Nederlandse doelman Verbruggen 'meer klaar dan ooit' voor AZ
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Doelman Bart Verbruggen van Anderlecht kijkt uit naar de eerste wedstrijd in de kwartfinale van de Conference League tegen AZ van donderdag. "Ik voel me meer klaar dan ooit, ik wil genieten van de wedstrijd", verklaarde de 20-jarige Nederlander een dag voor het duel in Brussel.
"AZ is een heel goed team, dat goed voetbal speelt, met spelers die een wedstrijd met een individuele actie kunnen beslissen", ziet Verbruggen. "Dat wij in de vorige ronde Villarreal hebben verslagen, betekent niet dat het gemakkelijk zal zijn tegen AZ."
Verbruggen, die in de zomer van 2020 overkwam van NAC Breda, nam eind december de plaats onder de lat over van Hendrik Van Crombrugge. De ervaren Belg speelt een belangrijke rol in het leerproces van de jonge Brabander.
Veel complimenten
"Hij brengt me veel bij met zijn zeer professionele aanpak. Hij brengt veel tijd met me door en doet het uitstekend. Ik probeer te luisteren naar de coach en te leren van de andere keepers. Ik wil een complete doelman worden en ben nooit tevreden", aldus de Nederlander.
Verbruggen, die half maart zijn debuut maakte in de Oranje-selectie van bondscoach Ronald Koeman, kreeg woensdag ook veel complimenten van trainer Brian Riemer. "Hij is uitzonderlijk", verklaarde de Deense coach. "Ik denk dat hij de beste doelman in de competitie is. Zijn prestaties zijn uitstekend."
De wedstrijd tussen Anderlecht en AZ begint donderdag om 21.00 uur. De terugwedstrijd staat over een week op het programma.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
44 minuten geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
1 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
18 uur geleden