Nederlandse Europarlementariërs hebben geworsteld over Commissie
STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van GroenLinks-PvdA, Volt en BBB hebben geworsteld over hun steun aan de nieuwe Europese Commissie. Om verschillende redenen hebben zij besloten voor te stemmen, zo bleek na afloop van de stemming in het Europees Parlement. Toch is dat niet echt van harte gegaan.
Zo heeft GroenLinks-PvdA nog steeds "grote bezwaren" tegen de Hongaarse Eurocommissaris Olivér Várhelyi (Gezondheid en Dierenwelzijn) en de Italiaan Raffaele Fitto (Cohesiebeleid), zei GroenLinks-PvdA Europarlementariër Bas Eickhout. Fitto "lapt de rechtsstaat aan zijn laars en heeft een anti-Europese agenda", zei Eickhout, die ook partijleider is van de Groenen. Zo iemand zou wat GroenLinks-PvdA betreft geen deel moeten uitmaken van de Europese Commissie.
Ook de twee Europarlementariërs van Volt hebben grote moeite met Fitto en Várhelyi. Várhelyi is niet alleen door de Hongaarse premier Viktor Orbán opnieuw naar voren geschoven, maar hij heeft in zijn eerste termijn als Eurocommissaris de Europarlementariërs voor idioten uitgemaakt. De radicaal-rechtse Fitto zwaait vanaf 1 december over het cohesiebeleid, waarin een derde van de EU-begroting omgaat. Via het cohesiebeleid moeten achtergestelde regio's in de EU vooruit geholpen worden.
Voor BBB "was het een zware interne worsteling" wat betreft de Spaanse Teresa Ribera (Concurrentiekracht), zei BBB-Europarlementariër Jessika van Leeuwen. "Ribera ligt in Spanje nog altijd zwaar onder vuur vanwege mogelijke bestuurlijke verantwoordelijkheid voor de desastreuze overstromingen in Valencia en omstreken."
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
7 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Afghaanse vrouw die onlangs in een documentaire van Hila Noorzai te zien was, is vrijgelaten. Dat meldt AVROTROS op Instagram.
10 uur geleden