Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse huishoudens steeds energiezuiniger

Nederlandse huishoudens steeds energiezuiniger

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn de afgelopen jaren steeds zuiniger geworden met energie. Tussen 2010 en 2018 zijn huishoudens gemiddeld 20 procent minder gas gaan stoken. Het elektriciteitsgebruik daalde met 15 procent, heeft voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal berekend op basis van CBS-cijfers.

Woningen zijn steeds beter geïsoleerd en bijna alle huishoudens hebben tegenwoordig wel een zuinige hr-ketel om hun huis te verwarmen. De cijfers zijn gecorrigeerd voor relatief warme of koude winters. Het gasgebruik om water te verwarmen voor douche en bad is volgens Milieu Centraal ongeveer gelijk gebleven.

Dat het stroomgebruik daalt heeft twee oorzaken: elektrische apparaten zijn zuiniger geworden en zonnepanelen zijn in opmars. In 2018 wekten zo'n 800.000 huishoudens zelf zonne-energie op. Dat is ruim 10 procent van het totale aantal woningen.

In 2018 gebruikten huishoudens gemiddeld 1269 kubieke meter gas en 2765 kilowattuur aan stroom. De verwachting is dat het energieverbruik verder zal dalen, aangezien nieuwbouwwoningen zeer goed zijn geïsoleerd en niet meer met gas, maar met warmtepompen of warmtenetten van warm water worden voorzien.

Meer uit Binnenland

Situatie op station Rotterdam Blaak onder controle

ROTTERDAM (ANP) - De situatie op station Rotterdam Blaak is onder controle, nadat eerder op de avond brand was uitgebroken in een passagierstrein. De veiligheidsregio meldt dat hulpdiensten het station en de trein hebben gecontroleerd en dat er geen rook meer hangt.

8 uur geleden
Station Rotterdam Blaak ontruimd om brand in trein

ROTTERDAM (ANP) - In een trein bij station Rotterdam Blaak is zondag brand uitgebroken. Het station is ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Meerdere eenheden zijn ter plaatse gekomen.

10 uur geleden
Drie aanhoudingen bij demonstraties in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij twee demonstraties in Utrecht zijn zondagmiddag in totaal drie aanhoudingen verricht. Dat bevestigt de politie na berichtgeving door RTV Utrecht.

13 uur geleden
Tienduizenden mensen lopen in Den Haag mars voor het klimaat

DEN HAAG (ANP) - Enkele tienduizenden mensen lopen zondag een mars door Den Haag voor het klimaat. De actie begon op het Malieveld en eindigt na een mars door het centrum van de stad in de buurt van Den Haag Centraal. De organisatie schat dat er zo'n 45.000 mensen meedoen.

14 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor drukke avondspits door wintertijd

RIJSWIJK (ANP) - Weggebruikers moeten vanaf maandag rekening houden met een extra drukke avondspits. Rijkswaterstaat waarschuwt dat de ingang van de wintertijd "het ritme van weggebruikers verstoort" omdat het eerder donker wordt. Dit kan leiden tot verminderde alertheid bij automobilisten en vertragingen.

14 uur geleden
Politie fouilleert groep van 30 demonstranten in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in het centrum van Utrecht een groep van zo'n dertig demonstranten gefouilleerd. De locatie geldt als veiligheidsrisicogebied, ingesteld uit angst voor wanordelijkheden tijdens aangekondigde demonstraties.

14 uur geleden
Veel politie in centrum van Utrecht voor demonstraties

UTRECHT (ANP) - Er is zondag veel politie aanwezig in en rondom het Centraal Station in Utrecht. Een deel van de stad, waaronder het centrum, geldt als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Sharon Dijksma nam dat besluit uit "vrees voor wanordelijkheden" bij aangekondigde demonstraties.

16 uur geleden