Nederlandse Europarlementariërs hebben geworsteld over Commissie
STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van GroenLinks-PvdA, Volt en BBB hebben geworsteld over hun steun aan de nieuwe Europese Commissie. Om verschillende redenen hebben zij besloten voor te stemmen, zo bleek na afloop van de stemming in het Europees Parlement. Toch is dat niet echt van harte gegaan.
Zo heeft GroenLinks-PvdA nog steeds "grote bezwaren" tegen de Hongaarse Eurocommissaris Olivér Várhelyi (Gezondheid en Dierenwelzijn) en de Italiaan Raffaele Fitto (Cohesiebeleid), zei GroenLinks-PvdA Europarlementariër Bas Eickhout. Fitto "lapt de rechtsstaat aan zijn laars en heeft een anti-Europese agenda", zei Eickhout, die ook partijleider is van de Groenen. Zo iemand zou wat GroenLinks-PvdA betreft geen deel moeten uitmaken van de Europese Commissie.
Ook de twee Europarlementariërs van Volt hebben grote moeite met Fitto en Várhelyi. Várhelyi is niet alleen door de Hongaarse premier Viktor Orbán opnieuw naar voren geschoven, maar hij heeft in zijn eerste termijn als Eurocommissaris de Europarlementariërs voor idioten uitgemaakt. De radicaal-rechtse Fitto zwaait vanaf 1 december over het cohesiebeleid, waarin een derde van de EU-begroting omgaat. Via het cohesiebeleid moeten achtergestelde regio's in de EU vooruit geholpen worden.
Voor BBB "was het een zware interne worsteling" wat betreft de Spaanse Teresa Ribera (Concurrentiekracht), zei BBB-Europarlementariër Jessika van Leeuwen. "Ribera ligt in Spanje nog altijd zwaar onder vuur vanwege mogelijke bestuurlijke verantwoordelijkheid voor de desastreuze overstromingen in Valencia en omstreken."
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
17 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
18 uur geleden