Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse keten Fletcher mikt op honderden hotels in Duitsland

Nederlandse keten Fletcher mikt op honderden hotels in Duitsland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse hotelketen Fletcher denkt de komende tien jaar in Duitsland uit te groeien tot een keten met honderden hotels. In het buurland staan veel middelgrote hotels die gerund worden door families die geen opvolger kunnen vinden. Volgens Fletcher-topman Rob Hermans zijn dat ideale hotels voor zijn keten om over te nemen, ook omdat Duitsland een populaire bestemming is voor korte vakanties.

"Als je puur naar Duitsland kijkt, is dat vier tot vijf keer groter dan Nederland. Als we daar dezelfde dichtheid aan hotels krijgen als in Nederland, zit je zomaar aan vierhonderd tot vijfhonderd hotels", bevestigt Hermans de ambitie die hij eerder tegenover AD uitsprak.

Het eerste Fletcher-hotel in Duitsland opent in augustus in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen. Daarna is volgens Hermans het plan om "als een olievlek" verder te groeien. In eigen land denkt Fletcher van de huidige 115 hotels uit te kunnen breiden tot zo'n 250 hotels.

Familiehotels

Sinds het einde van de coronapandemie is de vraag naar vakanties ongekend hoog. Dat levert Fletcher dit jaar volgens ramingen van Hermans 390 miljoen euro aan omzet op, waarop het bedrijf winst boekt. Met de Amsterdamse investeerder Egeria als nieuwe eigenaar zei Fletcher in 2021 al op zoek te gaan naar groeimogelijkheden over de grens.

"We hebben onderzocht of er in het buitenland ketens zijn zoals Fletcher, die kleinere hotels centraal kunnen aansturen die voor de allergrootste ketens minder interessant zijn", zegt Hermans nu. "In Duitsland staan veel familiehotels en die zijn voor grotere ketens niet interessant. Zij willen het liefst hotels van 250 kamers en meer, wij vinden het vanaf 80 kamers al interessant."

Opvolging

"Familiehotels hebben ook opvolgingsproblemen. De kinderen hebben vaak gestudeerd en gezien hoeveel werk het is voor hun ouders, die kiezen voor een heel andere carrière", vervolgt de topman. Die problemen spelen volgens hem ook in België, Frankrijk en Spanje. "Het enige is, wij kennen heel veel mensen die gaan voor korte vakanties binnen 3,5 of 4 uur rijden vanuit Utrecht. Dat is ook de doelgroep die al zoekt op Duitsland."

België zou ook een logisch land zijn om uit te breiden, erkent Hermans. Maar voor het openen van hotels in een nieuw land is veel voorbereidingswerk nodig, zoals onderzoek naar de lokale regelgeving. Daarom gaat de aandacht nu eerst uit naar Duitsland.

Meer uit Financieel

Britse centrale bank 'klaar om in te grijpen' tegen hoge inflatie

LONDEN (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zal de Britse inflatie op de korte termijn opjagen, waarschuwt de centrale bank van het Verenigd Koninkrijk. Beleidsmakers van de Bank of England (BoE) hielden donderdag de rente gelijk op 3,75 procent, maar staan "klaar om in te grijpen" als dat nodig is om de gemiddelde prijsstijging terug te dringen tot 2 procent.

6 minuten geleden
Luchtvaart waarschuwt voor duurdere tickets door brandstofprijzen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Grote Europese luchtvaartmaatschappijen waarschuwen dat ze de hogere brandstofprijzen zullen moeten doorberekenen aan passagiers. Door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de olietankers die hierdoor vastzitten in de Perzische Golf, is de kerosineprijs in rap tempo gestegen. Kerosine komt voor een groot deel uit deze regio.

10 minuten geleden
Ferrari schort meeste leveringen aan Midden-Oosten op door oorlog

MARANELLO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ferrari heeft zijn leveringen aan het Midden-Oosten grotendeels opgeschort vanwege de oorlog in die regio. De Italiaanse sportautofabrikant laat weten tijdelijk alleen nog "enkele" leveringen per vliegtuig af te handelen. Daarmee lijkt de oorlog ook producenten van luxegoederen te raken.

13 minuten geleden
Grote energiefaciliteit Shell in Qatar beschadigd door aanval

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een grote energiefaciliteit van Shell in Qatar is beschadigd geraakt door een Iraanse aanval. Volgens Shell ontstond brand aan de fabriek voor vloeibaar petroleumgas (lpg). Die is inmiddels geblust. Essentieel personeel is volgens het bedrijf veilig en de omvang van de schade wordt in kaart gebracht.

2 uur geleden
Europees Parlement zet stap richting goedkeuring handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.

2 uur geleden
Gasunie: gasaanvoer voorlopig veilig, maar voorraden bijna op

GRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.

2 uur geleden
Prijs Brentolie stijgt ruim 10 procent door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.

2 uur geleden