Nederlandse keten Fletcher mikt op honderden hotels in Duitsland
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse hotelketen Fletcher denkt de komende tien jaar in Duitsland uit te groeien tot een keten met honderden hotels. In het buurland staan veel middelgrote hotels die gerund worden door families die geen opvolger kunnen vinden. Volgens Fletcher-topman Rob Hermans zijn dat ideale hotels voor zijn keten om over te nemen, ook omdat Duitsland een populaire bestemming is voor korte vakanties.
"Als je puur naar Duitsland kijkt, is dat vier tot vijf keer groter dan Nederland. Als we daar dezelfde dichtheid aan hotels krijgen als in Nederland, zit je zomaar aan vierhonderd tot vijfhonderd hotels", bevestigt Hermans de ambitie die hij eerder tegenover AD uitsprak.
Het eerste Fletcher-hotel in Duitsland opent in augustus in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen. Daarna is volgens Hermans het plan om "als een olievlek" verder te groeien. In eigen land denkt Fletcher van de huidige 115 hotels uit te kunnen breiden tot zo'n 250 hotels.
Familiehotels
Sinds het einde van de coronapandemie is de vraag naar vakanties ongekend hoog. Dat levert Fletcher dit jaar volgens ramingen van Hermans 390 miljoen euro aan omzet op, waarop het bedrijf winst boekt. Met de Amsterdamse investeerder Egeria als nieuwe eigenaar zei Fletcher in 2021 al op zoek te gaan naar groeimogelijkheden over de grens.
"We hebben onderzocht of er in het buitenland ketens zijn zoals Fletcher, die kleinere hotels centraal kunnen aansturen die voor de allergrootste ketens minder interessant zijn", zegt Hermans nu. "In Duitsland staan veel familiehotels en die zijn voor grotere ketens niet interessant. Zij willen het liefst hotels van 250 kamers en meer, wij vinden het vanaf 80 kamers al interessant."
Opvolging
"Familiehotels hebben ook opvolgingsproblemen. De kinderen hebben vaak gestudeerd en gezien hoeveel werk het is voor hun ouders, die kiezen voor een heel andere carrière", vervolgt de topman. Die problemen spelen volgens hem ook in België, Frankrijk en Spanje. "Het enige is, wij kennen heel veel mensen die gaan voor korte vakanties binnen 3,5 of 4 uur rijden vanuit Utrecht. Dat is ook de doelgroep die al zoekt op Duitsland."
België zou ook een logisch land zijn om uit te breiden, erkent Hermans. Maar voor het openen van hotels in een nieuw land is veel voorbereidingswerk nodig, zoals onderzoek naar de lokale regelgeving. Daarom gaat de aandacht nu eerst uit naar Duitsland.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
7 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
11 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
12 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
16 uur geleden