Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse jongen overleden bij duikincident Maleisië

Nederlandse jongen overleden bij duikincident Maleisië

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De 13-jarige Nederlandse jongen die sinds woensdag werd vermist in de zee bij Maleisië is overleden. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken nadat zijn vader al had gezegd dat de jongen niet sterk genoeg was om het te redden.

Vader en zoon waren samen met twee anderen gaan duiken voor de zuidoostelijke kust van Maleisië toen ze werden meegesleurd door een sterke stroming. De vader zei zaterdag dat zijn zoon te zwak was om zo lang te kunnen overleven.

Er was verwarring over de leeftijd van de jongen. Volgens buitenlandse media was hij 14, maar het ministerie van Buitenlandse Zaken meldt dat hij 13 is en pas in augustus 14 zou worden. Buitenlandse Zaken geeft de Nederlandse moeder consulaire bijstand.

Overlevenden

De 46-jarige Britse vader werd zaterdag gered samen met een 18-jarige vrouw uit Frankrijk. De 35-jarige Noorse instructrice kon donderdag als eerste in veiligheid worden gebracht.

Volgens de instructrice kwam de groep na een uur duiken boven water, maar was de boot verdwenen. Daarna werden ze meegesleurd door een sterke stroming en verloor de Noorse de rest uit het oog. De kapitein van de boot is na het incident aangehouden door de politie omdat hij onder invloed van drugs was toen hij de boot bestuurde.

De zoektocht naar de jongen werd zaterdag verplaatst naar Indonesische wateren. Volgens de Maleisische autoriteiten ligt het gezien de stroming voor de hand dat hij daarheen is gedreven.

Meer uit Binnenland

Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

3 uur geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

4 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

10 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

11 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

13 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

13 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

15 uur geleden