Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse film van Steve McQueen woensdag in première in Cannes

Nederlandse film van Steve McQueen woensdag in première in Cannes

CANNES (ANP) - De Nederlandse documentaire De Bezette Stad van de Brits-Amsterdamse regisseur Steve McQueen beleeft woensdagochtend de wereldpremière op het prestigieuze Festival van Cannes. De 4,5 uur durende film over de sporen die de Tweede Wereldoorlog heeft achtergelaten in Amsterdam wordt buiten competitie vertoond.

De Bezette Stad is de enige Nederlandse film in het hoofdprogramma dit jaar. Het is de eerste titel na openingsfilm Jeanne du Barry die op deze editie draait. De documentaire wordt vertoond in Debussy, de op één na grootste zaal van het festivalpaleis. De Nederlandse producent Floor Onrust en haar crew zullen bij de wereldpremière aanwezig zijn.

De film van McQueen is gebaseerd op het boek Atlas Van Een Bezette Stad van zijn vrouw, journalist Bianca Stigter. In het boek uit 2019 geeft zij een beeld van de Nederlandse hoofdstad tijdens de bezettingsjaren. Regisseur McQueen maakt in de documentaire een connectie tussen de oorlogsjaren en het heden.

McQueen, die een Oscar won voor zijn epos Twelve Years A Slave, heeft tijdens de twee 'coronajaren' in Amsterdam gedraaid voor de film. Het camerawerk is verzorgd door Lennert Hillege. De Bezette Stad zal later dit jaar in de Nederlandse bioscopen worden uitgebracht.

Meer uit Binnenland

Eerste matige vorst van het seizoen: onder -5 in Eelde

HOUTEN (ANP) - Het heeft voor de eerste keer dit winterseizoen matig gevroren. Vrijdagochtend daalde de temperatuur in het Groningse Eelde naar -5,4 graden. De eerste matige vorst is dit seizoen wat eerder dan normaal. Gemiddeld gebeurt dat volgens Weeronline rond 1 december.

12 minuten geleden
Artsen boos over deepfakes waarin zij zogenaamd tips geven

AMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.

10 uur geleden
Postume oeuvreprijs voor Derk Sauer bij uitreiking Mercurs

HILVERSUM (ANP) - Journalist en media-ondernemer Derk Sauer heeft donderdagavond postuum de oeuvreprijs Mercur d'Or/LOF-Prijs voor Magazines gekregen bij de uitreiking van de Mercurs, de vakprijzen in de magazinebranche. De uitreiking vond plaats in Studio21 in Hilversum.

10 uur geleden
Ook mentale gezondheid mbo-studenten iets beter

DEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.

15 uur geleden
Van Weel ziet hoop punten in plan waar Kyiv niet achter kan staan

BRUSSEL (ANP) - In het gelekte Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne staan "een hoop punten" die voor president Volodymyr Zelensky "ontzettend moeilijk te accepteren" zijn, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) donderdag na overleg met zijn EU-collega's. Zij hebben ook met de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken gesproken.

15 uur geleden
Aantal schademeldingen aardbeving Zeerijp loopt op tot boven 3000

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is donderdag opgelopen naar 3004, meldt de organisatie. Daarmee is het aantal met bijna vijfhonderd toegenomen sinds woensdag, toen er 2517 meldingen waren.

15 uur geleden
Zuid-Holland wijst gebied in Lansingerland aan voor windturbines

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in de gemeente Lansingerland een gebied aangewezen waar windturbines kunnen komen. Het gaat om de locatie Kruisweg-Oost langs de A12. Dat gebied krijgt van de provincie de voorkeur boven Bleizo-West, een braakliggend terrein iets verderop langs de snelweg waar Lansingerland en buurgemeente Zoetermeer graag 4000 tot 6000 woningen willen bouwen.

15 uur geleden