Nederlandse keten Fletcher mikt op honderden hotels in Duitsland
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse hotelketen Fletcher denkt de komende tien jaar in Duitsland uit te groeien tot een keten met honderden hotels. In het buurland staan veel middelgrote hotels die gerund worden door families die geen opvolger kunnen vinden. Volgens Fletcher-topman Rob Hermans zijn dat ideale hotels voor zijn keten om over te nemen, ook omdat Duitsland een populaire bestemming is voor korte vakanties.
"Als je puur naar Duitsland kijkt, is dat vier tot vijf keer groter dan Nederland. Als we daar dezelfde dichtheid aan hotels krijgen als in Nederland, zit je zomaar aan vierhonderd tot vijfhonderd hotels", bevestigt Hermans de ambitie die hij eerder tegenover AD uitsprak.
Het eerste Fletcher-hotel in Duitsland opent in augustus in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen. Daarna is volgens Hermans het plan om "als een olievlek" verder te groeien. In eigen land denkt Fletcher van de huidige 115 hotels uit te kunnen breiden tot zo'n 250 hotels.
Familiehotels
Sinds het einde van de coronapandemie is de vraag naar vakanties ongekend hoog. Dat levert Fletcher dit jaar volgens ramingen van Hermans 390 miljoen euro aan omzet op, waarop het bedrijf winst boekt. Met de Amsterdamse investeerder Egeria als nieuwe eigenaar zei Fletcher in 2021 al op zoek te gaan naar groeimogelijkheden over de grens.
"We hebben onderzocht of er in het buitenland ketens zijn zoals Fletcher, die kleinere hotels centraal kunnen aansturen die voor de allergrootste ketens minder interessant zijn", zegt Hermans nu. "In Duitsland staan veel familiehotels en die zijn voor grotere ketens niet interessant. Zij willen het liefst hotels van 250 kamers en meer, wij vinden het vanaf 80 kamers al interessant."
Opvolging
"Familiehotels hebben ook opvolgingsproblemen. De kinderen hebben vaak gestudeerd en gezien hoeveel werk het is voor hun ouders, die kiezen voor een heel andere carrière", vervolgt de topman. Die problemen spelen volgens hem ook in België, Frankrijk en Spanje. "Het enige is, wij kennen heel veel mensen die gaan voor korte vakanties binnen 3,5 of 4 uur rijden vanuit Utrecht. Dat is ook de doelgroep die al zoekt op Duitsland."
België zou ook een logisch land zijn om uit te breiden, erkent Hermans. Maar voor het openen van hotels in een nieuw land is veel voorbereidingswerk nodig, zoals onderzoek naar de lokale regelgeving. Daarom gaat de aandacht nu eerst uit naar Duitsland.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
1 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
17 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
19 uur geleden