Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse economie groeit harder dan gemiddeld in eurozone

Nederlandse economie groeit harder dan gemiddeld in eurozone

LUXEMBURG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal van 2023 harder gegroeid dan gemiddeld in de eurozone. De economie van het eurogebied liet in de laatste drie maanden van vorig jaar een nulgroei zien vergeleken met het voorgaande kwartaal, meldde het Europese statistiekbureau Eurostat in een nieuwe schatting. Eerder op de dag liet het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) weten dat de Nederlandse economie in het vierde kwartaal met 0,3 procent is gegroeid.

Na drie kwartalen met economische krimp op rij, wist Nederland daarmee uit een recessie te komen. De gehele eurozone wist dankzij de nulgroei in het vierde kwartaal een technische recessie te ontlopen. Daarvan is sprake is bij twee kwartalen van economische krimp op rij. In het derde kwartaal kromp de economie van het eurogebied namelijk met 0,1 procent. De Europese Unie kende in het vierde kwartaal een economische groei van 0,1 procent, na een krimp van 0,1 procent in het derde kwartaal.

Over heel 2023 groeide de Nederlandse economie wel minder hard dan het gemiddelde in de eurozone. Nederland groeide met 0,1 procent, terwijl de groei van de eurozone vorig jaar 0,5 procent bedroeg. Daarmee zwakte de jaargroei van zowel Nederland als de hele eurozone duidelijk af vergeleken met 2022, toen de economie nog flink herstelde van de coronacrisis.

Slovenië liet met een plus van 1,1 procent in het laatste kwartaal van 2023 de sterkste groei zien van de eurolanden, gevolgd door Cyprus en Portugal die beiden met 0,8 procent groeiden. Duitsland, de grootste economie van de eurozone en de belangrijkste handelspartner van Nederland, kampte met een krimp van 0,3 procent. Frankrijk, de tweede economie van de eurozone, kende opnieuw een nulgroei. De economie van Ierland kromp met 0,7 procent het sterkst.

Meer uit Financieel

Zilverprijs voor het eerst boven 75 dollar

SINGAPORE (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - Zilver heeft vrijdag voor het eerst een prijs van 75 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Ook de goudprijs neemt steeds verder toe, mede door de opgelopen geopolitieke spanningen en de zwakte van de Amerikaanse dollar.

11 minuten geleden
Westerse sancties zitten Russische lng-ambities dwars

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische ambities om de jaarlijkse productie van vloeibaar gemaakt aardgas, ook wel bekend als lng, te verdrievoudigen zijn met enkele jaren uitgesteld. Dat komt door de internationale sancties tegen Rusland, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak laten weten.

2 uur geleden
Syrië begint met verwisselen bankbiljetten uit Assad-tijdperk

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië begint op 1 januari met het verwisselen van oude bankbiljetten uit de tijd van het Assad-regime. Dat heeft de Syrische centrale bank aangekondigd. Op sommige van de huidige biljetten van het Syrische pond staan de afgezette dictator Bashar al-Assad en zijn vader Hafez, die decennialang over het land regeerden, zelf nog afgebeeld.

3 uur geleden
Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

21 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

23 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

1 dag geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

1 dag geleden