Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse hockeysters op WK ook langs Duitsland

Nederlandse hockeysters op WK ook langs Duitsland

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben bij het wereldkampioenschap ook de tweede groepswedstrijd gewonnen. Het team van bondscoach Jamilon Mülders versloeg in het Wagener-stadion in Amstelveen Duitsland met 3-1. Oranje liep in het vierde kwart met twee doelpunten definitief weg bij de tegenstander, die daarna uit een strafcorner nog wel tegen scoorde.

Nederland was het toernooi een dag eerder begonnen met een zege van 5-1 op Ierland. Chili is woensdag de laatste tegenstander in de poulefase. Nederland kan de eerste plaats in groep A naar alle waarschijnlijkheid niet meer ontgaan. Mülders en zijn ploeg spelen dan dinsdag 12 juli hun kwartfinale.

Het was voor de Oranje-vrouwen alweer de dertiende zege op rij op de Duitse hockeysters. Marloes Keetels opende in de 13e minuut de score. De speelster van Den Bosch, die na het WK haar loopbaan beëindigt, passeerde keepster Julia Sonntag van dichtbij. Laurien Leurink liet kort daarna een kans op de tweede treffer liggen.

Tweede helft

Duitsland begon beter aan de tweede helft en was kort na rust dichtbij de gelijkmaker. Oranje maakte in het vierde kwart alsnog het verschil. Na een goede pass van Lidewij Welten zorgde Freeke Moes voor de 2-0. Het betekende het 300e doelpunt op een WK voor de Nederlandse hockeyvrouwen.

Maria Verschoor zorgde daarna ook nog voor de 3-0, waarna Nike Lorenz uit een strafcorner nog iets terugdeed namens Duitsland.

"Het was zwaarbevochten", zei Keetels na afloop bij Ziggo Sport. "Het plan van Duitsland was duidelijk. Spelen in de mandekking en proberen ons uit de wedstrijd te halen. Ze speelden heel fysiek. Daar moeten we nog wat stappen in zetten."

Meer uit Sport

Bokslegenden Mayweather en Pacquiao keren terug in de ring

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.

9 minuten geleden
Skilegende Vonn: dokter heeft mijn been gered

BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.

5 uur geleden
NOC*NSF tegen deelname sporters Paralympics onder Russische vlag

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."

5 uur geleden
Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

7 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

7 uur geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

13 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

23 uur geleden