Nederlandse export stijgt na lange periode van krimp
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli gestegen na een lange periode van krimp, die in juni vorig jaar werd ingezet. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek werden er vooral meer voedings- en genotsmiddelen, chemische producten, elektrotechnische machines en optische apparaten uitgevoerd naar het buitenland. Ook hebben bedrijven meer basismetaal en metaalproducten geëxporteerd.
De goederenexport steeg in juli met 2,2 procent. In juni liet de export nog een kleine krimp zien van 0,4 procent. De goederenimport was in juli wel lager dan een jaar terug. Daar ging het om een daling van 0,7 procent.
Het statistiekbureau meet ook iedere maand of de omstandigheden gunstig of ongunstig zijn voor de internationale handel. Volgens die zogeheten exportradar zijn de omstandigheden voor de export in september ongunstiger dan in juli. Dat komt vooral doordat het oordeel van de producenten in de eurozone over de buitenlandse orders verslechterde en door een afname van het producentenvertrouwen in Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag een voorstel gepresenteerd voor tijdafhankelijke nettarieven voor huishoudens en bedrijven met een kleine aansluiting. Dat betekent dat huishoudens meer naar gebruik gaan betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden. Dit moet de ruimte op het volle stroomnet vergroten.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal bestellingen bij Just Eat Takeaway, waaronder Thuisbezorgd.nl valt, is afgelopen maand toegenomen ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst na 55 maanden, ruim 4,5 jaar, dat er groei is in het aantal bestellingen.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het aanbod van bestaande woningen op de krappe huizenmarkt is in het afgelopen kwartaal verder gestegen, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Daardoor kregen woningzoekers iets meer keuze en in sommige gevallen meer ruimte om te onderhandelen. De gemiddelde verkoopprijs is wat gezakt, na de recordhoogte in het tweede kwartaal.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs kruipt weer richting zijn recordstand door de aanhoudende verstoringen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de olie- en gasprijzen laten donderdag een stijging zien, terwijl vervoer per olietanker volgens ING duurder is dan ooit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf BAM stond donderdag vlak na de opening van de Amsterdamse beurs lager na de overname van aannemersbedrijf A.Hak. Het bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur wordt bij de overname gewaardeerd op ruim 500 miljoen euro. BAM verloor 1,6 procent.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Energiebedrijf Essent breidt zijn diensten uit met snelladen voor elektrische auto's. Zusterbedrijf E.ON Drive Infrastructure neemt het voormalige snellaadnetwerk van BP over en gaat bij de exploitatie samenwerken met Essent. Naar eigen zeggen wordt Essent zo direct een van de grootste aanbieders van openbaar snelladen in Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaven in augustus minder uit aan motorbrandstoffen, zoals benzine en diesel, dan vorig jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De prijzen aan de pomp zijn het afgelopen jaar flink gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geleden