Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse Europarlementariërs hebben geworsteld over Commissie

Nederlandse Europarlementariërs hebben geworsteld over Commissie

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van GroenLinks-PvdA, Volt en BBB hebben geworsteld over hun steun aan de nieuwe Europese Commissie. Om verschillende redenen hebben zij besloten voor te stemmen, zo bleek na afloop van de stemming in het Europees Parlement. Toch is dat niet echt van harte gegaan.

Zo heeft GroenLinks-PvdA nog steeds "grote bezwaren" tegen de Hongaarse Eurocommissaris Olivér Várhelyi (Gezondheid en Dierenwelzijn) en de Italiaan Raffaele Fitto (Cohesiebeleid), zei GroenLinks-PvdA Europarlementariër Bas Eickhout. Fitto "lapt de rechtsstaat aan zijn laars en heeft een anti-Europese agenda", zei Eickhout, die ook partijleider is van de Groenen. Zo iemand zou wat GroenLinks-PvdA betreft geen deel moeten uitmaken van de Europese Commissie.

Ook de twee Europarlementariërs van Volt hebben grote moeite met Fitto en Várhelyi. Várhelyi is niet alleen door de Hongaarse premier Viktor Orbán opnieuw naar voren geschoven, maar hij heeft in zijn eerste termijn als Eurocommissaris de Europarlementariërs voor idioten uitgemaakt. De radicaal-rechtse Fitto zwaait vanaf 1 december over het cohesiebeleid, waarin een derde van de EU-begroting omgaat. Via het cohesiebeleid moeten achtergestelde regio's in de EU vooruit geholpen worden.

Voor BBB "was het een zware interne worsteling" wat betreft de Spaanse Teresa Ribera (Concurrentiekracht), zei BBB-Europarlementariër Jessika van Leeuwen. "Ribera ligt in Spanje nog altijd zwaar onder vuur vanwege mogelijke bestuurlijke verantwoordelijkheid voor de desastreuze overstromingen in Valencia en omstreken."

Meer uit Binnenland

Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

9 minuten geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

13 minuten geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

6 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

7 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

7 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

8 uur geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

10 uur geleden