Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse en Belgische culturele instellingen boycotten Israël

Nederlandse en Belgische culturele instellingen boycotten Israël

DEN HAAG (ANP) - Een groep van 250 culturele instellingen in Nederland en België heeft een culturele boycot van Israël aangekondigd. Volgens de initiatiefnemers hebben onder meer het Nederlands Film Festival, het Museum voor Schone Kunsten Gent en de Rijksakademie van beeldende kunsten de boycot ondertekend.

In een verklaring zeggen de ondertekenaars te wensen "niet langer aan de zijlijn te blijven staan van oorlogsmisdaden, misdaden tegen de menselijkheid en een door alle gezaghebbende instituties erkende genocide op het Palestijnse volk".

De boycot richt zich op Israëlische instellingen en bedrijven die volgens de ondertekenaars medeplichtig zijn aan schendingen van het internationaal recht. Organisaties die zich daartegen hebben uitgesproken vallen buiten de boycot. "De boycot is expliciet niet gericht op individuen of hun afkomst, dus ook niet op Israëli's als zodanig, maar op de medeplichtigheid van Israëlische instellingen en bedrijven aan de mensenrechtenschendingen jegens de Palestijnen."

Naast de culturele instellingen steunen prominenten als Eric Corton, Dinand Woesthoff, Nasrdin Dchar en Maryam Hassouni de oproep. De boycot betekent onder meer dat organisaties en kunstenaars geen samenwerkingen aangaan met de in hun ogen betrokken Israëlische organisaties en hun werk niet tonen op Israëlische podia, in musea of op filmfestivals.

De initiatiefnemers roepen ook de sportsector, academische wereld, economische sector en politiek op om de banden met Israël te verbreken. "Alleen samen kunnen we Israël dwingen zich te houden aan het internationaal recht."

Meer uit Binnenland

Bosma sluit na 666 dagen laatste week van huidige Tweede Kamer af

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft donderdagavond de laatste parlementaire week in de huidige samenstelling afgesloten met een lange reeks stemmingen. Kamervoorzitter Martin Bosma memoreerde dat de huidige Kamer precies 666 dagen geleden werd beëdigd. "Zoek uw eigen symboliek".

7 uur geleden
Verzoek Kamer: laat verkeersboetes niet meestijgen met inflatie

DEN HAAG (ANP) - Laat verkeersboetes de komende jaren niet meestijgen met de inflatie, verzoekt een meerderheid van de Tweede Kamer. Een motie hierover van SP'er Michiel van Nispen kreeg voldoende steun. Het Kamerlid vindt het niet kunnen dat verkeersboetes recentelijk zijn verhoogd om gaten in de begroting te dichten.

7 uur geleden
205 actievoerders aangehouden bij Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft donderdagavond 205 actievoerders aangehouden tijdens de pro-Palestijnse demonstratie bij Den Haag Centraal. Een deel van de betogers begaf zich op het spoor, waardoor het treinverkeer van en naar het station urenlang stillag.

7 uur geleden
Kamer is tegen invoering van eigen bijdrage in de jeugdzorg

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil geen eigen bijdrage in de jeugdzorg. Het inmiddels demissionaire kabinet bereidt de invoering van zo'n bijdrage voor, maar een aangenomen motie van Elke Slagt-Tichelman (GroenLinks-PvdA) verzoekt te stoppen met het wetsvoorstel. PVV en VVD stemden donderdagavond tegen.

7 uur geleden
Treinverkeer van en naar Den Haag hervat

DEN HAAG (ANP) - Er rijden weer treinen van en naar Den Haag Centraal, meldt een woordvoerder van de NS. Om 22.40 uur vertrok, nadat er urenlang geen treinen reden, de eerste intercity van Den Haag Centraal naar Utrecht.

8 uur geleden
Kamer wil dat Keijzer afziet van versoepelingen huurwet

DEN HAAG (ANP) - Versoepelingen die demissionair woonminister Mona Keijzer wil doorvoeren in de wet die de huren in het middensegment aan banden legt, stuiten opnieuw op verzet in de Tweede Kamer. Een meerderheid vraagt de BBB-bewindsvrouw een besluit daarover dat zij deze week bekendmaakte, weer in te trekken.

8 uur geleden
Politie ontruimt stationshal Den Haag na pro-Palestijnse actie

DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft de stationshal van Den Haag Centraal ontruimd, ziet een verslaggever van het ANP. Daarmee is een pro-Palestijnse betoging in het spoorgebouw beëindigd.

10 uur geleden