Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse gevangene in VS in beroep tegen BNNVARA-documentaire

Nederlandse gevangene in VS in beroep tegen BNNVARA-documentaire

HILVERSUM (ANP) - Jaitsen Singh, de langst vastzittende Nederlander in de Verenigde Staten, gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter over de documentaireserie Een Amerikaanse Nachtmerrie. Dat heeft BNNVARA, die de docuserie uitzendt, maandag laten weten. Het beroep dient maandagmiddag in Amsterdam.

De rechter bepaalde dat de documentaire uitgezonden mag worden, omdat producent Submarine en BNNVARA zich bij het onderzoek en totstandkoming van de serie hebben gehouden aan alle journalistieke zorgvuldigheidseisen. In hoger beroep eist Singh alsnog een verbod op de lineaire tv-uitzendingen van afleveringen 4 en 5 en het verwijderen van deze uitzendingen van NPO Start en NPO Plus.

Singh is een Nederlander van Surinaamse afkomst die in 1986 in de Verenigde Staten werd veroordeeld voor het laten vermoorden van zijn vrouw en stiefdochter. Singh is veroordeeld tot in totaal 56 jaar gevangenisstraf. Hij zit inmiddels 39 jaar vast. Hij heeft betrokkenheid bij de moorden altijd ontkend.

Misbruik en drugswereld

In de documentairereeks, die onder meer gaat over de mogelijke gerechtelijke dwaling bij de zaak van Singh, komen ook vermeend seksueel misbruik door Singh en mogelijke connecties met de drugswereld aan bod. Singh is bang dat hij hierdoor in problemen komt bij medegedetineerden.

In de vorige uitspraak stelde de rechter dat dit "geen grond" was om de vorderingen toe te wijzen. Op het moment dat de partijen besloten met elkaar samen te werken, wist Singh volgens de rechter "dat hij beschuldigd was van seksueel misbruik en had hij kunnen voorzien dat ook dit in de documentaire minst genomen zou worden genoemd". Toen in 2021 de samenwerking tussen Singh en de documentairemakers stopte, stond in de ontbindingsbrief niet dat de samenwerking werd gestopt vanwege het seksueel misbruik dat aan bod komt en wordt het gevaar dat zou dreigen voor Singh niet genoemd.

Reactie BNNVARA

De derde aflevering van de serie is maandagavond te zien op NPO2. BNNVARA laat weten "mede op basis van de vorige uitspraak dit hoger beroep met vertrouwen tegemoet te zien".

Meer uit Binnenland

Defensie helpt met militair arts op cruiseschip Hondius

DEN HAAG (ANP) - Defensie heeft op verzoek van het RIVM een militair arts naar het cruiseschip Hondius gestuurd om medische ondersteuning te verlenen. De arts zorgt aan boord voor verdere medische begeleiding van de opvarenden, schrijft Defensie op haar website. Ook denkt de arts momenteel mee over hoe de passagiers veilig van boord gehaald kunnen worden. Daarbij wordt bijvoorbeeld gekeken naar mogelijke quarantainemaatregelen.

54 minuten geleden
Stresslijn dit jaar onderdeel van klachtenlijn eindexamens LAKS

UTRECHT (ANP) - Naast de welbekende Eindexamenklachtenlijn komt het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) dit jaar met de zogenoemde stresslijn. Die is er voor eindexamenleerlingen die geen klacht willen indienen, maar "behoefte hebben aan een luisterend oor in deze stressvolle periode". Want volgens LAKS-bestuurder Inass Jagour verdienen scholieren "een plek om stress en prestatiedruk te uiten".

1 uur geleden
KLM-stewardess test negatief op hantavirus

DEN HAAG (ANP) - Bij de stewardess van KLM die werd getest op het hantavirus is de uitslag van de test negatief. Dat bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De vrouw uit Haarlem was eerder in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg in contact gekomen met een Nederlandse vrouw die later overleed aan het virus.

1 uur geleden
Hantavirus bevestigd bij twee Britten

LONDEN (ANP) - Bij twee Britse burgers is inmiddels bevestigd dat ze besmet zijn met het hantavirus. Er is ook nog een vermoedelijke besmetting bij een Brit op het eiland Tristan da Cunha, dat deel uitmaakt van Sint-Helena, melden Britse overheidsdiensten in een verklaring. Ze zeggen samen te werken met de internationale autoriteiten om voorbereidingen te treffen voor de terugkeer van opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius.

2 uur geleden
VU koppelt systemen los na hack, mogelijk gevolgen voor onderwijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.

6 uur geleden
Uithoorn plaatst tijdelijk camera's in straat waar azc moet komen

UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.

9 uur geleden
Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

11 uur geleden