Nederlandse en Britse marine volgen samen Russisch spionageschip
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse en Britse marine houden samen het Russische spionageschip Yantar in de gaten. Het wordt geëscorteerd door een Brits marineschip en Nederland zet een NH90-helikopter en de Kustwacht in, laat een woordvoerster van het ministerie van Defensie aan het ANP weten. Meer wil ze er niet over kwijt, omdat de operatie nog bezig is.
De Britse minister van Defensie verklaarde tegen persbureau Reuters dat de HMS Somerset de Yantar sinds maandag volgt toen het Britse wateren binnenvoer. Twee dagen later bereikte het vaartuig Nederlandse wateren. Sindsdien wordt dus samengewerkt bij het escorteren met de Nederlandse marine. De Yantar komt volgens de Britten uit de Middellandse Zee.
De Britten hadden het Russische schip in november betrapt toen het rondhing boven onderzeese infrastructuur. Een Britse onderzeeboot is toen vlak bij de Yantar aan de oppervlakte gekomen om het te waarschuwen dat het nauwgezet werd gevolgd, aldus de Britse regering. Russische schepen brengen leidingen en kabels in beeld om mogelijk sabotage te plegen, waarschuwen inlichtingendiensten al lang.
"Een militair schip in de Nederlandse wateren wordt altijd geëscorteerd", aldus de woordvoerster van Defensie. Dat gebeurt uit waakzaamheid, maar ook om af te schrikken. Bovendien wordt dan informatie verzameld over het schip. Sinds de oorlog in Oekraïne heeft de NAVO de waakzaamheid op zee opgevoerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.
6 uur geledenDEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.
7 uur geleden