Nederlandse hockeysters op WK ook langs Duitsland
AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben bij het wereldkampioenschap ook de tweede groepswedstrijd gewonnen. Het team van bondscoach Jamilon Mülders versloeg in het Wagener-stadion in Amstelveen Duitsland met 3-1. Oranje liep in het vierde kwart met twee doelpunten definitief weg bij de tegenstander, die daarna uit een strafcorner nog wel tegen scoorde.
Nederland was het toernooi een dag eerder begonnen met een zege van 5-1 op Ierland. Chili is woensdag de laatste tegenstander in de poulefase. Nederland kan de eerste plaats in groep A naar alle waarschijnlijkheid niet meer ontgaan. Mülders en zijn ploeg spelen dan dinsdag 12 juli hun kwartfinale.
Het was voor de Oranje-vrouwen alweer de dertiende zege op rij op de Duitse hockeysters. Marloes Keetels opende in de 13e minuut de score. De speelster van Den Bosch, die na het WK haar loopbaan beëindigt, passeerde keepster Julia Sonntag van dichtbij. Laurien Leurink liet kort daarna een kans op de tweede treffer liggen.
Tweede helft
Duitsland begon beter aan de tweede helft en was kort na rust dichtbij de gelijkmaker. Oranje maakte in het vierde kwart alsnog het verschil. Na een goede pass van Lidewij Welten zorgde Freeke Moes voor de 2-0. Het betekende het 300e doelpunt op een WK voor de Nederlandse hockeyvrouwen.
Maria Verschoor zorgde daarna ook nog voor de 3-0, waarna Nike Lorenz uit een strafcorner nog iets terugdeed namens Duitsland.
"Het was zwaarbevochten", zei Keetels na afloop bij Ziggo Sport. "Het plan van Duitsland was duidelijk. Spelen in de mandekking en proberen ons uit de wedstrijd te halen. Ze speelden heel fysiek. Daar moeten we nog wat stappen in zetten."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
5 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
7 uur geleden