
Nederlandse drugsdealer krijgt 3 jaar cel in België
BRUGGE (ANP/BELGA) - Een 41-jarige Nederlander is in België veroordeeld tot drie jaar celstraf voor het dealen van allerhande drugs. De rechtbank in Brugge verklaarde daarnaast 45.000 euro en zijn auto voor verbeurd.
De man liep afgelopen juli tegen de lamp bij een verkeerscontrole. Uit een speekseltest bleek dat hij een joint had gerookt. In zijn auto vond de politie vervolgens cannabis en cocaïne. In zijn huis in het Vlaamse Ruiselede werden nog eens bijna drie kilo cannabis, een halve kilo cocaïne, 160 xtc-pillen en 25.000 euro aangetroffen.
J.C. bekende al snel dat hij sinds enkele maanden drugs dealde, met twintig tot dertig klanten. "Ik heb spijt van wat ik gedaan heb. Ik schaam me ook voor mijn familie en vrienden", zei C. in de rechtszaal. Zijn vriendin was ook even in beeld als verdachte, maar werd uiteindelijk niet vervolgd.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Op de laatste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 42.777 deelnemers gefinisht, zo laat de organisatie weten. Allen krijgen zij het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste wandeldag van het evenement vielen 411 wandelaars uit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbanken werken aan meerdere alternatieven om strafzaken zoveel mogelijk door te laten gaan, terwijl het Openbaar Ministerie is afgesloten van het internet. Dit meldt de Raad voor de rechtspraak.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie weet niet hoelang medewerkers nog van internet verstoken blijven. Het onderzoek naar de mogelijke kwetsbaarheid in de systemen duurt voort.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls kijkt tevreden terug op de Nijmeegse Vierdaagse. Ondanks enkele "akkefietjes" tijdens de Vierdaagsefeesten is het wandelevenement vooralsnog zonder noemenswaardige incidenten verlopen, zegt hij. "Als je alles overziet, met de vele duizenden mensen, is het voortreffelijk gegaan."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten en ziekenhuizen die gebruikmaken van diensten van Citrix zeggen dat ze die vorige maand al hebben gerepareerd, nadat een gat in de beveiliging was ontdekt. Daarom hoeven ze de systemen nu niet los te koppelen, zoals het Openbaar Ministerie wel heeft gedaan.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Meerdere mensen hebben zich gemeld nadat er donderdag geblurde foto's van zes verdachten die worden gezocht voor de rellen rond het kampioensfeest van PSV naar buiten waren gebracht. Dat meldt de politie vrijdag. Een politiewoordvoerder kan niet direct zeggen om hoeveel personen het precies gaat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizen naar Venezuela wordt afgeraden. Het reisadvies van het ministerie van Buitenlandse Zaken staat vanaf deze vrijdag voor het hele land op rood. Sinds de presidentsverkiezingen van juli 2024 is het onrustig in het land.
10 uur geleden