Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse industrie produceerde minder

Nederlandse industrie produceerde minder

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse industriebedrijven produceerden in februari in doorsnee 2 procent minder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het was de tweede maand op rij dat de industriële productie op jaarbasis een krimp liet zien.

De verschillen tussen industriële bedrijfstakken waren groot. Zo ging vooral in de chemische industrie de productie achteruit, terwijl bedrijven die zich bezighouden met vervoersmiddelen nog hard groeiden. In vergelijking met de voorgaande maand produceerde de Nederlandse industrie wel meer. Dan gaat het om een stijging van 0,4 procent. Ondernemers in de sector kijken ook wat positiever vooruit. Ze verwachten het drukker te krijgen en zijn minder pessimistisch over hun voorraden.

Daarbij speelt ook mee dat ondernemers in de Duitse industrie, die in februari 1,7 procent groeide, minder somber zijn geworden. Duitsland is een belangrijke afzetmarkt voor de Nederlandse industrie.

Onlangs merkte de Nederlandse Vereniging van Inkoopmanagers (Nevi) nog dat de bedrijvigheid in de Nederlandse industrie behoorlijk leek afgenomen als gevolg van een zwakke vraag. ABN AMRO-sectoreconoom Albert Jan Swart meldde in een toelichting daarbij een verband met de gestegen rente. Daardoor is financiering via bijvoorbeeld leningen duurder geworden voor bedrijven. Swart vreesde dat als de vraag in de komende maanden niet aantrekt, dit de productie van de Nederlandse industrie onder druk zal blijven zetten.

Meer uit Financieel

Vervoersbedrijven kunnen impact staking nog niet inschatten

DEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.

20 minuten geleden
Curatoren verkopen fietsmerken Batavus en Babboe aan Dutech

AMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.

37 minuten geleden
Sleijpen roept opnieuw op tot afschaffen hypotheekrenteaftrek

AMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.

57 minuten geleden
EU akkoord met China over exportbeperking hybride auto's

BEIJING (ANP) - De Europese Unie heeft met China een akkoord gesloten over het verminderen van de hoeveelheid hybride auto's uit het Aziatische land. Dat heeft Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) bekendgemaakt in Beijing na twee dagen onderhandelen met de Chinese minister van Handel Wang Wentao. Volgens Šefčovič kan de export van plug-in-hybrides uit China hierdoor met meer dan de helft afnemen.

1 uur geleden
SpaceX wint op Wall Street om overnamepakket voor Starlink

NEW YORK (ANP) - SpaceX steeg vrijdag kort na aanvang van de handel op Wall Street. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van een landelijk pakket aan licenties voor laagbandspectrum. Dat maakt volgens het bedrijf de weg vrij voor satellietinternetdienst Starlink om uit te groeien tot een grote mobiele provider in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Reizigersorganisatie Rover: terugkerende stakingen schaden ov

AMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover wil dat vakbonden en werkgevers in het streekvervoer weer snel gaan onderhandelen in het cao-conflict om langdurige acties te voorkomen. Rover waarschuwt namelijk dat terugkerende stakingen het openbaar vervoer schaden omdat reizigers alternatieven gaan zoeken en niet meer snel terugkeren naar het ov. Dat zal op termijn het streekvervoer en de werkgelegenheid in het ov schaden, aldus de belangenvereniging.

1 uur geleden
EU haalt Panama en Vietnam van zwarte lijst belastingparadijzen

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie heeft Panama en Vietnam vrijdag van de zwarte lijst van belastingparadijzen geschrapt. Ze hebben volgens de EU vooruitgang geboekt rond de naleving van internationale normen voor goed fiscaal bestuur.

4 uur geleden