Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse donaties voor hulp aan mens en dier in Australië

Nederlandse donaties voor hulp aan mens en dier in Australië

ZEIST (ANP) - Nederlandse inzamelingsacties voor noodhulp aan Australië hebben opgeteld al bijna een miljoen euro aan donaties opgeleverd. Het Rode Kruis kreeg in twee dagen ruim 450.000 euro binnen voor hulp aan inwoners van gebieden die zijn getroffen door bosbranden. Voor hulp aan koala's en andere wilde dieren hebben Nederlanders nog iets meer gedoneerd: het Wereld Natuur Fonds (WNF) heeft sinds maandag 500.000 euro ontvangen.

"We zijn onder de indruk van de massale steun", aldus het WNF. Het geld is bestemd voor de Australische tak van de organisatie. Die zal het onder meer uitgeven aan natuurherstel in verwoeste leefgebieden van koala's en medische hulp aan gewonde dieren.

Ook het Rode Kruis maakt het geld over naar de Australische zusterorganisatie. Die kan dankzij de donaties meer hulpverleners inzetten en getroffenen voorzien van eerste levensbehoeften en psychosociale hulp. Mensen die hun huis zijn kwijtgeraakt door de bosbranden krijgen ook financiële steun.

Koala Triangle

Het WNF en het Rode Kruis begonnen hun inzamelingen omdat ze veel vragen kregen van mensen die graag willen helpen. De uitzonderlijk grote bosbranden hebben al zeker 24 mensen het leven gekost. Ook voor wilde dieren betekent de vuurzee "een enorme ramp", aldus het WNF. De organisatie becijfert dat al meer dan een miljard dieren zijn omgekomen door de branden, direct of indirect.

De branden woeden onder meer in een gebied in het zuidoosten dat bekendstaat als de Koala Triangle. Daar leven populaties waar het tot nog toe relatief goed mee ging. In andere delen van het land gaat het ronduit slecht met de soort. Aan de oostkust wordt volgens het WNF zo'n 500.000 hectare bos per jaar gekapt. De branden zijn nog veel ingrijpender: het getroffen gebied is met 8,4 miljoen hectare twee keer zo groot als Nederland.

Door het vuur blijven ook steeds minder eucalyptusbomen over. Koala's eten vrijwel alleen bladeren van deze boom. Eucalyptus is als soort goed aangepast op bosbranden. Binnen weken na een brand ontkiemen knoppen en zaden en groeit de eucalyptus weer. Maar de branden zijn nu vaak zo fel, dat ook zaden en kiemen eraan kapotgaan, waardoor na een bosbrand minder nieuwe bomen groeien. Door extreme droogte is het watergehalte in de bomen ook gedaald, aldus het WNF.

Meer uit Binnenland

Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

47 minuten geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

58 minuten geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

1 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

1 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

1 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

1 uur geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

2 uur geleden