Nederlandse deelnemers actievloot naderen Gaza
GAZA-STAD (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla die Gaza probeert te bereiken, verwachten tegen 05.00 uur Nederlandse tijd in de wateren voor dat Palestijnse gebied aan te komen. De activisten zeggen steeds meer drones tegen te komen die hen in de gaten lijken te houden.
De Nederlandse afvaardiging, die bestaat uit zestien mensen, gaf eerder al aan te rekenen op een interceptie door Israël. Een van hen, Roos Ykema van de organisatie MiGreat, laat aan het ANP weten dat zij momenteel door de "risicozone" varen en dat zij en haar medeopvarenden in zwemvesten in de cockpit van de boot de situatie afwachten. Van andere deelnemende boten krijgt Ykema door dat er meer schepen in de buurt worden gesignaleerd. "Dus de kans dat we de komende tijd geënterd worden, wordt nu wel reëel."
De Global Sumud Flotilla is met tientallen schepen onderweg om babymelk, rijst en linzen te brengen aan de Palestijnse bevolking in Gaza. De schepen waren volgens opvarenden de afgelopen tijd doelwit van droneaanvallen, waarbij pakketjes met bijtend poeder en luide explosieven op de schepen zijn gedropt.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De hitte en het noodweer van zaterdag- op zondagnacht zorgen voor problemen op het spoor, maar het is nog onduidelijk wat de invloed daarvan is op de dienstregeling van maandag en dinsdag. Dat meldt een woordvoerder van de NS. "Treinen moeten wel naar een onderhoudslocatie kunnen en dat is op sommige plekken nu een probleem."
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden tot "ongekende juridische chaos en onteigening" en betekenen "einde oefening" voor veel veehouders in Nederland. Dat zeggen Agractie, Dutch Dairymen Board, Farmers Defence Force, de Nederlandse Melkveehouders Vakbond, de Nederlandse Vakbond Pluimveehouders en Stichting Stikstof Claim in een gezamenlijke verklaring.
50 minuten geledenHOUTEN (ANP) - In De Bilt is voor de derde dag op rij een officiële tropennacht gemeten. De temperatuur daalde gedurende het etmaal van zaterdag niet onder de 20 graden en kwam uit op een minimum van 20,3 graden. Nooit eerder werden drie aaneengesloten tropennachten gemeten, meldt Weeronline.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zorgt het noodweer voor veel wateroverlast. De veiligheidsregio vraagt mensen de hulpdiensten alleen nog te bellen bij direct gevaar, om zo de meldkamer niet te overbelasten.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is brand uitgebroken door blikseminslag. In het hele land geldt code oranje vanwege zware onweersbuien, die gepaard gaan met bliksem.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.
13 uur geleden