Nederlandse export weer flink gestegen, na kleine dip
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export van goederen is in november weer flink gestegen, na een kleine dip in oktober. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden er vooral meer chemische producten, metaalproducten en transportmiddelen uitgevoerd.
Gemeten in volume en gecorrigeerd voor de hoeveelheid werkdagen in de maand, kwam de export in november bijna 9 procent hoger uit dan in dezelfde maand in 2020. Ten opzichte van november 2019 lag de export dik 10 procent hoger. Ook de invoer van goederen zat in november stevig in de lift, met vergelijkbare plussen.
Een maand eerder liet de uitvoer nog een dip van 0,6 procent zien ten opzichte van oktober 2020. Dat ging puur om een kleine afname van de hoeveelheid verhandelde goederen, want met de export was in oktober wel beduidend meer geld gemoeid dan een jaar eerder. Dat komt omdat de prijzen over de gehele linie flink zijn toegenomen.
Volgens het CBS worden de condities van de export in sterke mate bepaald door de ontwikkelingen op de belangrijkste afzetmarkten voor Nederland. Momenteel, dus begin 2022, zijn de omstandigheden ongeveer even gunstig als in november, constateert het statistiekbureau. Buurland Duitsland kampte volgens recente cijfers weliswaar met een krimp in de productie, maar hier staat tegenover dat het producentenvertrouwen bij de oosterburen juist is gestegen.
Meer uit Financieel
PALO ALTO (ANP/AFP) - Alleen betalende gebruikers kunnen nog afbeeldingen bewerken met Elon Musks AI-chatbot Grok. Die maatregel volgt na de wereldwijde ophef van deze week over foto's van mensen, onder anderen vrouwen en minderjarigen, die door AI zijn uitgekleed. Dit wordt nu lastiger gemaakt.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Zo'n 300.000 reizigers hebben sinds het begin van het winterweer van de afgelopen week hun reis niet volgens planning kunnen vervolgen, meldt KLM. De meeste passagiers zijn volgens de luchtvaartmaatschappij inmiddels omgeboekt. Donderdag vervoerde de luchtvaartmaatschappij meer dan 100.000 passagiers.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een ruime meerderheid van de EU-lidstaten heeft vrijdag ingestemd met een vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay. Dat laten meerdere EU-diplomaten weten. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
1 uur geledenWOERDEN (ANP) - De drukte voor verwarmingsbedrijven houdt de komende tijd aan. De afgelopen week kregen monteurs al veel storingsmeldingen binnen. De verwachting is dat het komend weekend, vanwege lokaal strenge vorst, alleen maar drukker wordt, blijkt uit een rondvraag.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in november onverwacht gegroeid. De stijging werd vooral gedreven door een verbetering van de activiteit in de belangrijke auto-industrie. De groei is een opsteker voor de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media neemt Mood for Magazines B.V., de uitgever van de magazines LINDA. en LINDA.meiden, over van Talpa Network. Dat maakten de mediabedrijven vrijdag bekend. De overname komt voort uit het besluit van Talpa Network om voor LINDA. een nieuwe eigenaar te zoeken. Linda de Mol blijft nauw verbonden aan LINDA. en aan de huidige hoofdredactie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak toonde vrijdag wat herstel na de zware verliesbeurten in de afgelopen twee handelsdagen. De aandacht van beleggers gaat vooral uit naar het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank. Een lage banengroei zal waarschijnlijk positief zijn voor aandelen, aangezien de kans op een renteverlaging door de Federal Reserve daardoor toeneemt.
4 uur geleden