Nederlandse en buitenlandse videoscheidsrechters naar Turkije
ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse voetbalbond (TFF) roept tijdens het restant van de competitie de hulp in van buitenlandse videoscheidsrechters, onder wie Nederlandse arbiters, voor belangrijke wedstrijden. De TFF nam de beslissing na beschuldigingen van partijdigheid door voetbalclub Fenerbahçe.
De Turkse bond zou overeenkomsten hebben gesloten met de voetbalbonden van Nederland, Italië, Spanje, Duitsland en Portugal.
Voorzitter Ali Koç van Fenerbahçe claimde zondag dat er "een ondergronds netwerk in het Turkse voetbal is dat beslist hoe de titelrace verloopt, met behulp van de scheidsrechters".
Afgelopen zondag toonde Fenerbahçe al zijn ongenoegen over de bond door na een minuut van het veld te lopen tijdens de Turkse Supercup tegen Galatasaray. De club had uitstel van de Supercup aangevraagd, omdat 'Fener' ook nog afgelopen week uitkwam in de Conference League én het bestuur wilde daarnaast een buitenlandse scheidsrechter voor de Supercup. Beide verzoeken werden niet ingewilligd. Fenerbahçe kreeg na de actie een boete van 115.000 euro.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
14 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
15 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
17 uur geleden