Nederlandse judoka's strijden om EK-titel en tickets Spelen
LISSABON (ANP) - Dertien Nederlandse judoka's gaan vanaf vrijdag in Lissabon de strijd aan om de Europese titels. In drie categorieën vindt er een tweestrijd plaats om een ticket voor de Olympische Spelen.
De EK in Portugal zijn het laatste meetmoment voor plaatsing voor de Spelen van Tokio, aankomende zomer. Bij de vrouwen strijden Marhinde Verkerk en Guusje Steenhuis in de klasse tot 78 kilo om een plaatsbewijs en Kim Polling en Sanne van Dijke in de klasse tot 70 kilogram. Bij de mannen valt op de EK de beslissing in de strijd tussen Henk Grol en Roy Meyer, die uitkomen in de klasse boven 100 kilogram.
De tweestrijd tussen Polling en Van Dijke wordt zaterdag uitgevochten, zondag komen Verkerk en Steenhuis en Grol en Meyer in actie.
Het toernooi duurt tot en met zondag. De Nederlandse selectie is uitgedund omdat in aanloop naar de EK meerdere judoka's besmet raakten met het coronavirus. Dat gebeurde tijdens een trainingskamp in Georgië.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
12 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geleden