Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse export gekrompen in juni

Nederlandse export gekrompen in juni

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven exporteerden in juni iets minder goederen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het gaat om een daling van 1,5 procent, die het statistiekbureau met name toeschrijft aan minder uitvoer van chemische producten, metaalproducten en voedingsmiddelen.

De totale export van transportmiddelen en machines en apparaten was in juni daarentegen wel groter dan in dezelfde maand in 2022. Dat gold eerder ook al voor mei, constateerde het CBS toen. De totale import van goederen nam vorige maand af met 2,5 procent op jaarbasis.

Verder merkt het CBS op dat de omstandigheden voor de export in augustus ongunstiger zijn dan in juni. Dat komt volgens het statistiekbureau met name door het negatieve Duitse en Europese producentenvertrouwen. Ook de groei van de industriële productie in Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland, sloeg om in krimp. Daarnaast was de ontwikkeling van de wisselkoersen deze maand minder gunstig dan in juni.

Meer uit Financieel

Frans consumentenvertrouwen op laagste stand sinds 2013 na rellen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in Frankrijk is in oktober gekelderd naar het laagste niveau in dertien jaar. De forse daling volgt op de recente onrust over de hoge staatsschuld van het land, de politieke impasse rond de bezuinigingsmaatregelen van de overheid en de protesten tegen de stijgende kosten van levensonderhoud, die in veel Franse steden uitmondden in rellen en plunderingen.

1 uur geleden
Eigenaar MediaMarkt verhoogt omzet, winst boven verwachting

DÜSSELDORF (ANP) - Het moederbedrijf van elektronicaketen MediaMarkt, Ceconomy, heeft afgelopen boekjaar meer omzet behaald. Het bedrijf overtrof ook zijn eigen winstverwachtingen. Dat meldt het Duitse bedrijf in voorlopige cijfers over het gebroken boekjaar dat eind september afliep.

2 uur geleden
Funderingsrisico telt vanaf 2027 mee bij NHG-hypotheek

UTRECHT (ANP) - Banken moeten vanaf volgend jaar rekening houden met mogelijke funderingsproblemen bij huizen als ze hypotheken verstrekken met de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Dat kan als gevolg hebben dat huizenkopers minder kunnen lenen bij funderingsrisico's.

2 uur geleden
Besi stijgt op beurs na uitbreiding belang door Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier uit tot ongeveer 20 procent. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten heeft sinds vorig jaar al een belang van 9 procent in Besi en wil de samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. Een volledige overname is volgens het bedrijf niet aan de orde. Besi werd 8 procent hoger gezet en was de sterkste stijger in de AEX-index.

3 uur geleden
ACM geeft geen goedkeuring voor overname Unox door Zwanenberg

UTRECHT (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) geeft geen goedkeuring voor de overname van Unox door Zwanenberg. Door de overname zou Zwanenberg vrijwel de enige grote aanbieder worden van rookworsten en kookworsten, waaronder knakworsten, in supermarkten in Nederland, aldus de ACM. Ook zou het concern op het gebied van houdbare soepen een te sterke positie krijgen.

3 uur geleden
Arcadis leidt sanering PFAS-vervuiling 3M in Belgisch Zwijndrecht

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis helpt industrieconcern 3M bij het saneren van het met PFAS vervuilde gebied rondom een fabriek in het Belgische Zwijndrecht. Arcadis heeft de opdracht binnengehaald om het hele project te coördineren namens 3M, maakte het bedrijf bekend.

4 uur geleden
DNB: huishoudens hebben voor ruim 3 miljard aan cryptomunten

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens bezaten eind juni voor 3,2 miljard euro aan bitcoins en andere cryptomunten via Nederlandse aanbieders van cryptodiensten. Dat blijkt uit cijfers die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst publiceert. De waarde van de crypto's is in het tweede kwartaal wel gedaald ten opzichte van het eerste kwartaal.

4 uur geleden