Nederlandse Europarlementariërs kampioen samenwerken én soleren
BRUSSEL (ANP) - Zowel de Europarlementariër die het vaakst samenwerkt met andere partijen als het lid dat het vaakst zijn eigen lijn trekt, komt uit Nederland. CDA'er Esther de Lange en ex-FVD'er Dorien Rookmaker blinken elk op een andere manier uit, schrijft het Europese nieuwsplatform Politico na onderzoek.
Deze lichting Europarlementariërs is precies halverwege haar ambtstermijn, die medio 2024 afloopt. Veteraan De Lange onderscheidt zich tot dusver door haar weinig eenkennige opstelling, aldus Politico. Het kopstuk van de christendemocratische EVP werkte 814 keer samen met leden van andere fracties, zoals de sociaaldemocraten en de liberalen, om Europese wetgeving gewijzigd te krijgen. Dat is veel vaker dan welke collega dan ook.
In de Nederlandse rangen is ook de meest dissidente Europarlementariër te vinden, concludeert Politico. Dorien Rookmaker stemde het vaakst van alle 705 leden niet mee met de rest van haar fractie, in haar geval de rechtse ECR. Ze koos in bijna de helft van de stemmingen haar eigen weg. Ook PVV'er Marcel de Graaff en Rookmakers voormalige FVD-kompaan Rob Roos, nu JA21, scoren hoog.
De Graaff valt ook op een andere manier op. Hij is volgens het nieuwsplatform een van de Europarlementariërs die het vaakst stemmingen verliezen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft "begrip" voor de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran, maar ook zorgen over mogelijke escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) maandag gezegd. Hij noemde de machthebbers in Iran "een moorddadig regime", dat een bedreiging vormt voor zowel buurlanden als de rest van de wereld.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
2 dagen geleden