Nederlandse hockeyers naar eerste plaats wereldranglijst
UTRECHT (ANP) - De Nederlandse hockeyers zijn de nieuwe nummer 1 van de wereldranglijst van de internationale federatie FIH. Oranje heeft 2848,29 punten. Het verschil met olympisch kampioen België is klein.
De Belgen, verliezend finalist bij het WK in januari in India, staan tweede met 2845,82. De nieuwe wereldkampioen Duitsland is de nummer 3 met 2752,12 punten. Nederland won bij het WK brons en pakte vorig jaar de eindzege in de FIH Pro League.
Verschillende landen in de top van de ranglijst hebben de afgelopen weken gespeeld en daarbij punten gewonnen of verloren. Nederland kwam niet in actie en heeft de punten behouden. Oranje kwam zo aan kop van de wereldranglijst te staan. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee speelt in juni weer in de Pro League.
Bij de vrouwen zijn de Nederlandse hockeysters ook lijstaanvoerder. De regerend olympisch en wereldkampioen heeft 3199,16 punten. Argentinië volgt met 2640,35.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser kan zich opmaken voor haar vierde finale op de 100 meter horden op een EK atletiek. De 31-jarige atlete snelde op de Europese titelstrijd in Birmingham overtuigend naar de winst in haar halve finale in een tijd van 12,69 seconden. De finale is later dinsdag (22.30 uur).
18 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster is er op de EK atletiek in Birmingham niet in geslaagd een medaille te veroveren op de 5000 meter. De 34-jarige Nederlandse kwam aan de start als de atlete met de beste tijd van dit seizoen in Europa, maar ze verkeek zich in de finale op de concurrentie. Ze eindigde als zesde in 15.41,51, slechts één plek voor de verrassend goed presterende Amina Maatoug, die zevende werd in 15.44,03.
19 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - De gemengde estafetteploeg heeft op de EK zwemmen op de 4x100 meter wisselslag het zilver veroverd. Marrit Steenbergen maakte als laatste zwemster een grote achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hielp de ploeg aan een nieuw nationaal record van 3.40,92. Alleen gastland Frankrijk was sneller met 3.39,64.
55 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - Marrit Steenbergen zwom "geen perfecte race" bij het behalen van haar tweede Europese titel op de 100 meter vrije slag. "De eerste 50 meter gingen niet zoals ik wilde. Er lag veel druk op de finale, iedereen verwachtte dat ik zou winnen en dan moet je het ook nog doen. Ik ben heel blij dat het gelukt is en hier heb mogen winnen", liet de 26-jarige Friezin weten via de zwembond.
1 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft de Europese titel veroverd op de 100 meter vrije slag. De 26-jarige Friezin was in de finale van het koningsnummer in het Olympic Aquatic Centre van Parijs met 51,90 duidelijk sneller dan de concurrentie. Milou van Wijk werd tweede in 52,71, het brons was voor de Italiaanse Sara Curtis (52,72).
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol vond haar eerste 800 meter op een EK atletiek "leuk en spannend". De Nederlandse topatlete was blij met de winst in haar heat op de EK in Birmingham en sprak na afloop vooral over het duwen en trekken. "Ik hoorde achter me schreeuwen en ik voelde iemand twee keer op mijn voeten staan, maar ik wist dat dit kon gebeuren. Het hoort bij deze afstand", zei de Amersfoortse kort na haar race in het Alexander Stadium.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft een veelbelovende start gemaakt op de 800 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete won redelijk eenvoudig haar heat en plaatste zich voor de halve finales op donderdag. Ze liep een relatief bescheiden tijd van 1.59,96.
8 uur geleden