Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse golfers na Mallorca Open in gevarenzone DP World Tour

Nederlandse golfers na Mallorca Open in gevarenzone DP World Tour

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Het is lang niet zeker dat de Nederlandse golfers ook volgend jaar actief zijn op de DP World Tour. Alleen Wil Besseling is zeker van een startbewijs met volledig speelrecht op de proftour in 2023. Darius van Driel, Daan Huizing en ook Joost Luiten bevinden zich in de gevarenzone.

De top 117 van de jaarranking behoudt zijn tourkaart voor volgend jaar met een vol speelrecht. Besseling is de huidige nummer 72 op de ranglijst. Er zijn nog twee toernooien te gaan voordat het seizoen eindigt met het Tour Championship in Dubai, waar alleen de top 50 mag meedoen.

Huizing verbeterde zijn uitzicht op een kaart dankzij zijn 23e plek op het Mallorca Open. De 32-jarige Amersfoorter kwam na een slotronde van 72 slagen uit op een totaal van 8 onder par. Hij klom naar de 111e plek in de jaarranking. Darius van Driel, die na de derde ronde nog gedeeld negende stond op het Spaanse eiland, zakte door een slechte ronde van 76 slagen naar de 37e plaats (-6). Hij staat nu 118e op de tourranglijst.

Joost Luiten kon in Mallorca evenmin een topresultaat neerzetten en eindigde na een vierde en laatste ronde van 70 slagen als 30e met -7. De zesvoudig toernooiwinnaar klom naar de 137e plaats op de tour-ranking en die positie geeft hem normaal gesproken geen recht op een volledige speelkaart op de DP World Tour in 2023. De Bleiswijker heeft echter een vangnet. Hij staat door het vele prijzengeld dat hij heeft verdiend in zijn carrière, bijna 12,5 miljoen euro, precies hoog genoeg op de zogeheten Career Money List om ook volgend jaar aanspraak te maken op een speelkaart.

De Duitser Yannik Paul won het Mallorca Open met een totaalscore van 269 slagen, 15 onder par. Het was zijn eerste zege op de DP World Tour.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

1 uur geleden
Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

3 uur geleden
Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

20 uur geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

22 uur geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

23 uur geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

1 dag geleden