Nederlandse golfers na Mallorca Open in gevarenzone DP World Tour
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Het is lang niet zeker dat de Nederlandse golfers ook volgend jaar actief zijn op de DP World Tour. Alleen Wil Besseling is zeker van een startbewijs met volledig speelrecht op de proftour in 2023. Darius van Driel, Daan Huizing en ook Joost Luiten bevinden zich in de gevarenzone.
De top 117 van de jaarranking behoudt zijn tourkaart voor volgend jaar met een vol speelrecht. Besseling is de huidige nummer 72 op de ranglijst. Er zijn nog twee toernooien te gaan voordat het seizoen eindigt met het Tour Championship in Dubai, waar alleen de top 50 mag meedoen.
Huizing verbeterde zijn uitzicht op een kaart dankzij zijn 23e plek op het Mallorca Open. De 32-jarige Amersfoorter kwam na een slotronde van 72 slagen uit op een totaal van 8 onder par. Hij klom naar de 111e plek in de jaarranking. Darius van Driel, die na de derde ronde nog gedeeld negende stond op het Spaanse eiland, zakte door een slechte ronde van 76 slagen naar de 37e plaats (-6). Hij staat nu 118e op de tourranglijst.
Joost Luiten kon in Mallorca evenmin een topresultaat neerzetten en eindigde na een vierde en laatste ronde van 70 slagen als 30e met -7. De zesvoudig toernooiwinnaar klom naar de 137e plaats op de tour-ranking en die positie geeft hem normaal gesproken geen recht op een volledige speelkaart op de DP World Tour in 2023. De Bleiswijker heeft echter een vangnet. Hij staat door het vele prijzengeld dat hij heeft verdiend in zijn carrière, bijna 12,5 miljoen euro, precies hoog genoeg op de zogeheten Career Money List om ook volgend jaar aanspraak te maken op een speelkaart.
De Duitser Yannik Paul won het Mallorca Open met een totaalscore van 269 slagen, 15 onder par. Het was zijn eerste zege op de DP World Tour.
Meer uit Sport
KANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."
4 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman stopt als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal. Dat heeft hij op Instagram gemeld. De wedstrijd tegen Marokko op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was zijn laatste. De 63-jarige Koeman was bondscoach in 64 interlands.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams is bij haar rentree op Wimbledon in de eerste ronde uitgeschakeld. De Australische Maya Joint, nummer 87 van de wereld, was in drie sets te sterk voor de Amerikaanse 23-voudig grandslamwinnares: 6-3 6-7 (6) 6-3.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er voor het tweede jaar op rij niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van Wimbledon. De 29-jarige Haarlemmer verloor in vier sets van de Australiër James Duckworth: 4-6 6-4 5-7 4-6.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft basketbalclub Los Angeles Lakers laten weten dat hij zijn carrière bij een andere basketbalclub in de Amerikaanse competitie NBA voortzet. Dat heeft Rich Paul, de baas van James' management Klutch Sports aan ESPN laten weten. LA Lakers heeft het vertrek van de 41-jarige vedette bevestigd.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van Wimbledon. De Poolse titelverdedigster had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-1 2-6 6-3.
10 uur geleden