Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse export gekrompen in juni

Nederlandse export gekrompen in juni

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven exporteerden in juni iets minder goederen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het gaat om een daling van 1,5 procent, die het statistiekbureau met name toeschrijft aan minder uitvoer van chemische producten, metaalproducten en voedingsmiddelen.

De totale export van transportmiddelen en machines en apparaten was in juni daarentegen wel groter dan in dezelfde maand in 2022. Dat gold eerder ook al voor mei, constateerde het CBS toen. De totale import van goederen nam vorige maand af met 2,5 procent op jaarbasis.

Verder merkt het CBS op dat de omstandigheden voor de export in augustus ongunstiger zijn dan in juni. Dat komt volgens het statistiekbureau met name door het negatieve Duitse en Europese producentenvertrouwen. Ook de groei van de industriële productie in Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland, sloeg om in krimp. Daarnaast was de ontwikkeling van de wisselkoersen deze maand minder gunstig dan in juni.

Meer uit Financieel

Techondernemer Nalden, bekend van WeTransfer, naar Prosus

AMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.

5 minuten geleden
AEX-index verder omhoog na AI-rally op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de flink hogere slotstanden op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq een nieuw record bereikte dankzij een herstelrally in de AI-sector. Vorige week stonden de AI-aandelen nog onder druk na waarschuwingen van topbestuurders over de gevaren van de technologie en oproepen om de ontwikkeling te vertragen.

13 minuten geleden
Miljoenenboete voor Zwitserse bank UBS om hulp aan zwartspaarders

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse bank UBS heeft van het Nederlandse Openbaar Ministerie (OM) een boete van 5 miljoen euro gekregen. Volgens het OM maakte Credit Suisse, dat in 2023 is overgenomen door UBS, zich jarenlang schuldig aan hulp aan zwartspaarders.

30 minuten geleden
FT: door Kremlin gesteunde fintech omzeilde banksancties

LONDEN (ANP) - Internationale banken hebben miljarden dollars verwerkt die afkomstig waren van een door de Russische regering gesteund fintechbedrijf, schrijft de Financial Times op basis van eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant zorgde het bedrijf A7 er via een netwerk van dekmantelbedrijven en vervalste facturen voor dat Russisch geld ondanks sancties door het internationale banksysteem stroomde.

45 minuten geleden
Hyves keert na dertien jaar terug als sociaal netwerk

AMSTERDAM (ANP) - Hyves is na dertien jaar terug als sociaal netwerk. Eigenaar Mediahuis, bekend van kranten als De Telegraaf en De Limburger, denkt dat er in Nederland behoefte is aan een alternatief voor Facebook waarbij bewust niet is gekozen voor verslavende algoritmes en eindeloze scroll.

1 uur geleden
Alibaba lanceert nieuwe AI-chip voor uitbreiding datacenters

HANGZHOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba heeft een nieuwe AI-chip gelanceerd die de concurrentie moet aangaan met het Amerikaanse Nvidia en de enorme uitbreiding van datacentercapaciteit in de komende jaren moet ondersteunen. De chip werd gepresenteerd tijdens de jaarlijkse conferentie van Alibaba Cloud in de oostelijke stad Hangzhou.

1 uur geleden
Vertrouwen van consumenten verbetert opnieuw in september

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in september opnieuw iets verder verbeterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen stond sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon, flink onder druk. Sinds juni is weer een verbetering te zien.

2 uur geleden