Nederlandse film van Steve McQueen woensdag in première in Cannes
CANNES (ANP) - De Nederlandse documentaire De Bezette Stad van de Brits-Amsterdamse regisseur Steve McQueen beleeft woensdagochtend de wereldpremière op het prestigieuze Festival van Cannes. De 4,5 uur durende film over de sporen die de Tweede Wereldoorlog heeft achtergelaten in Amsterdam wordt buiten competitie vertoond.
De Bezette Stad is de enige Nederlandse film in het hoofdprogramma dit jaar. Het is de eerste titel na openingsfilm Jeanne du Barry die op deze editie draait. De documentaire wordt vertoond in Debussy, de op één na grootste zaal van het festivalpaleis. De Nederlandse producent Floor Onrust en haar crew zullen bij de wereldpremière aanwezig zijn.
De film van McQueen is gebaseerd op het boek Atlas Van Een Bezette Stad van zijn vrouw, journalist Bianca Stigter. In het boek uit 2019 geeft zij een beeld van de Nederlandse hoofdstad tijdens de bezettingsjaren. Regisseur McQueen maakt in de documentaire een connectie tussen de oorlogsjaren en het heden.
McQueen, die een Oscar won voor zijn epos Twelve Years A Slave, heeft tijdens de twee 'coronajaren' in Amsterdam gedraaid voor de film. Het camerawerk is verzorgd door Lennert Hillege. De Bezette Stad zal later dit jaar in de Nederlandse bioscopen worden uitgebracht.
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
3 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
15 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden