Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlandse doelman Verbruggen 'meer klaar dan ooit' voor AZ

Nederlandse doelman Verbruggen 'meer klaar dan ooit' voor AZ

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Doelman Bart Verbruggen van Anderlecht kijkt uit naar de eerste wedstrijd in de kwartfinale van de Conference League tegen AZ van donderdag. "Ik voel me meer klaar dan ooit, ik wil genieten van de wedstrijd", verklaarde de 20-jarige Nederlander een dag voor het duel in Brussel.

"AZ is een heel goed team, dat goed voetbal speelt, met spelers die een wedstrijd met een individuele actie kunnen beslissen", ziet Verbruggen. "Dat wij in de vorige ronde Villarreal hebben verslagen, betekent niet dat het gemakkelijk zal zijn tegen AZ."

Verbruggen, die in de zomer van 2020 overkwam van NAC Breda, nam eind december de plaats onder de lat over van Hendrik Van Crombrugge. De ervaren Belg speelt een belangrijke rol in het leerproces van de jonge Brabander.

Veel complimenten

"Hij brengt me veel bij met zijn zeer professionele aanpak. Hij brengt veel tijd met me door en doet het uitstekend. Ik probeer te luisteren naar de coach en te leren van de andere keepers. Ik wil een complete doelman worden en ben nooit tevreden", aldus de Nederlander.

Verbruggen, die half maart zijn debuut maakte in de Oranje-selectie van bondscoach Ronald Koeman, kreeg woensdag ook veel complimenten van trainer Brian Riemer. "Hij is uitzonderlijk", verklaarde de Deense coach. "Ik denk dat hij de beste doelman in de competitie is. Zijn prestaties zijn uitstekend."

De wedstrijd tussen Anderlecht en AZ begint donderdag om 21.00 uur. De terugwedstrijd staat over een week op het programma.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

8 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

9 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

9 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

10 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

11 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

12 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

21 uur geleden