'Nederlandse industrie krimpt opnieuw iets minder hard'
AMSTERDAM (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie is vorige maand opnieuw gekrompen, maar de afname was opnieuw minder sterk dan een jaar eerder. Daarmee zet het herstel door. Dat meldde de Nederlandse Vereniging van Inkoopmanagers (Nevi).
De inkoopmanagersindex van Nevi, die de bedrijvigheid meet, kwam uit op een stand van 47,9. In juni was dat nog 45,2. Een stand onder de 50 duidt op krimp, daarboven is sprake van groei.
Deelcijfers over de productie, nieuwe orders en lopende orders namen allemaal nog af, maar de verschillen ten opzichte van vorige maand waren vrij klein. Het lijkt er volgens ABN AMRO-econoom Albert Jan Swart dan ook op dat de bodem voor de Nederlandse industrie bijna bereikt is. Wel merkt hij dat de industrie in een lagere versnelling draait. Zo nam het aantal banen in rap tempo af, wat in juli vooral ten koste ging van mensen met een vast contract. Nevi denkt dat de komende maanden het aantal ontslagen gaat toenemen, omdat reorganisaties voorbereidingstijd kosten.
Meer uit Financieel
DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
51 minuten geledenNICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.
1 uur geleden