
Nederlandse dammers grijpen naast wereldtitel op Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - De sterke Nederlandse delegatie bij het WK dammen op Curaçao heeft naast de wereldtitel gegrepen. Het goud was na negentien speelronden voor de Oekraïner Joeri Anikejev. Daarna volgden vier Nederlanders in de eindstand. Jan Groenendijk veroverde het zilver, het brons was voor Martijn van IJzendoorn. Wouter Sipma eindigde als vierde en Jitse Slump werd vijfde.
Vooraf sprak bondscoach Rik Keurentjes de ambitie uit om de wereldtitel in het Nederlandse kamp te houden. Roel Boomstra was in 2022 de laatste wereldkampioen. Boomstra was er niet bij in Willemstad, omdat hij is gestopt als professioneel dammer.
Vooraf werd Guntis Valneris gezien als de grootste concurrent, maar de Let kon zich in het toernooi niet mengen in de strijd bovenaan. Anikejev bleek de dammer die de Nederlanders de baas was.
Bij de vrouwen ging de titel eveneens naar Oekraïne. Viktoria Motritsjko verzamelde de meeste punten. Lisa Scholtens was op de vierde plaats de beste Nederlandse.
Meer uit Sport
ENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.
3 uur geledenENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is op de wereldranglijst acht plaatsen gestegen. De 26-jarige Nederlandse neemt nu de 61e positie in. Ze stond nog niet eerder zo hoog. Lamens strandde op het zojuist afgesloten Wimbledon in de tweede ronde.
8 uur geledenSANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft voor het eerst de titel op Wimbledon veroverd. De nummer 1 van de tenniswereld was na iets meer dan drie uur met 4-6 6-4 6-4 6-4 te sterk voor tweevoudig winnaar Carlos Alcaraz uit Spanje.
20 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de Nations League in Apeldoorn afgesloten met een nederlaag tegen Italië. De olympisch kampioen kreeg felle tegenstand van Oranje, maar won uiteindelijk met 3-0 (25-23 28-26 25-18)
23 uur geleden