. De bank houdt samenwerkingen met leveranciers continu in de gaten, zegt een woordvoerder. "Wanneer de dienstverlening van een leverancier mogelijk verstoord raakt, treffen wij uiteraard mitigerende maatregelen."

Zorgverzekeraar VGZ zegt "frequent" contact te onderhouden met Atos, dat onder andere diensten levert op het gebied van communicatie, klantgegevens en declaraties. "VGZ is op de hoogte van de huidige situatie bij Atos", zegt een woordvoerder. "Wij monitoren dagelijks de situatie en nemen direct maatregelen wanneer nodig. Wij denken in ons risicobeleid altijd na over het uitvallen van cruciale systemen."

Nieuwe overeenkomst

Atos praat met banken en andere kredietverstrekkers over een oplossing voor zijn hoge schuldenlast. Atos-topman Paul Saleh zei dinsdag dat de schuldenproblematiek geen invloed gaat hebben op klanten.

Het Kadaster sloot begin dit jaar nog een zesjarig contact met Atos, maar volgens de woordvoerder gaat het om een overeenkomst waar meerdere partijen inzitten. "Binnen deze overeenkomst kunnen opdrachten opnieuw gegund worden. We hebben regelmatig contact met Atos." Als het mis gaat bij Atos, is de impact bij het Kadaster volgens de woordvoerder "minimaal". Het UWV sloot ook dit jaar een nieuwe overeenkomst met Atos, maar een woordvoerder verwacht geen problemen.

Bouwbedrijf BAM doet sinds vorig jaar geen zaken meer met Atos. Dat het contract met Atos werd beëindigd had volgens een woordvoerder "niets te maken met de huidige problematiek."

Meer uit Financieel

Bonden dreigen met landelijke acties om bezuinigingsplannen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.

23 minuten geleden
ACM: geen hogere winsten voor pomphouders door duurdere brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.

1 uur geleden
Moederbedrijf Nexperia wil procedure tegen Nederland beginnen

JIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.

1 uur geleden
AEX begint voorzichtig na afwijzing Iraans voorstel door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de afwijzing van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil Iran zijn nucleaire installaties niet ontmantelen en eist het land dat de Amerikaanse sancties worden opgeheven. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict.

2 uur geleden
Wereldhave ziet op laatste moment af van beoogd financieel topman

AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedconcern Wereldhave ziet op het laatste moment alsnog af van de aanstelling van zijn beoogde financieel topman Marcel Eggenkamp. Het komt niet vaak voor bij grotere bedrijven dat een beoogd topbestuurder vertrekt nog voordat zijn aanstelling is voorgelegd aan de aandeelhouders. Dat had eigenlijk deze week moeten gebeuren.

3 uur geleden
Chinese inflatie stijgt door duurdere olie en vakantiereizen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april onverwacht gestegen, meldt het Chinese statistiekbureau NBS. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de toegenomen vraag naar vakantiereizen door verschillende vakantieperioden in bepaalde delen van het land stuwde de inflatie.

3 uur geleden
Ondernemers meest negatief over economie sinds 2022, meldt CBS

DEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn in het tweede kwartaal van dit jaar veel negatiever geworden over de Nederlandse economie. Het ondernemersvertrouwen liet de grootste daling zien sinds begin 2022, tijdens de laatste coronalockdown. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) samen met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.

3 uur geleden