Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse klanten volgen problemen Atos op de voet

Nederlandse klanten volgen problemen Atos op de voet

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse klanten van Atos volgen de financiële ontwikkelingen bij de Franse IT-dienstverlener nauwlettend. Atos heeft zowel Nederlandse overheidsinstellingen als particuliere bedrijven als klant.

De Rabobank wil alleen in algemene bewoordingen iets zeggen over de problemen bij Atos. De bank houdt samenwerkingen met leveranciers continu in de gaten, zegt een woordvoerder. "Wanneer de dienstverlening van een leverancier mogelijk verstoord raakt, treffen wij uiteraard mitigerende maatregelen."

Zorgverzekeraar VGZ zegt "frequent" contact te onderhouden met Atos, dat onder andere diensten levert op het gebied van communicatie, klantgegevens en declaraties. "VGZ is op de hoogte van de huidige situatie bij Atos", zegt een woordvoerder. "Wij monitoren dagelijks de situatie en nemen direct maatregelen wanneer nodig. Wij denken in ons risicobeleid altijd na over het uitvallen van cruciale systemen."

Nieuwe overeenkomst

Atos praat met banken en andere kredietverstrekkers over een oplossing voor zijn hoge schuldenlast. Atos-topman Paul Saleh zei dinsdag dat de schuldenproblematiek geen invloed gaat hebben op klanten.

Het Kadaster sloot begin dit jaar nog een zesjarig contact met Atos, maar volgens de woordvoerder gaat het om een overeenkomst waar meerdere partijen inzitten. "Binnen deze overeenkomst kunnen opdrachten opnieuw gegund worden. We hebben regelmatig contact met Atos." Als het mis gaat bij Atos, is de impact bij het Kadaster volgens de woordvoerder "minimaal". Het UWV sloot ook dit jaar een nieuwe overeenkomst met Atos, maar een woordvoerder verwacht geen problemen.

Bouwbedrijf BAM doet sinds vorig jaar geen zaken meer met Atos. Dat het contract met Atos werd beëindigd had volgens een woordvoerder "niets te maken met de huidige problematiek."

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

8 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

8 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

11 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

13 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 dag geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden