Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse hockeysters op WK ook langs Duitsland

Nederlandse hockeysters op WK ook langs Duitsland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben bij het wereldkampioenschap ook de tweede groepswedstrijd gewonnen. Het team van bondscoach Jamilon Mülders versloeg in het Wagener-stadion in Amstelveen Duitsland met 3-1. Oranje liep in het vierde kwart met twee doelpunten definitief weg bij de tegenstander, die daarna uit een strafcorner nog wel tegen scoorde.

Nederland was het toernooi een dag eerder begonnen met een zege van 5-1 op Ierland. Chili is woensdag de laatste tegenstander in de poulefase. Nederland kan de eerste plaats in groep A naar alle waarschijnlijkheid niet meer ontgaan. Mülders en zijn ploeg spelen dan dinsdag 12 juli hun kwartfinale.

Het was voor de Oranje-vrouwen alweer de dertiende zege op rij op de Duitse hockeysters. Marloes Keetels opende in de 13e minuut de score. De speelster van Den Bosch, die na het WK haar loopbaan beëindigt, passeerde keepster Julia Sonntag van dichtbij. Laurien Leurink liet kort daarna een kans op de tweede treffer liggen.

Tweede helft

Duitsland begon beter aan de tweede helft en was kort na rust dichtbij de gelijkmaker. Oranje maakte in het vierde kwart alsnog het verschil. Na een goede pass van Lidewij Welten zorgde Freeke Moes voor de 2-0. Het betekende het 300e doelpunt op een WK voor de Nederlandse hockeyvrouwen.

Maria Verschoor zorgde daarna ook nog voor de 3-0, waarna Nike Lorenz uit een strafcorner nog iets terugdeed namens Duitsland.

"Het was zwaarbevochten", zei Keetels na afloop bij Ziggo Sport. "Het plan van Duitsland was duidelijk. Spelen in de mandekking en proberen ons uit de wedstrijd te halen. Ze speelden heel fysiek. Daar moeten we nog wat stappen in zetten."

Meer uit Sport

Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

16 minuten geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

2 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

4 uur geleden
Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

13 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

17 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

19 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

20 uur geleden