Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse export stijgt na lange periode van krimp

Nederlandse export stijgt na lange periode van krimp

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli gestegen na een lange periode van krimp, die in juni vorig jaar werd ingezet. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek werden er vooral meer voedings- en genotsmiddelen, chemische producten, elektrotechnische machines en optische apparaten uitgevoerd naar het buitenland. Ook hebben bedrijven meer basismetaal en metaalproducten geëxporteerd.

De goederenexport steeg in juli met 2,2 procent. In juni liet de export nog een kleine krimp zien van 0,4 procent. De goederenimport was in juli wel lager dan een jaar terug. Daar ging het om een daling van 0,7 procent.

Het statistiekbureau meet ook iedere maand of de omstandigheden gunstig of ongunstig zijn voor de internationale handel. Volgens die zogeheten exportradar zijn de omstandigheden voor de export in september ongunstiger dan in juli. Dat komt vooral doordat het oordeel van de producenten in de eurozone over de buitenlandse orders verslechterde en door een afname van het producentenvertrouwen in Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland.

Meer uit Financieel

CNV: jaarlijks zeker 25.000 zwangeren geraakt door kabinetsplan

DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.

11 minuten geleden
Pentagon sluit overeenkomst met OpenAI voor gebruik AI-modellen

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.

13 minuten geleden
Anthropic neemt juridische stappen na ban van Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic stapt naar de rechter om de beslissing van het Pentagon om het AI-bedrijf aan te merken als een risico in de toeleveringsketen. Dat meldt de onderneming vrijdag nadat president Donald Trump alle federale instanties had opgedragen om niet langer met het bedrijf samen te werken.

15 minuten geleden
Overheid VS doet Anthropic in de ban

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft AI-bedrijf Anthropic aangemerkt als veiligheidsrisico binnen de toeleveringsketen. Dat betekent dat geen leverancier, aannemer of partner van het Amerikaanse leger meer commerciële activiteiten mag uitvoeren met Anthropic, laat Hegseth weten op X.

17 minuten geleden
Heinen wil box 3-wet nog voor de zomer aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.

2 uur geleden
Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

8 uur geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

9 uur geleden