Nederlandse Europarlementariërs hebben geworsteld over Commissie
STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van GroenLinks-PvdA, Volt en BBB hebben geworsteld over hun steun aan de nieuwe Europese Commissie. Om verschillende redenen hebben zij besloten voor te stemmen, zo bleek na afloop van de stemming in het Europees Parlement. Toch is dat niet echt van harte gegaan.
Zo heeft GroenLinks-PvdA nog steeds "grote bezwaren" tegen de Hongaarse Eurocommissaris Olivér Várhelyi (Gezondheid en Dierenwelzijn) en de Italiaan Raffaele Fitto (Cohesiebeleid), zei GroenLinks-PvdA Europarlementariër Bas Eickhout. Fitto "lapt de rechtsstaat aan zijn laars en heeft een anti-Europese agenda", zei Eickhout, die ook partijleider is van de Groenen. Zo iemand zou wat GroenLinks-PvdA betreft geen deel moeten uitmaken van de Europese Commissie.
Ook de twee Europarlementariërs van Volt hebben grote moeite met Fitto en Várhelyi. Várhelyi is niet alleen door de Hongaarse premier Viktor Orbán opnieuw naar voren geschoven, maar hij heeft in zijn eerste termijn als Eurocommissaris de Europarlementariërs voor idioten uitgemaakt. De radicaal-rechtse Fitto zwaait vanaf 1 december over het cohesiebeleid, waarin een derde van de EU-begroting omgaat. Via het cohesiebeleid moeten achtergestelde regio's in de EU vooruit geholpen worden.
Voor BBB "was het een zware interne worsteling" wat betreft de Spaanse Teresa Ribera (Concurrentiekracht), zei BBB-Europarlementariër Jessika van Leeuwen. "Ribera ligt in Spanje nog altijd zwaar onder vuur vanwege mogelijke bestuurlijke verantwoordelijkheid voor de desastreuze overstromingen in Valencia en omstreken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer megastallen, terwijl het aantal boerderijen juist afneemt. Volgens Wakker Dier komt dat door schaalvergroting: kleine boeren stoppen ermee, de groten worden groter.
34 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat "straks ook vrouwen en kinderen in Ter Apel zonder opvangplek" staan als er door de overheid niet "onmiddellijk" wordt ingegrepen. De afgelopen dagen werden asielzoekers opgevangen in een congrescentrum in Groningen, vorige week gebeurde dat in Stadskanaal en Gieten. De hulporganisatie noemt het "onbegrijpelijk" dat er niet voldoende slaapplekken gerealiseerd kunnen worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verzuim onder personeel van Nederlandse gemeenten is vorig jaar gestegen naar 7,1 procent. Dat meldt A&O fonds Gemeenten, dat cijfers bijhoudt en dinsdag publiceert. Volgens het fonds is dat het hoogst in ruim twintig jaar.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Jaarlijks zijn minstens 7750 sociale huurwoningen nodig voor mensen met psychische klachten die bijvoorbeeld klaar zijn met een langdurige behandeling in een instelling of uit de gevangenis komen. De Nederlandse ggz heeft dat laten berekenen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een reeks rouwadvertenties in Trouw wordt dinsdag stilgestaan bij het overlijden van de oprichter en directeur van de klimaatorganisatie Urgenda, Marjan Minnesma, die vrijdag op 59-jarige leeftijd overleed. "Jij was onze onverschrokken voorvrouw, onze drijvende kracht, ons kompas", schrijft Urgenda onder meer in een rouwadvertentie.
4 uur geledenZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.
6 uur geledenKOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.
6 uur geleden