Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse export groeit met bijna 3 procent in januari

Nederlandse export groeit met bijna 3 procent in januari

DEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in januari 2,7 procent meer goederen dan een jaar eerder. Er werden in de eerste maand van het jaar vooral meer aardolieproducten, chemische producten en transportmiddelen uitgevoerd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

De exportgroei viel wel terug ten opzichte van december 2021. Toen groeide de export nog met 7,8 procent. Nederland importeerde ook meer. Het totale volume van de ingevoerde goederen was in januari 7,2 procent groter dan een jaar eerder.

Ook meet het CBS iedere maand of de omstandigheden gunstig of ongunstig zijn voor de internationale handel. Volgens het statistiekbureau zijn de omstandigheden voor de export in maart vrijwel even gunstig als in januari. Dat komt bijvoorbeeld omdat de krimp van de Duitse industriële productie omsloeg in een groei. Duitsland is een belangrijke afzetmarkt voor Nederland.

Onzekerheid

Een verbetering van de omstandigheden betekent echter niet per se een hogere groei van de export. Het CBS merkt ook op dat met ingang van januari 2022 de datawaarneming en -verwerking van de statistiek internationale handel in goederen zijn vernieuwd. Hierdoor is de ontwikkeling van de import en export ten opzichte van een jaar eerder met een grotere onzekerheid omgeven dan gebruikelijk.

Uit cijfers van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo bleek afgelopen week dat het vertrouwen van Duitse ondernemers in maart hard is gedaald door de oorlog in Oekraïne en de stijgende energieprijzen. "Het sentiment in de Duitse economie is ingestort", zei Ifo-president Clemens Fuest afgelopen vrijdag in een verklaring. "Bedrijven in Duitsland verwachten moeilijke tijden."

Meer uit Financieel

Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.

5 uur geleden
Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

6 uur geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

8 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

9 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

11 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

11 uur geleden