Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse film van Steve McQueen woensdag in première in Cannes

Nederlandse film van Steve McQueen woensdag in première in Cannes

CANNES (ANP) - De Nederlandse documentaire De Bezette Stad van de Brits-Amsterdamse regisseur Steve McQueen beleeft woensdagochtend de wereldpremière op het prestigieuze Festival van Cannes. De 4,5 uur durende film over de sporen die de Tweede Wereldoorlog heeft achtergelaten in Amsterdam wordt buiten competitie vertoond.

De Bezette Stad is de enige Nederlandse film in het hoofdprogramma dit jaar. Het is de eerste titel na openingsfilm Jeanne du Barry die op deze editie draait. De documentaire wordt vertoond in Debussy, de op één na grootste zaal van het festivalpaleis. De Nederlandse producent Floor Onrust en haar crew zullen bij de wereldpremière aanwezig zijn.

De film van McQueen is gebaseerd op het boek Atlas Van Een Bezette Stad van zijn vrouw, journalist Bianca Stigter. In het boek uit 2019 geeft zij een beeld van de Nederlandse hoofdstad tijdens de bezettingsjaren. Regisseur McQueen maakt in de documentaire een connectie tussen de oorlogsjaren en het heden.

McQueen, die een Oscar won voor zijn epos Twelve Years A Slave, heeft tijdens de twee 'coronajaren' in Amsterdam gedraaid voor de film. Het camerawerk is verzorgd door Lennert Hillege. De Bezette Stad zal later dit jaar in de Nederlandse bioscopen worden uitgebracht.

Meer uit Binnenland

Bestuurder auto aanrijding Nunspeet is vrouw, ze is lichtgewond

NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.

3 uur geleden
Politie gaat niet uit van opzet bij ongeluk Nunspeet, 9 gewonden

NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.

4 uur geleden
Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

5 uur geleden
Auto reed in op groep mensen in Nunspeet, zeker vijf gewonden

NUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

5 uur geleden
Meerdere gewonden bij ernstig ongeluk in Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.

5 uur geleden
Politie neemt 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag bij controle

GOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.

7 uur geleden
Omroep MAX stopt met Carrie op Vrijdag vanwege bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.

8 uur geleden