Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nederlandse en Thaise zaak hebben gedeeltelijke overlap'

'Nederlandse en Thaise zaak hebben gedeeltelijke overlap'

DEN HAAG (ANP) - De strafzaak waarin de Tilburgse coffeeshophouder Johan van Laarhoven in Thailand is veroordeeld, heeft een gedeeltelijke overlap met de strafzaak in Nederland waarin hij de hoofdverdachte is. Volgens zijn advocaat Gerard Spong heeft dat te maken met een deal die eerder tussen de Nederlandse en Thaise autoriteiten is gesloten.

"Het Openbaar Ministerie verzond allerlei rechtshulpverzoeken naar Bangkok maar kreeg niet snel genoeg antwoord. Toen hebben ze een brandbrief gestuurd met het verzoek in Thailand een zaak tegen hem te openen."

In de deal die daarna werd gesloten, kwamen de twee landen volgens Spong overeen dat het Nederlandse OM de witwaszaak zou doen "voor zover die voornamelijk in Europa had plaatsgevonden en het Thaise OM voor zover die in Thailand plaatshad". Van Laarhoven had in het Zuidoost-Aziatische land vastgoed gekocht.

Gedoogbeleid

Spong benadrukt dat Van Laarhoven het geld voor die aankopen in Nederland had verdiend. "In Thailand kennen ze het gedoogbeleid niet, daar willen ze niets van weten. Daar zit de overlap tussen de twee zaken."

Spong moest tijdens de strafzaak in 2015 zelfs aan de Thaise rechter uitleggen wat het gedoogbeleid inhoudt. "In Nederland worden de opbrengsten van coffeeshops juist niet als witwassen aangemerkt. Sterker, de Belastingdienst profiteert er flink van mee", zei hij toen.

Dagvaarding

Van Laarhoven krijgt naar verwachting donderdag bij aankomst de dagvaarding voor de Nederlandse zaak. "De Nederlandse officier van justitie heeft veel moeite gedaan om hem in zijn Thaise cel een dagvaarding te overhandigen, maar dat is niet gelukt. Die dagvaarding krijgt hij vandaag, dan gaat de strafzaak hier tegen hem lopen. We gaan alle rechtsmiddelen inzetten om te voorkomen dat hij in voorlopige hechtenis wordt geplaatst."

Van Laarhoven wordt hier verdacht van witwassen, belastingontduiking en deelname aan een criminele organisatie.

Meer uit Binnenland

Natuurbrandrisico ook in noordoosten van Nederland opgeschaald

DEN HAAG (ANP) - Door de aanhoudende droogte geldt in vrijwel heel Nederland inmiddels een verhoogd risico op natuurbranden. Nadat deze en vorige week al in 20 van de 25 veiligheidsregio's fase 2 van kracht werd, is nu ook in Friesland, Drenthe en Groningen het hoogste waarschuwingsniveau afgegeven. Twee regio's, Amsterdam-Amstelland en Zaanstreek-Waterland, registreren het actuele natuurbrandrisico niet via deze methode.

9 minuten geleden
Opkomst herverkiezingen Gorinchem om 11 uur op 10 procent

GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem een stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat was net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Een meerderheid van de gemeenteraad besloot tot een herstemming, omdat er vermoedens van stemfraude waren.

1 uur geleden
Comité: draagvlak 4 en 5 mei ongewijzigd, meer angst voor AI

AMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.

1 uur geleden
Nog veel vragen na steekincident Olympisch Stadion op Koningsdag

AMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.

1 uur geleden
Natuurbrand in Limburgse Helden onder controle

HELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Burgemeester Gorinchem verwacht goede opkomst bij herverkiezingen

GORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.

2 uur geleden
Weeronline: april was uitzonderlijk zonnig en vooral droog

HOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.

3 uur geleden