Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse havens: minder overslag bij importheffingen VS

Nederlandse havens: minder overslag bij importheffingen VS

ROTTERDAM (ANP) - Als de Verenigde Staten besluiten importheffingen op te leggen aan de Europese Unie, dan zal dat gevolgen hebben voor de Rotterdamse en Amsterdamse haven. Volgens het Havenbedrijf Rotterdam gaan vooral de verladende partijen dit merken. "Als het duurder wordt om producten te exporteren dan zullen we dat in de haven merken aan minder goederen die worden verscheept en dus minder overslag."

De Amerikaanse president Donald Trump kondigde aan op korte termijn met handelsbeperkingen voor de Europese Unie te komen. Volgens het havenbedrijf kan dit de handelsstromen tussen de VS en Europa verstoren en de kosten voor goederen verhogen. "Dat leidt naast minder investeringen van Amerikaanse bedrijven in Europa tot minder ontwikkeling van trans-Atlantische handel", zegt een woordvoerder. "De VS is de vierde grootste exportpartner van in Nederland geproduceerde goederen. De handelsrelatie met de VS is daarmee belangrijk voor Nederland, maar zeker ook voor andere Europese landen omdat een groot deel van de export via de Rotterdamse haven verloopt."

Vanuit de haven van Rotterdam is zogenoemde 'natte bulklading' de grootste stroom naar de VS. Het gaat dan om olieproducten als benzine, maar ook om andere chemische producten en hernieuwbare brandstoffen. Ruwe olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden het meest geïmporteerd.

Handelsoorlog

"Uiteindelijk is niemand gebaat bij een potentiële handelsoorlog en blijft de VS een belangrijke handelspartner", zegt het havenbedrijf. "Wij volgen deze situatie uiteraard op de voet."

Ook de haven in Amsterdam verwacht dat de importheffingen te zien zijn in de overslagcijfers. "De pijn zal vooral te voelen zijn bij onze klanten", zegt een woordvoerder van Port of Amsterdam.

Schiphol anticipeert nog niet op mogelijke importheffingen van Trump. "Dit is nog prematuur: de timing en omvang van de tariefheffingen zijn nog niet uitgesproken, de tegenreactie van de EU ook nog niet", zegt een woordvoerster. "Wij hebben in het verleden gezien dat importheffingen leidden tot een korte piek in luchtvrachttransport (voorafgaand aan de ingangsdatum van de tariefheffingen), gevolgd door een rustige periode", aldus de woordvoerster.

Meer uit Financieel

Gasprijs hard omhoog na aanvallen gasinstallaties Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.

40 minuten geleden
Olieprijs stijgt verder, benzine en diesel in Nederland duurder

AMSTERDAM (ANP) - De olieprijzen zijn verder opgelopen na aanvallen op belangrijke energie-installaties in het Midden-Oosten. Raketten troffen onder andere de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Aan de pomp in Nederland liepen de adviesprijzen voor benzine en diesel verder op.

1 uur geleden
Aziatische beurzen omlaag door oplopende olieprijzen

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag stevig omlaag na aanvallen door Iran op belangrijke gasinstallaties in Qatar. Hierdoor gingen de olieprijzen weer hard omhoog. Beleggers vrezen dat een escalerende oorlog in het Midden-Oosten de inflatiedruk verder zal verhogen. Ook werd de stemming in Azië gedrukt door zware verliezen op Wall Street woensdag.

1 uur geleden
Werkloosheid in Nederland stijgt licht naar 4,1 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in februari, na vijf maanden onveranderd te zijn gebleven, licht gestegen tot 4,1 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In september, oktober, november, december en januari zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. De werkloosheid zit hiermee op het hoogste niveau in vier jaar.

2 uur geleden
Italië verlaagt brandstofaccijns na flinke stijging pompprijzen

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.

10 uur geleden
Wall Street flink lager na Fed-besluit en fikse olieprijsstijging

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.

11 uur geleden
Bewindvoerders werken aan voortzetting onlinewoonwinkel Fonq

UTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.

11 uur geleden