Nederlandse judoka's strijden om EK-titel en tickets Spelen
LISSABON (ANP) - Dertien Nederlandse judoka's gaan vanaf vrijdag in Lissabon de strijd aan om de Europese titels. In drie categorieën vindt er een tweestrijd plaats om een ticket voor de Olympische Spelen.
De EK in Portugal zijn het laatste meetmoment voor plaatsing voor de Spelen van Tokio, aankomende zomer. Bij de vrouwen strijden Marhinde Verkerk en Guusje Steenhuis in de klasse tot 78 kilo om een plaatsbewijs en Kim Polling en Sanne van Dijke in de klasse tot 70 kilogram. Bij de mannen valt op de EK de beslissing in de strijd tussen Henk Grol en Roy Meyer, die uitkomen in de klasse boven 100 kilogram.
De tweestrijd tussen Polling en Van Dijke wordt zaterdag uitgevochten, zondag komen Verkerk en Steenhuis en Grol en Meyer in actie.
Het toernooi duurt tot en met zondag. De Nederlandse selectie is uitgedund omdat in aanloop naar de EK meerdere judoka's besmet raakten met het coronavirus. Dat gebeurde tijdens een trainingskamp in Georgië.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.
4 uur geledenSANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
9 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
1 dag geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geleden