Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse keten Fletcher mikt op honderden hotels in Duitsland

Nederlandse keten Fletcher mikt op honderden hotels in Duitsland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse hotelketen Fletcher denkt de komende tien jaar in Duitsland uit te groeien tot een keten met honderden hotels. In het buurland staan veel middelgrote hotels die gerund worden door families die geen opvolger kunnen vinden. Volgens Fletcher-topman Rob Hermans zijn dat ideale hotels voor zijn keten om over te nemen, ook omdat Duitsland een populaire bestemming is voor korte vakanties.

"Als je puur naar Duitsland kijkt, is dat vier tot vijf keer groter dan Nederland. Als we daar dezelfde dichtheid aan hotels krijgen als in Nederland, zit je zomaar aan vierhonderd tot vijfhonderd hotels", bevestigt Hermans de ambitie die hij eerder tegenover AD uitsprak.

Het eerste Fletcher-hotel in Duitsland opent in augustus in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen. Daarna is volgens Hermans het plan om "als een olievlek" verder te groeien. In eigen land denkt Fletcher van de huidige 115 hotels uit te kunnen breiden tot zo'n 250 hotels.

Familiehotels

Sinds het einde van de coronapandemie is de vraag naar vakanties ongekend hoog. Dat levert Fletcher dit jaar volgens ramingen van Hermans 390 miljoen euro aan omzet op, waarop het bedrijf winst boekt. Met de Amsterdamse investeerder Egeria als nieuwe eigenaar zei Fletcher in 2021 al op zoek te gaan naar groeimogelijkheden over de grens.

"We hebben onderzocht of er in het buitenland ketens zijn zoals Fletcher, die kleinere hotels centraal kunnen aansturen die voor de allergrootste ketens minder interessant zijn", zegt Hermans nu. "In Duitsland staan veel familiehotels en die zijn voor grotere ketens niet interessant. Zij willen het liefst hotels van 250 kamers en meer, wij vinden het vanaf 80 kamers al interessant."

Opvolging

"Familiehotels hebben ook opvolgingsproblemen. De kinderen hebben vaak gestudeerd en gezien hoeveel werk het is voor hun ouders, die kiezen voor een heel andere carrière", vervolgt de topman. Die problemen spelen volgens hem ook in België, Frankrijk en Spanje. "Het enige is, wij kennen heel veel mensen die gaan voor korte vakanties binnen 3,5 of 4 uur rijden vanuit Utrecht. Dat is ook de doelgroep die al zoekt op Duitsland."

België zou ook een logisch land zijn om uit te breiden, erkent Hermans. Maar voor het openen van hotels in een nieuw land is veel voorbereidingswerk nodig, zoals onderzoek naar de lokale regelgeving. Daarom gaat de aandacht nu eerst uit naar Duitsland.

Meer uit Financieel

Forse verliezen op beurzen New York, olieprijzen flink hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.

3 uur geleden
Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

4 uur geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

6 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

7 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

7 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

8 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

8 uur geleden