Nederlandse industrie produceerde minder
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse industriebedrijven produceerden in februari in doorsnee 2 procent minder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het was de tweede maand op rij dat de industriële productie op jaarbasis een krimp liet zien.
De verschillen tussen industriële bedrijfstakken waren groot. Zo ging vooral in de chemische industrie de productie achteruit, terwijl bedrijven die zich bezighouden met vervoersmiddelen nog hard groeiden. In vergelijking met de voorgaande maand produceerde de Nederlandse industrie wel meer. Dan gaat het om een stijging van 0,4 procent. Ondernemers in de sector kijken ook wat positiever vooruit. Ze verwachten het drukker te krijgen en zijn minder pessimistisch over hun voorraden.
Daarbij speelt ook mee dat ondernemers in de Duitse industrie, die in februari 1,7 procent groeide, minder somber zijn geworden. Duitsland is een belangrijke afzetmarkt voor de Nederlandse industrie.
Onlangs merkte de Nederlandse Vereniging van Inkoopmanagers (Nevi) nog dat de bedrijvigheid in de Nederlandse industrie behoorlijk leek afgenomen als gevolg van een zwakke vraag. ABN AMRO-sectoreconoom Albert Jan Swart meldde in een toelichting daarbij een verband met de gestegen rente. Daardoor is financiering via bijvoorbeeld leningen duurder geworden voor bedrijven. Swart vreesde dat als de vraag in de komende maanden niet aantrekt, dit de productie van de Nederlandse industrie onder druk zal blijven zetten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.
3 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geleden