
Nederlandse export groeit met bijna 3 procent in april
DEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in april meer goederen dan in dezelfde maand een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg de uitvoer op jaarbasis met bijna 3 procent. Er werden in april vooral meer metaal- en chemische producten uitgevoerd.
Een maand eerder kromp de export nog met 1,5 procent, mede door de oorlog in Oekraïne en de daarmee gepaard gaande prijsstijgingen en tekorten aan grondstoffen. Nederland importeerde ook meer. Het volume van de goederenimport was in april 1,6 procent groter dan een jaar geleden.
Het CBS meet ook iedere maand of de omstandigheden gunstig of ongunstig zijn voor de internationale handel. Volgens het statistiekbureau zijn de omstandigheden voor de export in juni minder gunstig dan in april. De condities worden in sterke mate bepaald door de ontwikkelingen op de belangrijkste afzetmarkten voor Nederlandse export, zoals bijvoorbeeld Duitsland.
Zo sloeg de groei van de Duitse industriële productie om in een krimp. Daarnaast was zowel het Duitse producentenvertrouwen als het producentenvertrouwen van de eurozone een stuk minder positief. Ook het oordeel van Europese producenten over de buitenlandse orders is verslechterd.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie stagneert dit jaar. Dat voorspellen de belangrijkste economische adviseurs van bondskanselier Friedrich Merz, oftewel de zogenoemde Sachverständigenrat van vijf experts. Het adviesorgaan rekende eerder op een kleine groei van 0,4 procent voor de grootste economie van Europa.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwen hebben het minder goed dan mannen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat "brede welvaart" onderzocht. Brede welvaart draait niet alleen om het inkomen van mensen, maar ook om hoe gezond en gelukkig zij zich voelen, hoe zij hun werk ervaren en of zij vertrouwen hebben in elkaar en in de samenleving. De grootste verschillen tussen mannen en vrouwen liggen op het gebied van het hebben van betaald werk en ervaren gezondheid, aldus het CBS.
23 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse warenhuisketen Marks & Spencer verwacht dat de gevolgen van een cyberaanval een flinke financiële impact zullen hebben. Door de hack ontstonden lege schappen en werden online bestellingen opgeschort. Het bedrijf houdt nu rekening met een klap van 300 miljoen pond (omgerekend bijna 356 miljoen euro) op de bedrijfswinst over het huidige boekjaar.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het woensdag bij de opening voorzichtig aan na de koersdalingen op Wall Street dinsdag. De stemming werd ook gedrukt door berichten over een voorbereiding op een mogelijke Israëlische aanval op Iraanse nucleaire installaties. Daarnaast zorgde het gebrek aan voortgang in de Amerikaanse handelsgesprekken over invoerheffingen voor terughoudendheid bij aandelenhandelaren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Huurcommissie heeft vorig jaar veel meer klachten ontvangen. Meer dan 18.500 huurders en verhuurders hebben in 2024 een zaak gestart bij de geschillenbeslechter. Dat is een toename van 30 procent, meldt de Huurcommissie in haar jaarverslag.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag omhoog na een bericht van nieuwszender CNN dat Israël zich voorbereidt op een aanval op Iraanse nucleaire installaties. Volgens CNN hebben de VS inlichtingen gekregen over die voorbereidingen. Een Israëlische aanval zou de spanningen in het Midden-Oosten kunnen vergroten en de olie-export uit die regio verstoren.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Ondanks een "veelbelovend" voorjaarsseizoen is doe-het-zelfketen Hornbach terughoudend over de resultaten voor zijn hele boekjaar. Dit komt onder meer doordat de operationele kosten stijgen. "En de macro-economische en geopolitieke situatie is dermate onvoorspelbaar dat dit impact kan hebben op de toeleveringsketens en het consumentensentiment", waarschuwt het bedrijf bij de presentatie van zijn jaarcijfers.
3 uur geleden