Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse export stijgt na lange periode van krimp

Nederlandse export stijgt na lange periode van krimp

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli gestegen na een lange periode van krimp, die in juni vorig jaar werd ingezet. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek werden er vooral meer voedings- en genotsmiddelen, chemische producten, elektrotechnische machines en optische apparaten uitgevoerd naar het buitenland. Ook hebben bedrijven meer basismetaal en metaalproducten geëxporteerd.

De goederenexport steeg in juli met 2,2 procent. In juni liet de export nog een kleine krimp zien van 0,4 procent. De goederenimport was in juli wel lager dan een jaar terug. Daar ging het om een daling van 0,7 procent.

Het statistiekbureau meet ook iedere maand of de omstandigheden gunstig of ongunstig zijn voor de internationale handel. Volgens die zogeheten exportradar zijn de omstandigheden voor de export in september ongunstiger dan in juli. Dat komt vooral doordat het oordeel van de producenten in de eurozone over de buitenlandse orders verslechterde en door een afname van het producentenvertrouwen in Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland.

Meer uit Financieel

Micron schiet omhoog op Wall Street na goed ontvangen resultaten

NEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.

23 minuten geleden
Tata Steel vindt opvolger voor Donald Pols

IJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.

1 uur geleden
Eneco-baas: huishoudens moeten wennen aan grillige energieprijzen

ROTTERDAM (ANP) - Huishoudens zullen voorlopig moeten wennen aan sterke fluctuaties in de energieprijzen, zoals dat de afgelopen tijd het geval was. Dat zegt Martijn Hagens, de nieuwe topman van energieleverancier Eneco, in een toelichting op de jaarcijfers. Vooral mensen met dynamische energiecontracten voelen de prijsschommelingen.

2 uur geleden
Ryanair past beleid zitplaatsen ouders met kind met tegenzin aan

DUBLIN (ANP) - Ryanair gaat zijn beleid voor gezinsplaatsen iets aanpassen, maar doet dat wel met tegenzin. De Britse mededingingsautoriteit (CMA) onderzoekt de Ierse luchtvaartmaatschappij over de verplichte kosten die ouders moeten betalen om bij hun kinderen te zitten. Volgens de luchtvaartmaatschappij is er niets mis met het huidige beleid.

2 uur geleden
CPB: Wereldhandel neemt toe ondanks onrust in het Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - De wereldhandel is in april met 0,7 procent toegenomen. Dat blijkt uit de wereldhandelsmonitor van het Centraal Planbureau (CPB). In maart was de wereldhandel nog afgenomen, maar in april is het effect van de onrust in het Midden-Oosten beperkt.

3 uur geleden
Beleggers: nieuw debacle bij Philips niet uit te sluiten

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuw debacle bij Philips zoals de apneu-affaire is niet uit te sluiten. Dat zeggen advocaten van beleggers die een diepgaand onderzoek willen naar het medisch-technologische concern. Ze beschuldigen het bedrijf ervan de markt te laat te hebben ingelicht over een probleem met afbrokkelend schuim dat in 2021 leidde tot de terugroepactie van miljoenen beademingsapparaten voor apneu-patiënten, met grote verliezen en een gedaalde beurskoers als gevolg.

3 uur geleden
FNV kondigt opnieuw stakingen bij drogisterijen aan

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijen Etos, Kruidvat en Holland & Barrett gaan aankomende zaterdag opnieuw staken, kondigt vakbond FNV aan. De medewerkers van de ketens verkopen die dag volgens de vakbond geen zonnebrandcrème en andere essentiële artikelen, terwijl er hoge temperaturen verwacht worden.

4 uur geleden