Nederlandse dubbelspelers niet succesvol in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Alle Nederlandse dubbelspelers die donderdag in actie kwamen op de Australian Open hebben in de eerste ronde verloren. Matẃe Middelkoop en Tallon Griekspoor redden het met hun partners niet in het mannendubbelspel, Arantxa Rus en Lesley Kerkhove-Pattinama verloren hun eerste duel in het vrouwentoernooi.
Middelkoop verloor samen met zijn Oostenrijkse partner Philipp Oswald met 7-6 (1) 3-6 6-3 van de Zuid-Afrikaan Raven Klaasen en de Japanner Ben McLachlan. Klaasen en McLachlan zijn als dertiende geplaatst.
De 38-jarige Middelkoop heeft dit seizoen in drie toernooien pas één keer gewonnen. De nummer 28 van de wereld vormt pas sinds dit seizoen een vast koppel met Oswald.
Griekspoor en Vavassori
Griekspoor werd samen met de Italiaan Andrea Vavassori verslagen door de Britten Dominic Inglot en Ken Skupski. Het werd 4-6 6-3 6-4. Woensdag verloor Griekspoor al in de tweede ronde van het enkelspel. De Spanjaard Pablo Carreño Busta was in vijf sets net te sterk.
Rus liet zich met de Spaanse Nuria Párrizas Díaz met 6-3 2-6 6-4 verrassen door de Australische wildcardspeelsters Kimberly Birrell en Charlotte Kempenaers-Pocz. Birrell staat 804e op de mondiale dubbelranglijst, Kempenaers-Pocz 1233e.
Operatie
Kerkhove-Pattinama kwam met de Australische Arina Rodionova niet in de buurt van een stunt tegen de Tsjechische speelsters Barbora Krejcikova en Katerina Siniakova, die de plaatsingslijst aanvoeren. Het werd in 53 minuten 6-0 6-2 voor de olympisch kampioenen van Tokio.
Demi Schuurs, de beste dubbelspeelster van Nederland, meldde zich wegens een operatie af voor het eerste grandslamtoernooi van het jaar.
Meer uit Sport
TORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
2 uur geledenLUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
13 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
15 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
20 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
21 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
22 uur geleden