Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse gevangene in VS in beroep tegen BNNVARA-documentaire

Nederlandse gevangene in VS in beroep tegen BNNVARA-documentaire

HILVERSUM (ANP) - Jaitsen Singh, de langst vastzittende Nederlander in de Verenigde Staten, gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter over de documentaireserie Een Amerikaanse Nachtmerrie. Dat heeft BNNVARA, die de docuserie uitzendt, maandag laten weten. Het beroep dient maandagmiddag in Amsterdam.

De rechter bepaalde dat de documentaire uitgezonden mag worden, omdat producent Submarine en BNNVARA zich bij het onderzoek en totstandkoming van de serie hebben gehouden aan alle journalistieke zorgvuldigheidseisen. In hoger beroep eist Singh alsnog een verbod op de lineaire tv-uitzendingen van afleveringen 4 en 5 en het verwijderen van deze uitzendingen van NPO Start en NPO Plus.

Singh is een Nederlander van Surinaamse afkomst die in 1986 in de Verenigde Staten werd veroordeeld voor het laten vermoorden van zijn vrouw en stiefdochter. Singh is veroordeeld tot in totaal 56 jaar gevangenisstraf. Hij zit inmiddels 39 jaar vast. Hij heeft betrokkenheid bij de moorden altijd ontkend.

Misbruik en drugswereld

In de documentairereeks, die onder meer gaat over de mogelijke gerechtelijke dwaling bij de zaak van Singh, komen ook vermeend seksueel misbruik door Singh en mogelijke connecties met de drugswereld aan bod. Singh is bang dat hij hierdoor in problemen komt bij medegedetineerden.

In de vorige uitspraak stelde de rechter dat dit "geen grond" was om de vorderingen toe te wijzen. Op het moment dat de partijen besloten met elkaar samen te werken, wist Singh volgens de rechter "dat hij beschuldigd was van seksueel misbruik en had hij kunnen voorzien dat ook dit in de documentaire minst genomen zou worden genoemd". Toen in 2021 de samenwerking tussen Singh en de documentairemakers stopte, stond in de ontbindingsbrief niet dat de samenwerking werd gestopt vanwege het seksueel misbruik dat aan bod komt en wordt het gevaar dat zou dreigen voor Singh niet genoemd.

Reactie BNNVARA

De derde aflevering van de serie is maandagavond te zien op NPO2. BNNVARA laat weten "mede op basis van de vorige uitspraak dit hoger beroep met vertrouwen tegemoet te zien".

Meer uit Binnenland

Veel rook bij brand in Westelijk Havengebied Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.

4 uur geleden
Opvarenden Hondius in Nederland zes weken in thuisquarantaine

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.

13 uur geleden
LAKS ontvangt 26.000 klachten op eerste dag eindexamens

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.

14 uur geleden
Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland een wolf gezien

DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.

17 uur geleden
Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

19 uur geleden
Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

20 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

21 uur geleden