Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse gevangene in VS in beroep tegen BNNVARA-documentaire

Nederlandse gevangene in VS in beroep tegen BNNVARA-documentaire

HILVERSUM (ANP) - Jaitsen Singh, de langst vastzittende Nederlander in de Verenigde Staten, gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter over de documentaireserie Een Amerikaanse Nachtmerrie. Dat heeft BNNVARA, die de docuserie uitzendt, maandag laten weten. Het beroep dient maandagmiddag in Amsterdam.

De rechter bepaalde dat de documentaire uitgezonden mag worden, omdat producent Submarine en BNNVARA zich bij het onderzoek en totstandkoming van de serie hebben gehouden aan alle journalistieke zorgvuldigheidseisen. In hoger beroep eist Singh alsnog een verbod op de lineaire tv-uitzendingen van afleveringen 4 en 5 en het verwijderen van deze uitzendingen van NPO Start en NPO Plus.

Singh is een Nederlander van Surinaamse afkomst die in 1986 in de Verenigde Staten werd veroordeeld voor het laten vermoorden van zijn vrouw en stiefdochter. Singh is veroordeeld tot in totaal 56 jaar gevangenisstraf. Hij zit inmiddels 39 jaar vast. Hij heeft betrokkenheid bij de moorden altijd ontkend.

Misbruik en drugswereld

In de documentairereeks, die onder meer gaat over de mogelijke gerechtelijke dwaling bij de zaak van Singh, komen ook vermeend seksueel misbruik door Singh en mogelijke connecties met de drugswereld aan bod. Singh is bang dat hij hierdoor in problemen komt bij medegedetineerden.

In de vorige uitspraak stelde de rechter dat dit "geen grond" was om de vorderingen toe te wijzen. Op het moment dat de partijen besloten met elkaar samen te werken, wist Singh volgens de rechter "dat hij beschuldigd was van seksueel misbruik en had hij kunnen voorzien dat ook dit in de documentaire minst genomen zou worden genoemd". Toen in 2021 de samenwerking tussen Singh en de documentairemakers stopte, stond in de ontbindingsbrief niet dat de samenwerking werd gestopt vanwege het seksueel misbruik dat aan bod komt en wordt het gevaar dat zou dreigen voor Singh niet genoemd.

Reactie BNNVARA

De derde aflevering van de serie is maandagavond te zien op NPO2. BNNVARA laat weten "mede op basis van de vorige uitspraak dit hoger beroep met vertrouwen tegemoet te zien".

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

2 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

2 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

3 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

3 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

3 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

5 uur geleden
Afgelopen dagen meerdere kleine brandjes op Oirschotse Hei

WINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.

5 uur geleden