Nederlandse export gekrompen in juni
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven exporteerden in juni iets minder goederen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het gaat om een daling van 1,5 procent, die het statistiekbureau met name toeschrijft aan minder uitvoer van chemische producten, metaalproducten en voedingsmiddelen.
De totale export van transportmiddelen en machines en apparaten was in juni daarentegen wel groter dan in dezelfde maand in 2022. Dat gold eerder ook al voor mei, constateerde het CBS toen. De totale import van goederen nam vorige maand af met 2,5 procent op jaarbasis.
Verder merkt het CBS op dat de omstandigheden voor de export in augustus ongunstiger zijn dan in juni. Dat komt volgens het statistiekbureau met name door het negatieve Duitse en Europese producentenvertrouwen. Ook de groei van de industriële productie in Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland, sloeg om in krimp. Daarnaast was de ontwikkeling van de wisselkoersen deze maand minder gunstig dan in juni.
Meer uit Financieel
TILBURG (ANP) - Over auto's, motoren en andere voertuigen ontstaan vaker juridische geschillen tussen klanten en ondernemers. Dat signaleert verzekeraar Achmea. Een onderdeel voor rechtsbijstandsverzekeringen kreeg vorig jaar 5451 meldingen binnen over dit soort geschillen, een stijging van 78 procent in vergelijking met 2021. De autobranche bevestigt de toename.
44 minuten geledenTILBURG (ANP) - Over auto's, motoren en andere voertuigen ontstaan vaker juridische geschillen tussen klanten en ondernemers. Dat signaleert verzekeraar Achmea. Een onderdeel voor rechtsbijstandsverzekeringen kreeg vorig jaar 5451 meldingen binnen over dit soort geschillen, een stijging van 78 procent in vergelijking met 2021. De autobranche bevestigt de toename.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Iranoorlog zorgt voor hogere energieprijzen, maar de impact op de energierekening van Nederlandse huishoudens is "vooralsnog beperkt". Dat constateert ABN AMRO op basis van eigen gegevens. Met behulp van geanonimiseerde transactiedata van klanten volgden economen van de bank de daadwerkelijke energiebetalingen van circa 1 miljoen huishoudens.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR/BELGA) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft in Ierland een 19e-eeuws neogotisch kasteel gekocht. Zijn nieuwe optrekje kijkt uit over een rivier in het zuidoosten van Ierland, op zo'n 200 kilometer afstand van het Europese hoofdkantoor van het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn donderdag met verliezen gesloten door aanhoudende onrust op de obligatiemarkt, waar de rentes op staatsobligaties weer opliepen. Een nieuwe toezegging van de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent om de rente omlaag te krijgen, leek weinig effect te hebben.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump staat toe dat er eerder wordt overgeschakeld op de verkoop van winterbenzine in de Verenigde Staten. Dit is de jongste maatregel van Washington om de brandstofkosten voor gewone Amerikanen te drukken en de zorgen over de brandstoflevering, die zijn aangewakkerd door de oorlog in het Midden-Oosten, te verlichten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, verwacht de recordbeursgang van SpaceX in omvang te evenaren of zelfs te overtreffen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
5 uur geleden