Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse handbalsters beginnen EK met kleine zege op IJsland

Nederlandse handbalsters beginnen EK met kleine zege op IJsland

INNSBRUCK (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn met een kleine overwinning begonnen aan het EK in Oostenrijk, Hongarije en Zwitserland. Het team van bondscoach Henrik Signell won na een matig optreden in Innsbruck de eerste groepswedstrijd tegen IJsland met 27-25. Oranje liep pas in de slotfase uit naar een geruststellende voorsprong.

De andere tegenstanders in de groep van Nederland zijn Duitsland en Oekraïne. Zij spelen later op vrijdag hun eerste wedstrijd tegen elkaar. Oranje neemt het zondag op tegen Duitsland, waarna twee dagen later het duel met Oekraïne volgt.

De vorige maand aangestelde Signell voerde in aanloop naar het EK een verjonging in de ploeg door. De Zweedse coach koos er onder meer voor om Laura van der Heijden (34) thuis te laten. De 289-voudig international werd afgelopen week alsnog opgeroepen om de geblesseerde Alieke van Maurik te vervangen. Van der Heijden begon in Innsbruck op de bank.

Kwalificaties

Oranje had het lange tijd lastig met IJsland, dat voor het eerst sinds 2012 meedoet aan een EK. De tegenstander mist weliswaar Sandra Erlingsdottir, de topscorer van de ploeg tijdens de kwalificaties, maar het team bleek nog bijzonder effectief. Dione Housheer poetste nog de openingstreffer weg, maar IJsland bleef ook daarna makkelijk openingen vinden in de verdediging van Nederland. De wereldkampioen van 2019 keek vrijwel de gehele eerste helft tegen een achterstand aan en wist pas na 22 minuten voor het eerst op voorsprong te komen, 11-10.

Oranje moest nog genoegen nemen met een gelijke stand bij rust (12-12), maar in de tweede helft liep de ploeg langzaam uit. Een treffer van Larissa Nüsser betekende dat Nederland na 37 minuten voor het eerst een voorsprong van twee doelpunten had, waarna het even later zelfs 18-14 stond. Mede door fouten aan Nederlandse kant bleef IJsland aanklampen en kwam het weer langszij op 21-21. Oranje zette daarna nog een keer aan en maakte het verschil in de laatste minuten.

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

1 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

6 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

7 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

8 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

9 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

12 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

13 uur geleden