Nederlandse Europarlementariërs kampioen samenwerken én soleren
BRUSSEL (ANP) - Zowel de Europarlementariër die het vaakst samenwerkt met andere partijen als het lid dat het vaakst zijn eigen lijn trekt, komt uit Nederland. CDA'er Esther de Lange en ex-FVD'er Dorien Rookmaker blinken elk op een andere manier uit, schrijft het Europese nieuwsplatform Politico na onderzoek.
Deze lichting Europarlementariërs is precies halverwege haar ambtstermijn, die medio 2024 afloopt. Veteraan De Lange onderscheidt zich tot dusver door haar weinig eenkennige opstelling, aldus Politico. Het kopstuk van de christendemocratische EVP werkte 814 keer samen met leden van andere fracties, zoals de sociaaldemocraten en de liberalen, om Europese wetgeving gewijzigd te krijgen. Dat is veel vaker dan welke collega dan ook.
In de Nederlandse rangen is ook de meest dissidente Europarlementariër te vinden, concludeert Politico. Dorien Rookmaker stemde het vaakst van alle 705 leden niet mee met de rest van haar fractie, in haar geval de rechtse ECR. Ze koos in bijna de helft van de stemmingen haar eigen weg. Ook PVV'er Marcel de Graaff en Rookmakers voormalige FVD-kompaan Rob Roos, nu JA21, scoren hoog.
De Graaff valt ook op een andere manier op. Hij is volgens het nieuwsplatform een van de Europarlementariërs die het vaakst stemmingen verliezen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt dit jaar 2 miljoen euro extra uit voor het opsporen van Oekraïense kinderen die zijn meegenomen naar Rusland. Het geld wordt beschikbaar gesteld aan de VN en wordt volgens staatssecretaris Aukje de Vries (Ontwikkelingshulp, VVD) ook gebruikt om psychosociale hulp te geven.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof is er "altijd wel van uitgegaan" dat zijn kabinet op een moment zou vallen, zei de demissionair premier na zijn laatste ministerraad. "Omdat je weet dat het ingewikkeld is en in de traditie van Nederland kabinetten eigenlijk zelden de hele rit uitzitten." Hij zegt dat hij weinig spijt heeft en dat hij weer ja zou zeggen als hem werd gevraagd premier te worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Blijf thuis als je verkouden bent, roept demissionair minister Jan Anthonie Bruijn van Volksgezondheid op. "Ga in dat geval zelfs niet naar carnaval. Ik begrijp dat dit wel veel gevraagd is. Maar als je ziek bent, ga ook niet hossen op straat, want je maakt iedereen om je heen ziek."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-ministers Sophie Hermans en Vincent Karremans vinden het goed dat de aanstaande premier een partij achter zich heeft. Het experiment van het huidige kabinet met een partijloze premier was lastig voor Dick Schoof, zei Karremans (Economische Zaken).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De beloning van sommige politici mag best wat hoger, vindt demissionair minister Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB). Hij vindt bijvoorbeeld dat de beloning van bestuursleden van waterschappen "best wel wat omhoog" kan, maar vindt zijn eigen salaris "uitstekend". Daarmee reageert hij op een rapport waarin het Adviescollege Rechtspositie Politieke Ambtsdragers (Arpa) ervoor pleit de salarissen van politici flink te verhogen.
1 dag geledenRIJKHOVEN (ANP) - De Europese Commissie zal in maart met een actieplan komen met concrete maatregelen voor 2026 en 2027 om de Europese concurrentiekracht vooruit te helpen. Dat zei demissionair premier Dick Schoof na afloop van zijn laatste EU-evenement. Op de heidag op een kasteel in Alden Biesen concludeerden de EU-leiders dat ze op korte termijn meer plannen willen zien om Europa economisch vooruit te helpen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij Selibon Lagun, de vuilstort op Bonaire waar recent opnieuw branden uitbraken. De Nationale ombudsman heeft de landelijke overheid gevraagd in te grijpen, en donderdag schaarde een groot deel van de Tweede Kamer zich in een debat achter hem. Tot frustratie van Kamerleden lijkt snelle actie er niet in te zitten.
2 dagen geleden