Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse e-bikefabrikant Qwic failliet

Nederlandse e-bikefabrikant Qwic failliet

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse e-bikemerk Qwic is failliet verklaard door de rechtbank Amsterdam. Het was al enkele dagen duidelijk dat de fietsenfabrikant in financiële problemen zat, want vorige week vroeg het bedrijf uitstel van betaling aan.

Tegen Het Financieele Dagblad zei medeoprichter en directeur Taco Anema vrijdag dat een navordering van 12 miljoen euro van de douane de problemen had verergerd. Dat kwam bovenop moeilijke omstandigheden op de markt voor e-bikes. Anema zei tegen de zakenkrant de naheffing te willen aanvechten, maar dat dit waarschijnlijk jaren kan duren.

Het in 2006 opgerichte Qwic behoort tot de bekendere e-bikemerken van Nederland en verkocht naar eigen zeggen 200.000 fietsen. Volgens marktonderzoeker Multiscope had het Amsterdamse merk drie jaar geleden een marktaandeel van zo'n 3 procent, waarmee het bedrijf binnen de Nederlandse top-10 van populairste merken viel.

Fietsframes

Afgelopen voorjaar maakte Qwic nog bekend 50.000 fietsframes in Nederland te laten produceren door het industriële familiebedrijf VDL. Het merk kondigde aan de eerste klant te worden van de productielijn VDL Bike Frame Technologies in Breda, waarin VDL miljoenen euro's had geïnvesteerd.

Eerder dit jaar ging een andere e-bikefabrikant uit Amsterdam, VanMoof, failliet. Dat bedrijf leed jarenlang forse verliezen, onder andere door hoge reparatiekosten die onder de garantieregeling vielen. VanMoof maakte onder de hoede van een fabrikant van elektrische steppen, het Britse Lavoie, een doorstart.

Meer uit Financieel

Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

10 uur geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

11 uur geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

11 uur geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

12 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open dan verwacht

WENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.

12 uur geleden
Vietnam boekt hoogste economische groei in tien jaar

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.

13 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ pompt in augustus 550.000 vaten extra olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.

15 uur geleden