Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse havens: minder overslag bij importheffingen VS

Nederlandse havens: minder overslag bij importheffingen VS

ROTTERDAM (ANP) - Als de Verenigde Staten besluiten importheffingen op te leggen aan de Europese Unie, dan zal dat gevolgen hebben voor de Rotterdamse en Amsterdamse haven. Volgens het Havenbedrijf Rotterdam gaan vooral de verladende partijen dit merken. "Als het duurder wordt om producten te exporteren dan zullen we dat in de haven merken aan minder goederen die worden verscheept en dus minder overslag."

De Amerikaanse president Donald Trump kondigde aan op korte termijn met handelsbeperkingen voor de Europese Unie te komen. Volgens het havenbedrijf kan dit de handelsstromen tussen de VS en Europa verstoren en de kosten voor goederen verhogen. "Dat leidt naast minder investeringen van Amerikaanse bedrijven in Europa tot minder ontwikkeling van trans-Atlantische handel", zegt een woordvoerder. "De VS is de vierde grootste exportpartner van in Nederland geproduceerde goederen. De handelsrelatie met de VS is daarmee belangrijk voor Nederland, maar zeker ook voor andere Europese landen omdat een groot deel van de export via de Rotterdamse haven verloopt."

Vanuit de haven van Rotterdam is zogenoemde 'natte bulklading' de grootste stroom naar de VS. Het gaat dan om olieproducten als benzine, maar ook om andere chemische producten en hernieuwbare brandstoffen. Ruwe olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden het meest geïmporteerd.

Handelsoorlog

"Uiteindelijk is niemand gebaat bij een potentiële handelsoorlog en blijft de VS een belangrijke handelspartner", zegt het havenbedrijf. "Wij volgen deze situatie uiteraard op de voet."

Ook de haven in Amsterdam verwacht dat de importheffingen te zien zijn in de overslagcijfers. "De pijn zal vooral te voelen zijn bij onze klanten", zegt een woordvoerder van Port of Amsterdam.

Schiphol anticipeert nog niet op mogelijke importheffingen van Trump. "Dit is nog prematuur: de timing en omvang van de tariefheffingen zijn nog niet uitgesproken, de tegenreactie van de EU ook nog niet", zegt een woordvoerster. "Wij hebben in het verleden gezien dat importheffingen leidden tot een korte piek in luchtvrachttransport (voorafgaand aan de ingangsdatum van de tariefheffingen), gevolgd door een rustige periode", aldus de woordvoerster.

Meer uit Financieel

Vliegtuigen kunnen tot zeker 14.00 uur niet landen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen tot zeker 14.00 uur niet landen op Schiphol doordat de landingsbanen vol liggen met sneeuw. Vertrekken is tot 13.00 uur maar in "enkele" gevallen mogelijk, meldt een woordvoerder van Luchtverkeersleiding Nederland.

7 minuten geleden
Vliegtuigen kunnen tot 13.00 uur niet landen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vliegtuigen kunnen tot zeker 13.00 uur niet landen op Schiphol doordat de landingsbanen vol liggen met sneeuw. Vertrekken is maar beperkt mogelijk, meldt de luchthaven.

32 minuten geleden
China vraagt ​​banken om risico's Venezuela in kaart te brengen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese financiële toezichthouder heeft de belangrijkste banken en kredietverstrekkers van het land gevraagd hun financiële risico's met betrekking tot Venezuela in kaart te brengen. Dat zeggen anonieme bronnen tegen persbureau Bloomberg.

53 minuten geleden
AEX-index begint met stevige winst ondanks aanval VS op Venezuela

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een stevige winst begonnen aan de eerste volle handelsweek van het nieuwe jaar. Beleggers lijken zich niet van de wijs te laten brengen door de Amerikaanse aanval op Venezuela afgelopen weekend. Vrijdag won de Amsterdamse hoofdindex al 1,7 procent. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML deden het goed op de eerste handelsdag van 2026. Ook de Europese defensiebedrijven stonden in de belangstelling door de oplopende geopolitieke spanningen.

3 uur geleden
Goudprijs stijgt na aanval VS op Venezuela, olie goedkoper

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud is maandag gestegen door de toegenomen geopolitieke spanningen als gevolg van de Amerikaanse aanval op Venezuela. Daarbij werden de Venezolaanse leider Nicolás Maduro en zijn vrouw gevangen genomen. Ook zilver werd duurder. De olieprijzen lieten daarentegen een kleine daling zien ondanks de spanningen in het olierijke Venezuela.

3 uur geleden
Aantal annuleringen Schiphol al rond 450 en aantal loopt nog op

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen. Inmiddels is dit aantal opgelopen tot 300. KLM waarschuwt dat dit nog kan oplopen.

4 uur geleden
VEB naar Ondernemingskamer om plannen kunstmestmaker OCI

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.

4 uur geleden