Nederlandse judoka's strijden om EK-titel en tickets Spelen
LISSABON (ANP) - Dertien Nederlandse judoka's gaan vanaf vrijdag in Lissabon de strijd aan om de Europese titels. In drie categorieën vindt er een tweestrijd plaats om een ticket voor de Olympische Spelen.
De EK in Portugal zijn het laatste meetmoment voor plaatsing voor de Spelen van Tokio, aankomende zomer. Bij de vrouwen strijden Marhinde Verkerk en Guusje Steenhuis in de klasse tot 78 kilo om een plaatsbewijs en Kim Polling en Sanne van Dijke in de klasse tot 70 kilogram. Bij de mannen valt op de EK de beslissing in de strijd tussen Henk Grol en Roy Meyer, die uitkomen in de klasse boven 100 kilogram.
De tweestrijd tussen Polling en Van Dijke wordt zaterdag uitgevochten, zondag komen Verkerk en Steenhuis en Grol en Meyer in actie.
Het toernooi duurt tot en met zondag. De Nederlandse selectie is uitgedund omdat in aanloop naar de EK meerdere judoka's besmet raakten met het coronavirus. Dat gebeurde tijdens een trainingskamp in Georgië.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
1 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
8 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
12 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
18 uur geleden