Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse donaties voor Australië naar 2,4 miljoen

Nederlandse donaties voor Australië naar 2,4 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en het Wereld Natuur Fonds (WNF) hebben tot nog toe ieder zo'n 1,2 miljoen euro ontvangen voor noodhulp aan Australië. Beide Nederlandse organisaties maken het geld over aan hun zusterorganisaties in het door hevige bosbranden geteisterde land.

Het Rode Kruis helpt inwoners van de getroffen gebieden onder meer in ruim honderd evacuatiecentra. Mensen krijgen naast eerste levensbehoeften als voedsel, water en toiletartikelen psychosociale hulp. Australiërs die alles zijn kwijtgeraakt in de vuurzee, kunnen financiële steun krijgen om de spullen te kopen waar ze de grootste behoefte aan hebben.

WNF richt zich op hulp aan gewond geraakte dieren en natuurherstel in leefgebieden van koala's en andere wilde dieren die in de as zijn gelegd. Het gebied dat de afgelopen maanden door de uitzonderlijk felle natuurbranden is verwoest, is al 2,5 keer zo groot als Nederland: 10 miljoen hectare. Het Australische WNF schat dat een miljard dieren (zoogdieren, vogels en reptielen) zijn omgekomen.

De branden hebben al zeker 29 mensen het leven gekost.

Meer uit Binnenland

Staatssecretaris overweegt hoger salaris voor gevangenispersoneel

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.

11 minuten geleden
ANVR: nog zo'n vijftig gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.

23 minuten geleden
Karremans: uitspraak Ring Utrecht slecht nieuws voor woningbouw

DEN HAAG (ANP) - Dat de Raad van State de verbreding van de snelwegen rond Utrecht heeft geblokkeerd, is teleurstellend, reageert minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) in een verklaring. "Dit is slecht nieuws voor de bereikbaarheid, woningbouw en economie."

1 uur geleden
AP waarschuwt politieke partijen om gerichte onlineadvertenties

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen ongeveer veertig gevallen ontdekt van politieke partijen die vermoedelijk de regels voor gerichte onlineadvertenties hebben overtreden.

1 uur geleden
RvS vernietigt besluit Schiphol, geen maximum aan vluchten

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State vernietigt het besluit van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat om op Schiphol maximaal 478.000 vluchten toe te staan. Daardoor valt de luchthaven terug op de regels uit 2008, waarin geen maximumaantal vluchten is opgenomen. Het ministerie werkt al aan een nieuw besluit. Het maximumaantal nachtvluchten van 27.000 per jaar blijft voorlopig wel in stand.

2 uur geleden
Raad van State blokkeert plan voor verbouwing ring Utrecht

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft het kabinetsplan vernietigd om de A27, A12 en A28 bij Utrecht te verbreden. Vorig jaar kreeg het kabinet de opdracht om de stikstofuitstoot van het project beter uit te leggen, maar dat is niet gelukt. De verbouwing van de snelwegen is daarmee van de baan, schrijft de hoogste bestuursrechter.

2 uur geleden
Jeroen Kijk in de Vegte en Henry Schut verzorgen commentaar ESF

HILVERSUM (ANP) - Jeroen Kijk in de Vegte en Henry Schut verzorgen dit jaar voor de NPO het Nederlandse commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival in Wenen. Het duo vervangt de vaste commentator Cornald Maas, die zich na de boycot door AVROTROS terugtrok.

3 uur geleden